fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес обговорив актуальні питання відбудови з Держагентством відновлення

12/ 05/ 2025
  9 травня відбулася робоча зустріч Комітету з питань відновлення України з Сергієм Сухомлином, Головою Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України. Під час зустрічі учасники обговорили низку важливих питань відновлення та можливостей залучення бізнесу до цього процесу, а також новини щодо роботи Агентства. Агентство продовжує комплексну роботу з відновлення деокупованих регіонів. До прикладу, в Київській області зі 29 тисяч пошкоджених та зруйнованих об’єктів відновлено вже близько 20 тисяч. Велика увага приділяється також і відбудові прифронтових регіонів – зокрема, комунікаціям, транспортній логістиці. В агентстві нещодавно створена Централізована закупівельна організації (ЦЗО). Наразі йдуть конкурси на призначення співробітників Агентства, але водночас вже ведеться робота над тендерами. Через ЦЗО будуть закуповуватись роботи та послуги – торги відбуватимуться через Prozorro Маркет, в тому числі й серед міжнародних контрагентів. За очікуваннями, це має суттєво скоротити усі процеси. Серед інших пріоритетів Агентства: Укриття для прифронтових громад. Фокус на укриттях в школах, садочках, муніципальних закладах. 160 прифронтових громад потребують близько 3200 укриттів. Будівництво типового укриття є дороговартісним та тривалим, тож Агентство розглядає альтернативу – модульні укриття, які є дешевшими та швидшими у встановленні. Проєкти з будівництва ТЕЦ на біопаливі. У семи громадах будуть реалізовані проєкти публічно-приватного партнерства для побудови таких об’єктів, зокрема у співпраці з міжнародними партнерами. Потреби України – не менше 30 подібних ТЕЦ. Заміна вуличного освітлення на LED. Будівництво сонячних електростанцій для критичної інфраструктури. Відновлення водогону до Миколаєва та інших регіонів. Агентство також готує низку проєктів для представлення на цьогорічній Ukraine Recovery Conference (URC), зокрема рішення щодо модульних укриттів. Також, було домовлено, що Асоціація поділиться з Агентством своїми напрацюваннями щодо підтримки бізнесу у прифронтових областях, а також надасть пропозиції щодо експертів від Асоціації до експертних груп, які формує Агентство для більш комплексного аналізу проєктів для відбудови у секторах води, дорожньої інфраструктури, енергетики та цивільного будівництва. Бізнес-спільнота висловлює вдячність за конкретні приклади, відкритість до діалогу та підтвердила готовність підтримувати процес відновлення України.

9 травня відбулася робоча зустріч Комітету з питань відновлення України з Сергієм Сухомлином, Головою Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України.

Під час зустрічі учасники обговорили низку важливих питань відновлення та можливостей залучення бізнесу до цього процесу, а також новини щодо роботи Агентства.

Агентство продовжує комплексну роботу з відновлення деокупованих регіонів. До прикладу, в Київській області зі 29 тисяч пошкоджених та зруйнованих обєктів відновлено вже близько 20 тисяч. Велика увага приділяється також і відбудові прифронтових регіонів – зокрема, комунікаціям, транспортній логістиці.

В агентстві нещодавно створена Централізована закупівельна організації (ЦЗО). Наразі йдуть конкурси на призначення співробітників Агентства, але водночас вже ведеться робота над тендерами. Через ЦЗО будуть закуповуватись роботи та послуги – торги відбуватимуться через Prozorro Маркет, в тому числі й серед міжнародних контрагентів. За очікуваннями, це має суттєво скоротити усі процеси.

Серед інших пріоритетів Агентства:

  • Укриття для прифронтових громад. Фокус на укриттях в школах, садочках, муніципальних закладах. 160 прифронтових громад потребують близько 3200 укриттів. Будівництво типового укриття є дороговартісним та тривалим, тож Агентство розглядає альтернативу – модульні укриття, які є дешевшими та швидшими у встановленні.
  • Проєкти з будівництва ТЕЦ на біопаливі. У семи громадах будуть реалізовані проєкти публічно-приватного партнерства для побудови таких обєктів, зокрема у співпраці з міжнародними партнерами. Потреби України – не менше 30 подібних ТЕЦ.
  • Заміна вуличного освітлення на LED.
  • Будівництво сонячних електростанцій для критичної інфраструктури.
  • Відновлення водогону до Миколаєва та інших регіонів.

Агентство також готує низку проєктів для представлення на цьогорічній Ukraine Recovery Conference (URC), зокрема рішення щодо модульних укриттів.

Також, було домовлено, що Асоціація поділиться з Агентством своїми напрацюваннями щодо підтримки бізнесу у прифронтових областях, а також надасть пропозиції щодо експертів від Асоціації до експертних груп, які формує Агентство для більш комплексного аналізу проєктів для відбудови у секторах води, дорожньої інфраструктури, енергетики та цивільного будівництва.

Бізнес-спільнота висловлює вдячність за конкретні приклади, відкритість до діалогу та підтвердила готовність підтримувати процес відновлення України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: