fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес підтримує розвиток вітроенергетики: представники Асоціації обговорили законопроєкт №11455 з депутатами та Мінфіном

24/ 02/ 2025
  20 лютого відбулася зустріч Комітету з енергетики Асоціації з Головою Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данилом Гетманцевим,  Головою Комітету ВРУ з питань енергетики та ЖКП Андрієм Герусом та представниками Мінфіну. Темою обговорення стала необхідність ухвалення законопроєкту № 11455, який передбачає звільнення від оподаткування ввізним митом вітроенергетичних електрогенераторних установок (код 8502 31 00 00 згідно з УКТ ЗЕД).  Європейська Бізнес Асоціація підтримує цей законопроєкт, оскільки його ухвалення сприятиме зниженню вартості вітроенергетичних електрогенераторних установок, зробить їх доступнішими та пришвидшить відновлення й розширення вітроенергетичних потужностей. Представники бізнесу наголосили, що через специфіку та технологію будівництва вітроелектростанції є децентралізованими об’єктами електроенергетики. Відстань між вітротурбінами в межах однієї електростанції зазвичай становить щонайменше 800 метрів. Це робить такі об’єкти складнішою і ресурсозатратнішою мішенню для атак ворога. Наприклад, ураження однієї вітротурбіни призводить до втрати до 8 МВт потужності, тоді як пошкодження однієї теплової електростанції може означати втрату 200 МВт і більше. Відповідно, масштабування вітроенергетики в Україні дозволить знизити залежність від традиційних джерел енергії, які є більш вразливими до зовнішніх атак, та сприятиме стабілізації енергопостачання в країні. За результатами зустрічі сторони домовилися продовжити роботу над прийняттям законопроєкту. Європейська Бізнес Асоціація висловлює вдячність партнерам за відкритість до проблем бізнесу та продовжуємо плідну співпрацю!

20 лютого відбулася зустріч Комітету з енергетики Асоціації з Головою Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данилом Гетманцевим,  Головою Комітету ВРУ з питань енергетики та ЖКП Андрієм Герусом та представниками Мінфіну. Темою обговорення стала необхідність ухвалення законопроєкту № 11455, який передбачає звільнення від оподаткування ввізним митом вітроенергетичних електрогенераторних установок (код 8502 31 00 00 згідно з УКТ ЗЕД). 

Європейська Бізнес Асоціація підтримує цей законопроєкт, оскільки його ухвалення сприятиме зниженню вартості вітроенергетичних електрогенераторних установок, зробить їх доступнішими та пришвидшить відновлення й розширення вітроенергетичних потужностей.

Представники бізнесу наголосили, що через специфіку та технологію будівництва вітроелектростанції є децентралізованими об’єктами електроенергетики. Відстань між вітротурбінами в межах однієї електростанції зазвичай становить щонайменше 800 метрів. Це робить такі об’єкти складнішою і ресурсозатратнішою мішенню для атак ворога. Наприклад, ураження однієї вітротурбіни призводить до втрати до 8 МВт потужності, тоді як пошкодження однієї теплової електростанції може означати втрату 200 МВт і більше. Відповідно, масштабування вітроенергетики в Україні дозволить знизити залежність від традиційних джерел енергії, які є більш вразливими до зовнішніх атак, та сприятиме стабілізації енергопостачання в країні.

За результатами зустрічі сторони домовилися продовжити роботу над прийняттям законопроєкту.

Європейська Бізнес Асоціація висловлює вдячність партнерам за відкритість до проблем бізнесу та продовжуємо плідну співпрацю!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: