fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес обговорив з Пенсійним фондом та Мінсоцполітики ініціативу щодо детінізації заробітних плат

23/ 01/ 2019
  В понеділок відбулась зустріч бізнесу з Євгеном Капінусом, Головою Пенсійного фонду України, Ольгою Крентовською, першим заступником Мінсоцполітики та Павлом Кухтою, заступником керівника Стратегічної групи радників з підтримки реформ в Україні, щодо оновленого тексту законопроекту про детінізацію заробітних плат (ініціатива щодо ЄСВ). Представники бізнесу з цікавістю поставилися до нових пропозицій по наповненню Пенсійного фонду, що передбачають певні заходи щодо несумлінних платників та покращення адміністрування надходження коштів. В той же час, ідея про скасування максимальної величини бази нарахування ЄСВ та запровадження регресивної шкали не була підтримана, оскільки наразі ставить легальний бізнес в гірше конкурентне становище порівняно з несумлінними платниками.   Анна Дерев’янко. Виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації. Незмінною залишається позиція бізнес-спільноти щодо неприпустимості дій, спрямованих на створення додаткового податкового навантаження на легальний бізнес, особливо в умовах, коли боротьба з тіньовою економікою поки що не дала очікуваних легальним бізнесом результатів. Тож наразі вкрай важливо визначитись із критеріями застосування пропонованих правил у спосіб, який би не шкодив інтересам сумлінних платників. Так, бізнес-спільнота вкотре наголосила на важливості боротьби із виплатою заробітних плат «в конвертах» та зменшенні обсягу зловживань. Перш за все, потрібно докладати зусиль до дієвої боротьби з ухиленням від оподаткування у різних його проявах, а не прагнути перекладати бюджетні втрати на сумлінних платників, підвищуючи для них податкове навантаження. Якісне адміністрування та запровадження належних технологій, зокрема широка фіскалізація та запровадження новітніх технологій РРО, є ключовими елементами механізму детінізації. Потрібно відразу створювати чесні, прозорі та довготривалі правила гри, не відкладаючи вирішення актуальних та болючих питань «на потім». Сумлінним платником податків має бути вигідно, а ухилення від оподаткування має стати дорогим та небезпечним для тих, хто ухиляється. Дякуємо органам державної влади за діалог та дуже сподіваємось на подальшу співпрацю та врахування пропозицій від бізнесу.

В понеділок відбулась зустріч бізнесу з Євгеном Капінусом, Головою Пенсійного фонду України, Ольгою Крентовською, першим заступником Мінсоцполітики та Павлом Кухтою, заступником керівника Стратегічної групи радників з підтримки реформ в Україні, щодо оновленого тексту законопроекту про детінізацію заробітних плат (ініціатива щодо ЄСВ).

Представники бізнесу з цікавістю поставилися до нових пропозицій по наповненню Пенсійного фонду, що передбачають певні заходи щодо несумлінних платників та покращення адміністрування надходження коштів. В той же час, ідея про скасування максимальної величини бази нарахування ЄСВ та запровадження регресивної шкали не була підтримана, оскільки наразі ставить легальний бізнес в гірше конкурентне становище порівняно з несумлінними платниками.  

Анна Дерев’янко Виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації
Незмінною залишається позиція бізнес-спільноти щодо неприпустимості дій, спрямованих на створення додаткового податкового навантаження на легальний бізнес, особливо в умовах, коли боротьба з тіньовою економікою поки що не дала очікуваних легальним бізнесом результатів. Тож наразі вкрай важливо визначитись із критеріями застосування пропонованих правил у спосіб, який би не шкодив інтересам сумлінних платників.

Так, бізнес-спільнота вкотре наголосила на важливості боротьби із виплатою заробітних плат «в конвертах» та зменшенні обсягу зловживань. Перш за все, потрібно докладати зусиль до дієвої боротьби з ухиленням від оподаткування у різних його проявах, а не прагнути перекладати бюджетні втрати на сумлінних платників, підвищуючи для них податкове навантаження.

Якісне адміністрування та запровадження належних технологій, зокрема широка фіскалізація та запровадження новітніх технологій РРО, є ключовими елементами механізму детінізації.

Потрібно відразу створювати чесні, прозорі та довготривалі правила гри, не відкладаючи вирішення актуальних та болючих питань «на потім». Сумлінним платником податків має бути вигідно, а ухилення від оподаткування має стати дорогим та небезпечним для тих, хто ухиляється.

Дякуємо органам державної влади за діалог та дуже сподіваємось на подальшу співпрацю та врахування пропозицій від бізнесу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: