fbpx

Бізнес не підтримує ретроспективний перегляд «зеленого» тарифу

26/ 11/ 2019
  Європейська Бізнес Асоціація виступає проти ретроспективного перегляду «зеленого» тарифу для підтримки виробників електрики з відновлювальних джерел енергії, які вже функціонують. За підсумками наради 20-го листопада під головуваннями Міністерства енергетики та захисту довкілля України та за участю Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, бізнес-спільнота вкотре акцентує увагу на неприпустимості такого підходу. Ретроспективне зниження «зеленого» тарифу на електричну енергію порушить один з найважливіших загальновизнаних принципів права – закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Крім цього, перегляд тарифу порушить міжнародні зобов’язання України перед інвесторами (в рамках договору до Енергетичної Хартії від 17 грудня 1994 року) – щодо стабільності та захисту їх капіталовкладень. Водночас, ретроспективні зміни «зеленого» тарифу можуть призвести до втрати коштів інвесторами, які профінансували українські проекти та фактично були позбавлені можливості адекватно оцінювати ризики та строки окупності проектів з огляду на ретроспективну зміну законодавства. Більше того, як показує досвід Іспанії щодо імплементації ретроспективних змін, держава так чи інакше буде змушена відшкодувати інвесторам недоотримані економічні вигоди за проектами на підставі судових та арбітражних рішень. На думку представників бізнес-спільноти, зміна правил гри суттєво зменшить інвестиційну привабливість України в цілому. Водночас, невизначеність і очікування непередбачуваних змін в законодавстві може призвести до відтоку іноземних інвесторів в сфері ВДЕ, яка є однією з можливостей підвищення енергетичної незалежності країни. Тож компанії-члени Європейської Бізнес Асоціації наголошують, що непослідовна політика стане негативним сигналом для інвесторів, які вже розпочали свою діяльність на території України, а також для майбутніх інвесторів, що регулювання економіки України та сприяння інвестиціям є нестабільним та може неочікувано та непередбачувано змінюватись в сторону погіршення умов для ведення бізнесу. Тож, сподіваємось, ретроспективний перегляд «зеленого» тарифу не буде мати місце в Україні.

Європейська Бізнес Асоціація виступає проти ретроспективного перегляду «зеленого» тарифу для підтримки виробників електрики з відновлювальних джерел енергії, які вже функціонують.

За підсумками наради 20-го листопада під головуваннями Міністерства енергетики та захисту довкілля України та за участю Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, бізнес-спільнота вкотре акцентує увагу на неприпустимості такого підходу.

Ретроспективне зниження «зеленого» тарифу на електричну енергію порушить один з найважливіших загальновизнаних принципів права – закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Крім цього, перегляд тарифу порушить міжнародні зобов’язання України перед інвесторами (в рамках договору до Енергетичної Хартії від 17 грудня 1994 року) – щодо стабільності та захисту їх капіталовкладень.

Водночас, ретроспективні зміни «зеленого» тарифу можуть призвести до втрати коштів інвесторами, які профінансували українські проекти та фактично були позбавлені можливості адекватно оцінювати ризики та строки окупності проектів з огляду на ретроспективну зміну законодавства.

Більше того, як показує досвід Іспанії щодо імплементації ретроспективних змін, держава так чи інакше буде змушена відшкодувати інвесторам недоотримані економічні вигоди за проектами на підставі судових та арбітражних рішень.

На думку представників бізнес-спільноти, зміна правил гри суттєво зменшить інвестиційну привабливість України в цілому. Водночас, невизначеність і очікування непередбачуваних змін в законодавстві може призвести до відтоку іноземних інвесторів в сфері ВДЕ, яка є однією з можливостей підвищення енергетичної незалежності країни.

Тож компанії-члени Європейської Бізнес Асоціації наголошують, що непослідовна політика стане негативним сигналом для інвесторів, які вже розпочали свою діяльність на території України, а також для майбутніх інвесторів, що регулювання економіки України та сприяння інвестиціям є нестабільним та може неочікувано та непередбачувано змінюватись в сторону погіршення умов для ведення бізнесу. Тож, сподіваємось, ретроспективний перегляд «зеленого» тарифу не буде мати місце в Україні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: