fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес обговорив питання реєстрації мобільних телефонів в базі даних ІМЕІ-кодів

29/ 11/ 2021
  26 листопада відбувся круглий стіл Європейської Бізнес Асоціації щодо законопроєктів №6183 та №6185 про обов’язкову реєстрацію мобільних телефонів в базі даних ІМЕІ-кодів та відключення незареєстрованих апаратів. З боку Асоціації в круглому столі взяли участь, як представники виробників та розповсюджувачів мобільних телефонів, так і представники операторів зв’язку. З боку органів державної влади до обговорення долучились - один із авторів проєктів законів, а саме, заступник голови Комітету з питань цифрової трансформації Верховної Ради України Олександр Федієнко, представник Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації та Українського державного центру радіочастот. Компанії-члени Асоціації повністю підтримують необхідність вирішення проблеми з імпортом та реалізацією нелегально ввезених мобільних телефонів в Україні. Адже ця проблема не лише завдає суттєвих збитків державному бюджету внаслідок недоотримання податків та митних платежів, а й створює нерівні умови бізнесу для законослухняних компаній, а також несе ризики для споживачів в наслідок можливості придбання непризначеного для ринку України телефону, який може не відповідати вимогам національного законодавства або не підлягати гарантійному ремонту. У той же час, після ознайомлення з текстами Проєктів Законів №6183 та №6185 у бізнесу з’явився ряд запитань та пропозицій, які надзвичайно важливо було обговорити з представниками державних органів, наприклад, щодо ситуації з клонованими ІМЕІ-кодами, ввезенням мобільних телефонів фізичними особами, питання вартості за внесення телефонів в базу даних, та багато інших. Адже, Проєкти Законів №6183 та №6185, в разі їх прийняття, справлятимуть суттєвий вплив на бізнес-процеси та діяльність, як виробників та дистриб’юторів мобільних телефонів, так і операторів зв’язку. Відтак, для бізнесу було надзвичайно важливо мати можливість озвучити свої перестороги, щодо проблемних моментів, з якими може зіштовхнутись бізнес-спільнота після їх прийняття та почути точку зору представників державних органів щодо того, як працюватимуть ті чи інші положення законопроєктів після їх прийняття. Ми вдячні представникам державних органів за активну участь у зустрічі та сподіваємося на подальше залучення представників Асоціації до роботи над покращеннями положень Проєктів Законів №6183 та №6185.»   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

26 листопада відбувся круглий стіл Європейської Бізнес Асоціації щодо законопроєктів №6183 та №6185 про обов’язкову реєстрацію мобільних телефонів в базі даних ІМЕІ-кодів та відключення незареєстрованих апаратів.

З боку Асоціації в круглому столі взяли участь, як представники виробників та розповсюджувачів мобільних телефонів, так і представники операторів зв’язку.

З боку органів державної влади до обговорення долучились – один із авторів проєктів законів, а саме, заступник голови Комітету з питань цифрової трансформації Верховної Ради України Олександр Федієнко, представник Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації та Українського державного центру радіочастот.

Компанії-члени Асоціації повністю підтримують необхідність вирішення проблеми з імпортом та реалізацією нелегально ввезених мобільних телефонів в Україні. Адже ця проблема не лише завдає суттєвих збитків державному бюджету внаслідок недоотримання податків та митних платежів, а й створює нерівні умови бізнесу для законослухняних компаній, а також несе ризики для споживачів в наслідок можливості придбання непризначеного для ринку України телефону, який може не відповідати вимогам національного законодавства або не підлягати гарантійному ремонту.

У той же час, після ознайомлення з текстами Проєктів Законів №6183 та №6185 у бізнесу з’явився ряд запитань та пропозицій, які надзвичайно важливо було обговорити з представниками державних органів, наприклад, щодо ситуації з клонованими ІМЕІ-кодами, ввезенням мобільних телефонів фізичними особами, питання вартості за внесення телефонів в базу даних, та багато інших. Адже, Проєкти Законів №6183 та №6185, в разі їх прийняття, справлятимуть суттєвий вплив на бізнес-процеси та діяльність, як виробників та дистриб’юторів мобільних телефонів, так і операторів зв’язку.

Відтак, для бізнесу було надзвичайно важливо мати можливість озвучити свої перестороги, щодо проблемних моментів, з якими може зіштовхнутись бізнес-спільнота після їх прийняття та почути точку зору представників державних органів щодо того, як працюватимуть ті чи інші положення законопроєктів після їх прийняття.

Ми вдячні представникам державних органів за активну участь у зустрічі та сподіваємося на подальше залучення представників Асоціації до роботи над покращеннями положень Проєктів Законів №6183 та №6185.»

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: