fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес очікує на продовження дерегуляції

03/ 08/ 2022
  Європейська Бізнес Асоціація завжди виступала за необхідність дерегуляції економіки України та активно надавала пропозиції в цьому ключі. У той же час, з початком військових дій важливість спрощення умов ведення бізнесу ще більше зросла. У квітні цього року Асоціація із задоволенням відгукнулась на пропозицію Міністерства економіки та надали цілий ряд пропозицій по дерегуляції господарської діяльності. Умовно пропозиції Асоціації поділяються на дві категорії – тимчасові спрощення на період воєнного стану та більш комплексні пропозиції, які ми пропонували втілити на постійній основі.  Серед тимчасових спрощень, про які просить бізнес можна відзначити: скасування переліку критичного імпорту та відповідних валютних обмежень для бізнесу, спрощення умов ввезення товарів в Україну, зокрема, можливість ввозити товари без обов’язкового маркування та дозвільних документів, податкові та митні спрощення, а також мораторій на здійснення усіх перевірок та зміну екологічних нормативів і податків. Серед пропозицій, які ми пропонували впровадити на постійній основі: скасування ряду дозвільних документів, що відсутні в ЄС, як то наприклад – висновки санітарно-епідеміологічної експертизи, подальша діджиталізація держави, в тому числі можливість надавати документи в електронному вигляді, подальше спрощення умов отримання дозвільних документів, наприклад, в сфері будівництва та у природоохоронній галузі тощо. 15 червня на сайті Державної Регуляторної Служби України було опубліковано проект Плану дерегуляції та підтримки бізнесу.  Асоціація вітає публікацію такого проекту Плану та знайшла в ньому не лише пропозиції, які ми адресували Міністерству економіки, а й багато інших цікавих ініціатив, направлених на покращення умов ведення бізнесу в Україні (наприклад, щодо спрощення деяких дозвільних процедур, у тому числі оцінки впливу на довкілля, декларативного принципу для деяких ліцензій, детінізації, тощо). У відповідь на публікацію проекту Плану Асоціація офіційним листом надала понад 50 коментарів щодо запропонованих кроків та пропозицій, зокрема, щодо митних та податкових  процедур, ліцензування, підакцизної продукції, валютних обмежень, тощо. Тож, ми сподіваємося, що План дерегуляції та підтримки бізнесу буде не лише прийнято а й імплементовано з урахуванням пропозицій бізнесу. 

Європейська Бізнес Асоціація завжди виступала за необхідність дерегуляції економіки України та активно надавала пропозиції в цьому ключі. У той же час, з початком військових дій важливість спрощення умов ведення бізнесу ще більше зросла.

У квітні цього року Асоціація із задоволенням відгукнулась на пропозицію Міністерства економіки та надали цілий ряд пропозицій по дерегуляції господарської діяльності. Умовно пропозиції Асоціації поділяються на дві категорії – тимчасові спрощення на період воєнного стану та більш комплексні пропозиції, які ми пропонували втілити на постійній основі. 

Серед тимчасових спрощень, про які просить бізнес можна відзначити: скасування переліку критичного імпорту та відповідних валютних обмежень для бізнесу, спрощення умов ввезення товарів в Україну, зокрема, можливість ввозити товари без обов’язкового маркування та дозвільних документів, податкові та митні спрощення, а також мораторій на здійснення усіх перевірок та зміну екологічних нормативів і податків. Серед пропозицій, які ми пропонували впровадити на постійній основі: скасування ряду дозвільних документів, що відсутні в ЄС, як то наприклад – висновки санітарно-епідеміологічної експертизи, подальша діджиталізація держави, в тому числі можливість надавати документи в електронному вигляді, подальше спрощення умов отримання дозвільних документів, наприклад, в сфері будівництва та у природоохоронній галузі тощо.

15 червня на сайті Державної Регуляторної Служби України було опубліковано проект Плану дерегуляції та підтримки бізнесу

Асоціація вітає публікацію такого проекту Плану та знайшла в ньому не лише пропозиції, які ми адресували Міністерству економіки, а й багато інших цікавих ініціатив, направлених на покращення умов ведення бізнесу в Україні (наприклад, щодо спрощення деяких дозвільних процедур, у тому числі оцінки впливу на довкілля, декларативного принципу для деяких ліцензій, детінізації, тощо).

У відповідь на публікацію проекту Плану Асоціація офіційним листом надала понад 50 коментарів щодо запропонованих кроків та пропозицій, зокрема, щодо митних та податкових  процедур, ліцензування, підакцизної продукції, валютних обмежень, тощо.

Тож, ми сподіваємося, що План дерегуляції та підтримки бізнесу буде не лише прийнято а й імплементовано з урахуванням пропозицій бізнесу. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: