fbpx

Бізнес підтримує ініціативу зі скасування оподаткування доходу від депозитів

09/ 10/ 2020
  Вчора в медіа було поширено інформацію, що у Нацбанку пропонують скасувати оподаткування доходу від депозитів. Анна Дерев’янко. Виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації. Бізнес однозначно вітає дану ініціативу. Ще на початку карантин ми неодноразово звертались до Президента, Прем’єр-міністра, спікера ВРУ, Мінфіну, тощо з даною пропозицією, але поки вона не знайшла підтримки. Дуже сподіваюсь, зараз її почують, адже це однозначно допоможе підтримати і населення, і банківський сектор в період кризи. Так, з доходу, отриманого від розміщення депозиту, зараз потрібно сплатити 19,5% податків. Важливо зауважити, що оподатковується не сама сума розміщеного у банку депозиту, а лише нараховані відсотки. Ставка податку на доходи фізичних осіб у вигляді процентів від розміщення депозиту становить 18%. Крім того, такі доходи також є обєктом оподаткування військовим збором за ставкою 1,5%. За словами голови НБУ, у Міністерстві фінансів така пропозиція не знайшла відгуку. Однак, Європейська Бізнес Асоціація все ж вкотре звертається до Президент України, Прем’єр-міністра України та Міністра фінансів України із закликом скасувати оподаткування доходу від депозитів, як один з антикризових заходів для зменшення фіскального тиску та підтримки діяльності бізнесу у період карантину.   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.    

Вчора в медіа було поширено інформацію, що у Нацбанку пропонують скасувати оподаткування доходу від депозитів.

Анна Дерев’янко Виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації
Бізнес однозначно вітає дану ініціативу. Ще на початку карантин ми неодноразово звертались до Президента, Прем’єр-міністра, спікера ВРУ, Мінфіну, тощо з даною пропозицією, але поки вона не знайшла підтримки. Дуже сподіваюсь, зараз її почують, адже це однозначно допоможе підтримати і населення, і банківський сектор в період кризи.

Так, з доходу, отриманого від розміщення депозиту, зараз потрібно сплатити 19,5% податків. Важливо зауважити, що оподатковується не сама сума розміщеного у банку депозиту, а лише нараховані відсотки. Ставка податку на доходи фізичних осіб у вигляді процентів від розміщення депозиту становить 18%. Крім того, такі доходи також є об’єктом оподаткування військовим збором за ставкою 1,5%.

За словами голови НБУ, у Міністерстві фінансів така пропозиція не знайшла відгуку.

Однак, Європейська Бізнес Асоціація все ж вкотре звертається до Президент України, Прем’єр-міністра України та Міністра фінансів України із закликом скасувати оподаткування доходу від депозитів, як один з антикризових заходів для зменшення фіскального тиску та підтримки діяльності бізнесу у період карантину.

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: