fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес підтримує оновлення законодавства у сфері приватизації

14/ 07/ 2021
  Вже сьогодні, 14 липня, Комітет ВРУ з питань економічного розвитку планує розглянути законопроєкт №4572, яким пропонується оновити редакцію Закону України «Про Фонд державного майна України» та внести зміни до низки кодексів в контексті приватизації та оренди державного і комунального майна. І вже завтра законопроєкт виноситиметься на голосування у Верховній Раді. Експерти Європейської Бізнес Асоціації концептуально підтримують зміни, запропоновані цим законопроєктом, та переконані, що пожвавлення процесів приватизації може стати гарним стимулом для розвитку різних індустрій та відродження державних підприємств. Водночас ще раніше експерти Асоціації звертали увагу на необхідність доопрацювання окремих норм цього законопроєкту. Нагадаємо, що пропозиції експертів Асоціації стосуються наступних положень: Вдосконалення процедури пролонгації договорів оренди держмайна; Вдосконалення процедури виконання будівельних робіт на об’єктах оренди (зокрема, здійснення їх невід’ємних поліпшень) з метою інвестування у розвиток державної інфраструктури; Посилення гарантій захисту прав та законних інтересів інвесторів, які вклали власні інвестиції у розвиток державної інфраструктури; Вдосконалення процедури приватизації об’єктів інфраструктури вітчизняних морських портів; Вдосконалення процедури приватизації орендованого майна (в тому числі, процедури використання діючим орендарем свого переважного права в процесі такої приватизації). Ще раніше експерти Асоціації надсилали свої пропозиції керівництву Фонду держмайна та профільним комітетам ВРУ, втім ми вимушені констатувати, що не всі з них були взяти до уваги. Ми сподіваємося, що народні депутати підтримають зміни, спрямовані на реформування та удосконалення процесів приватизації та оренди державного майна. Зі свого боку, експерти Асоціації готові долучатися до подальшого доопрацювання законопроєкту для врахування зауважень від практиків – представників бізнесу. Без запропонованих Асоціацією змін, на нашу думку, не вдасться досягнути очікуваних позитивних змін.    

Вже сьогодні, 14 липня, Комітет ВРУ з питань економічного розвитку планує розглянути законопроєкт №4572, яким пропонується оновити редакцію Закону України «Про Фонд державного майна України» та внести зміни до низки кодексів в контексті приватизації та оренди державного і комунального майна. І вже завтра законопроєкт виноситиметься на голосування у Верховній Раді.

Експерти Європейської Бізнес Асоціації концептуально підтримують зміни, запропоновані цим законопроєктом, та переконані, що пожвавлення процесів приватизації може стати гарним стимулом для розвитку різних індустрій та відродження державних підприємств. Водночас ще раніше експерти Асоціації звертали увагу на необхідність доопрацювання окремих норм цього законопроєкту.

Нагадаємо, що пропозиції експертів Асоціації стосуються наступних положень:

  • Вдосконалення процедури пролонгації договорів оренди держмайна;
  • Вдосконалення процедури виконання будівельних робіт на об’єктах оренди (зокрема, здійснення їх невід’ємних поліпшень) з метою інвестування у розвиток державної інфраструктури;
  • Посилення гарантій захисту прав та законних інтересів інвесторів, які вклали власні інвестиції у розвиток державної інфраструктури;
  • Вдосконалення процедури приватизації об’єктів інфраструктури вітчизняних морських портів;
  • Вдосконалення процедури приватизації орендованого майна (в тому числі, процедури використання діючим орендарем свого переважного права в процесі такої приватизації).

Ще раніше експерти Асоціації надсилали свої пропозиції керівництву Фонду держмайна та профільним комітетам ВРУ, втім ми вимушені констатувати, що не всі з них були взяти до уваги. Ми сподіваємося, що народні депутати підтримають зміни, спрямовані на реформування та удосконалення процесів приватизації та оренди державного майна. Зі свого боку, експерти Асоціації готові долучатися до подальшого доопрацювання законопроєкту для врахування зауважень від практиків – представників бізнесу. Без запропонованих Асоціацією змін, на нашу думку, не вдасться досягнути очікуваних позитивних змін.  

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: