fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес обговорив питання гуманітарного розмінування в Україні

02/ 10/ 2023
  Сьогодні в Європейській Бізнес Асоціації відбулась зустріч  із заступником міністра економіки Ігорем Безкаравайним щодо гуманітарного розмінування в Україні. Обговорення відбулось на платформі Комітету безпеки та захисту бізнесу ЕВА. Так, пан Ігор поінформував про деяку статистику в контексті розмінування. Зокрема, на сьогодні 174 тис кв км - це потенційно забруднена територія, але для точності все ж важливим є обстеження територій. В країні працює 300 саперних груп (як урядових, так і неурядових) і близько 2,5 тис саперів постійно працюють над гуманітарним розмінуванням. Крім того, країна має близько 30 машин для розмінування з яких «в полях» знаходить майже 25. Вже 18 тис кв км інфраструктури (дороги, колії, тощо) є очищеними. За весь період було отримано близько 23 тис повідомлень щодо замінувань та вилучено 13 тис вибухонебезпечних предметів. Варто зауважити, що майже 150 тис га територій вже повернуто після перевірки – однак, це не означає, що всі території було заміновано (близько 70% все ж забруднено не було). Амбітною ж задачею на 10 років є повернення приблизно 80% продуктивних земель. Водночас, бізнес цікавили і питання сертифікації та старту роботи компаній, які займають розмінуваннями. Так, наразі все ж немає процедури визнання європейського сертифіката (який має верифікувати компанія, аби надавати таку послугу) в Україні. Тобто, компанія, що прагне працювати в Україні в Україні ж і має отримати відповідний сертифікат. Водночас, в планах пропрацювати такий механізм визнання. Проте, першочергово потрібно визначити як має виглядати такий сертифікат, що він обов’язоково має містити, тощо. Крім того, по  кожному типу обладнання Мінекономіки розпочинають вивчення світової практики сертифікації (адже кожен тип обладнання потребує окремої сертифікації), міжнародні інструкції, адже є припущення, що всі процеси вже розроблено, їх просто потрібно виявити та імплементувати в Україні.  Окрім іншого, в планах розробити професійні стандарти для саперів, демінерів, аби в країні офіційно з’явились професії, що можуть займатись гуманітарним розмінуванням та було можливо офіційно визнавати таку кваліфікації. Актуальним це питання є ще і тому, що в Україні на сьогодні є тільки 1 Центр, який проводить 4-х місячний курс та готує спеціалістів з розмінування. Тому, цей освітній напрям варто розвивати та збільшувати кількість спеціалістів, яких можна навчати.  Зі свого боку, у Комітету Асоціації є як пропозиції щодо механізмів сертифікації, так і щодо процедури визнання кваліфікації. Було домовлено поділитись такими пропозиціями з Міністерством.  Щиро дякуємо пану Безкаравайному за зустріч та щиро сподіваємось на продовження діалогу!

Сьогодні в Європейській Бізнес Асоціації відбулась зустріч  із заступником міністра економіки Ігорем Безкаравайним щодо гуманітарного розмінування в Україні. Обговорення відбулось на платформі Комітету безпеки та захисту бізнесу ЕВА.

Так, пан Ігор поінформував про деяку статистику в контексті розмінування. Зокрема, на сьогодні 174 тис кв км – це потенційно забруднена територія, але для точності все ж важливим є обстеження територій. В країні працює 300 саперних груп (як урядових, так і неурядових) і близько 2,5 тис саперів постійно працюють над гуманітарним розмінуванням. Крім того, країна має близько 30 машин для розмінування з яких «в полях» знаходить майже 25. Вже 18 тис кв км інфраструктури (дороги, колії, тощо) є очищеними. За весь період було отримано близько 23 тис повідомлень щодо замінувань та вилучено 13 тис вибухонебезпечних предметів. Варто зауважити, що майже 150 тис га територій вже повернуто після перевірки – однак, це не означає, що всі території було заміновано (близько 70% все ж забруднено не було). Амбітною ж задачею на 10 років є повернення приблизно 80% продуктивних земель.

Водночас, бізнес цікавили і питання сертифікації та старту роботи компаній, які займають розмінуваннями. Так, наразі все ж немає процедури визнання європейського сертифіката (який має верифікувати компанія, аби надавати таку послугу) в Україні. Тобто, компанія, що прагне працювати в Україні в Україні ж і має отримати відповідний сертифікат. Водночас, в планах пропрацювати такий механізм визнання. Проте, першочергово потрібно визначити як має виглядати такий сертифікат, що він обовязоково має містити, тощо. Крім того, по  кожному типу обладнання Мінекономіки розпочинають вивчення світової практики сертифікації (адже кожен тип обладнання потребує окремої сертифікації), міжнародні інструкції, адже є припущення, що всі процеси вже розроблено, їх просто потрібно виявити та імплементувати в Україні. 

Окрім іншого, в планах розробити професійні стандарти для саперів, демінерів, аби в країні офіційно з’явились професії, що можуть займатись гуманітарним розмінуванням та було можливо офіційно визнавати таку кваліфікації. Актуальним це питання є ще і тому, що в Україні на сьогодні є тільки 1 Центр, який проводить 4-х місячний курс та готує спеціалістів з розмінування. Тому, цей освітній напрям варто розвивати та збільшувати кількість спеціалістів, яких можна навчати. 

Зі свого боку, у Комітету Асоціації є як пропозиції щодо механізмів сертифікації, так і щодо процедури визнання кваліфікації. Було домовлено поділитись такими пропозиціями з Міністерством. 

Щиро дякуємо пану Безкаравайному за зустріч та щиро сподіваємось на продовження діалогу!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: