fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес не підтримує нові часові обмеження руху вантажівок

16/ 01/ 2020
  Більше того, розширення діапазону заборони руху вантажних автівок не дасть бажаного ефекту, як-то зменшення негативного впливу на довкілля. Таку думку висловили експерти Комітету з логістики Європейської Бізнес Асоціації, коментуючи законопроєкт №2296, який був зареєстрований у Верховній Раді 21 жовтня 2019 року та прийнятий за основу. Так, законопроєктом пропонується заборонити рух вантажівок з 6 до 11 години та з 17 до 21 години у містах, чисельність яких перевищує 250 тис. осіб. Нові правила стосуються вантажних автомобілів, маса яких перевищує 8 тонн. Компанії-члени Асоціації усіляко підтримують екологічні ініціативи органів влади, проте зауважують, що дані зміни навряд чи матимуть позитивний вплив на екологію. Для того, щоб забезпечити доставку вантажів для підприємств та населення з урахуванням нових вимог, необхідно буде замінити один 20-тонний автомобіль на три-чотири автомобілі меншої тоннажності, що призведе до збільшення не лише кількості транспортних засобів, а й обсягів шкідливих викидів. Зменшення кількості робіт, що виконуються в межах стандартного робочого дня, змусить внести зміни до графіків роботи не тільки логістичних компаній, а й виробників товарів, дистриб’юторів, торгівельних мереж. До того ж це може призвести до затримок та подовження строків доставки вантажів та здорожчання вартості транспортних послуг. Наразі законопроєкт готується до другого читання. Компанії-члени Асоціації звертаються з проханням до народних депутатів не підтримувати поточну редакцію законопроєкту, а доопрацювати його з урахуванням коментарів та пропозицій від бізнесу. Зокрема, експерти Асоціації пропонують: Ввести обмеження на рух великогабаритного вантажного автотранспорту лише у вихідні та святкові дні, а також тільки в центральній частині міста; Дозволити вїзд до міст без обмежень по часу вантажним транспортним засобам стандартів Euro 4, Euro 5 та Euro 6; Дозволити вїзд вантажного автотранспорту до промислових зон міста без обмежень; Створити належну інфраструктуру об’їзних доріг та облаштувати стоянки для вантажного транспорту. Дані пропозиції були направлені офіційним листом Асоціації головам Комітету ВРУ з питань здоровя нації, медичної допомоги та медичного страхування та Комітету ВРУ з питань транспорту та інфраструктури. Сподіваємося, голос бізнесу буде почуто!

Більше того, розширення діапазону заборони руху вантажних автівок не дасть бажаного ефекту, як-то зменшення негативного впливу на довкілля. Таку думку висловили експерти Комітету з логістики Європейської Бізнес Асоціації, коментуючи законопроєкт №2296, який був зареєстрований у Верховній Раді 21 жовтня 2019 року та прийнятий за основу.

Так, законопроєктом пропонується заборонити рух вантажівок з 6 до 11 години та з 17 до 21 години у містах, чисельність яких перевищує 250 тис. осіб. Нові правила стосуються вантажних автомобілів, маса яких перевищує 8 тонн.

Компанії-члени Асоціації усіляко підтримують екологічні ініціативи органів влади, проте зауважують, що дані зміни навряд чи матимуть позитивний вплив на екологію. Для того, щоб забезпечити доставку вантажів для підприємств та населення з урахуванням нових вимог, необхідно буде замінити один 20-тонний автомобіль на три-чотири автомобілі меншої тоннажності, що призведе до збільшення не лише кількості транспортних засобів, а й обсягів шкідливих викидів.

Зменшення кількості робіт, що виконуються в межах стандартного робочого дня, змусить внести зміни до графіків роботи не тільки логістичних компаній, а й виробників товарів, дистриб’юторів, торгівельних мереж. До того ж це може призвести до затримок та подовження строків доставки вантажів та здорожчання вартості транспортних послуг.

Наразі законопроєкт готується до другого читання. Компанії-члени Асоціації звертаються з проханням до народних депутатів не підтримувати поточну редакцію законопроєкту, а доопрацювати його з урахуванням коментарів та пропозицій від бізнесу.

Зокрема, експерти Асоціації пропонують:

  • Ввести обмеження на рух великогабаритного вантажного автотранспорту лише у вихідні та святкові дні, а також тільки в центральній частині міста;
  • Дозволити в’їзд до міст без обмежень по часу вантажним транспортним засобам стандартів Euro 4, Euro 5 та Euro 6;
  • Дозволити в’їзд вантажного автотранспорту до промислових зон міста без обмежень;
  • Створити належну інфраструктуру об’їзних доріг та облаштувати стоянки для вантажного транспорту.

Дані пропозиції були направлені офіційним листом Асоціації головам Комітету ВРУ з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування та Комітету ВРУ з питань транспорту та інфраструктури. Сподіваємося, голос бізнесу буде почуто!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: