fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес обговорив навантаження на роботодавця в контексті мобілізаційних питань

10/ 01/ 2024
  Сьогодні Європейська Бізнес Асоціація долучилась до зустрічі з Головою Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галиною Третяковою. У фокусі обговорення були питання навантаження на роботодавця – вручення повісток роботодавцем, оновлення облікових даних та відповідальність за такі оновлення, тощо. В цьому контексті у бізнесу лунали пропозиції, що підприємству варто надати функцію суто інформувати працівників про необхідність піти в ТЦК та СП. Тобто, не вручати повістки, а лише надавати доступ до приміщень для представників ТЦК та СП. Крім того, чітко врегулювати кількість днів, яку може працівник витратити на проходження мед комісії та оновлення облікових даних, а також робити це не кожні три місяці – після кожного продовження воєнного стану, а 1 раз на 5 років, якщо у особи не відбулося суттєвих змін в даних. В той час як серед пропозицій Генштабу, наскільки відомо з обговорень та тексту пропонованого законопроєкту №10378 (щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби) – покласти відповідальність на роботодавця у доставленні працівника до ТЦК та СП або шляхом покриття транспортних витрат, або через надання йому такого транспорту, покласти відповідальність на роботодавця у врученні повістки працівникам, тощо.   Європейська Бізнес Асоціація вже виходила з коментарями та пропозиціями щодо законопроєкту №10378, ще раз з ними можна ознайомитись за посиланням на новину. І враховуючи, що відповідно до отриманої інформації, даний законопроєкт має завтра виноситись на голосування до ВРУ в 1 читанні, спільнота хоче ще раз звернути увагу – далеко не всі норми та положення будуть мати сприятливий вплив на Україну та її економіку. Тож бізнес просить комплексно, далекоглядно та стратегічно підійти до даного питання. Адже, безумовно, питання людей є вкрай гарячими як для Збройних Сил України, так і для економіки. Щиро сподіваємось, бізнес буде почуто і законопроєкт все ж вдасться доопрацювати перш ніж приймати в такому вигляді, аби уникнути перекосів, які не будуть мати позитивного впливу для країни!

Сьогодні Європейська Бізнес Асоціація долучилась до зустрічі з Головою Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галиною Третяковою.

У фокусі обговорення були питання навантаження на роботодавця – вручення повісток роботодавцем, оновлення облікових даних та відповідальність за такі оновлення, тощо.

В цьому контексті у бізнесу лунали пропозиції, що підприємству варто надати функцію суто інформувати працівників про необхідність піти в ТЦК та СП. Тобто, не вручати повістки, а лише надавати доступ до приміщень для представників ТЦК та СП. Крім того, чітко врегулювати кількість днів, яку може працівник витратити на проходження мед комісії та оновлення облікових даних, а також робити це не кожні три місяці – після кожного продовження воєнного стану, а 1 раз на 5 років, якщо у особи не відбулося суттєвих змін в даних.

В той час як серед пропозицій Генштабу, наскільки відомо з обговорень та тексту пропонованого законопроєкту №10378 (щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби) – покласти відповідальність на роботодавця у доставленні працівника до ТЦК та СП або шляхом покриття транспортних витрат, або через надання йому такого транспорту, покласти відповідальність на роботодавця у врученні повістки працівникам, тощо.  

Європейська Бізнес Асоціація вже виходила з коментарями та пропозиціями щодо законопроєкту №10378, ще раз з ними можна ознайомитись за посиланням на новину.

І враховуючи, що відповідно до отриманої інформації, даний законопроєкт має завтра виноситись на голосування до ВРУ в 1 читанні, спільнота хоче ще раз звернути увагу – далеко не всі норми та положення будуть мати сприятливий вплив на Україну та її економіку. Тож бізнес просить комплексно, далекоглядно та стратегічно підійти до даного питання. Адже, безумовно, питання людей є вкрай гарячими як для Збройних Сил України, так і для економіки. Щиро сподіваємось, бізнес буде почуто і законопроєкт все ж вдасться доопрацювати перш ніж приймати в такому вигляді, аби уникнути перекосів, які не будуть мати позитивного впливу для країни!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: