fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес очікує оприлюднення закону 466 (законопроєкт №1210)

22/ 05/ 2020
  21 травня Президентом України було підписано закон 466 (законопроєкт  №1210) «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві». Європейська Бізнес Асоціація очікує на оприлюднення тексту закону, щоб мати змогу ознайомитись із важливими для бізнесу змінами, доля яких залишалась невизначеною близько 5 місяців після прийняття закону. Ми очікуємо, що у підписаному законі залишились важливі для бізнесу норми, зокрема: Скасування дискримінаційних «соєвих правок», аби відновити справедливі умови оподаткування та добросовісну конкуренцію на аграрному ринку. Зменшення штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних по ПДВ та розрахунків коригування, які не надається отримувачу (покупцю). Зміни до визначення бази нарахування акцизу на електричну енергію, у зв’язку з запровадженням Закону України № 2019-VIII Про ринок електроенергії. Норми щодо більш широкого застосування прискореної амортизації. Збільшення вартісного порогу для визнання активу необоротним. Збільшення порогу річного доходу (до 40 млн. гривень), у разі недосягнення якого платникам податків дозволяється не застосовувати коригування фінансового результату на податкові різниці. Анна Дерев’янко. Виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації. Бізнес-спільнота дякує, що голос бізнесу було почуто. Ясність щодо податкових правил є надважливою, аби бізнес міг планувати подальшу діяльність. Деякі норми, передбачені даним документом, вирішують наболілі питання бізнесу вже кількарічної давнини. До прикладу, епопею щодо «соєвих правок», яка триває 2,5 роки. Хоча, звісно, текст містить і суперечливі аспекти, які потребуватимуть змін. Зокрема йдеться про абсолютно недостатній час, відведений бізнесу та контролюючим органам на підготовку до застосування таких масштабних змін. Щойно текст документу стане доступним, бізнес-спільнота надасть свої пропозиції для врахування та внесення відповідних змін. Вкотре наголошуємо і на важливості підтримки бізнесу в умовах коронавірусної кризи та після зняття обмежувальних заходів, аби компанії мали можливість швидше звестися на ноги. Зокрема закликаємо до зниження податкового навантаження на фонд оплати праці, подовження до кінця року дії пільги з податку на землю та податку на нерухомість, та до розробки інших заходів, що стимулюватимуть підприємницьку діяльність та сприятимуть пожвавленню економіки.  

21 травня Президентом України було підписано закон 466 (законопроєкт  №1210) «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві».

Європейська Бізнес Асоціація очікує на оприлюднення тексту закону, щоб мати змогу ознайомитись із важливими для бізнесу змінами, доля яких залишалась невизначеною близько 5 місяців після прийняття закону.

Ми очікуємо, що у підписаному законі залишились важливі для бізнесу норми, зокрема:

  1. Скасування дискримінаційних «соєвих правок», аби відновити справедливі умови оподаткування та добросовісну конкуренцію на аграрному ринку.
  2. Зменшення штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних по ПДВ та розрахунків коригування, які не надається отримувачу (покупцю).
  3. Зміни до визначення бази нарахування акцизу на електричну енергію, у зв’язку з запровадженням Закону України № 2019-VIII Про ринок електроенергії.
  4. Норми щодо більш широкого застосування прискореної амортизації.
  5. Збільшення вартісного порогу для визнання активу необоротним.
  6. Збільшення порогу річного доходу (до 40 млн. гривень), у разі недосягнення якого платникам податків дозволяється не застосовувати коригування фінансового результату на податкові різниці.
Анна Дерев’янко Виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації
Бізнес-спільнота дякує, що голос бізнесу було почуто. Ясність щодо податкових правил є надважливою, аби бізнес міг планувати подальшу діяльність. Деякі норми, передбачені даним документом, вирішують наболілі питання бізнесу вже кількарічної давнини. До прикладу, епопею щодо «соєвих правок», яка триває 2,5 роки. Хоча, звісно, текст містить і суперечливі аспекти, які потребуватимуть змін. Зокрема йдеться про абсолютно недостатній час, відведений бізнесу та контролюючим органам на підготовку до застосування таких масштабних змін. Щойно текст документу стане доступним, бізнес-спільнота надасть свої пропозиції для врахування та внесення відповідних змін.

Вкотре наголошуємо і на важливості підтримки бізнесу в умовах коронавірусної кризи та після зняття обмежувальних заходів, аби компанії мали можливість швидше звестися на ноги. Зокрема закликаємо до зниження податкового навантаження на фонд оплати праці, подовження до кінця року дії пільги з податку на землю та податку на нерухомість, та до розробки інших заходів, що стимулюватимуть підприємницьку діяльність та сприятимуть пожвавленню економіки.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: