fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес не може використовувати переваги режиму митного складу

29/ 01/ 2021
  Вже більше шести років в Україні не може повноцінно запрацювати режим митного складу через бюрократичну тяганину. Цей режим має дозволити Україні стати регіональним транзитним хабом та зручним майданчиком для торгівлі з сусідніми країнами, а українським компаніям – ввозити на територію нашої держави товари, зокрема, для подальшого реекспорту. Користуючись режимом митного складу, компанії можуть зберігати товари під митним контролем без сплати митних платежів та заходів нетарифного регулювання до трьох років. На жаль, незважаючи на те, що функціонування цього режиму не лише є нормальною міжнародною практикою, а й закріплено в Митному кодексі, він не працює, і бізнес не може скористатися його перевагами. Причина в тому, що декларація типу ІМ-74 (митний склад) відсутня в переліку типів митних декларацій, що використовуються банками для завершення валютного контролю над операціями підприємців. Що в свою чергу суттєво ускладнює можливості бізнесу повноцінно використовувати режим митний склад та зберігати на ньому товари до трьох років. Асоціація вже багато років наголошує на необхідності включення декларації типу ІМ-74 до цього переліку, що б дозволило нормально запрацювати митним складам та використовувати транзитний потенціал України. Для цього необхідно внести зміни до Інструкції, затвердженої Постановою Нацбанку.  Вікторія Куликова. Менеджер Комітету побутової електротехніки Європейської Бізнес Асоціації. Запуск повноцінної роботи митних складів дозволить використовувати міжнародний логістичний, транзитний та торговельний потенціал України. Окрім цього, це сприятиме формуванню складських комплексів з консолідації товарів для подальшого перепродажу на ринки ЄС. Для транснаціональних компаній це може бути додатковим стимулом реалізовувати товар на ринках сусідніх з нами країн, а не переорієнтовувати товарні потоки з України на інші держави. Зважаючи на важливість розвитку транзитних перевезень для України, Асоціація звернулася з офіційним зверненням до керівництва Нацбанку, Міністерства фінансів, Державної податкової та Державної митної служби України з проханням поновити діалог стосовно цього питання та прискорити внесення необхідних змін до нормативно-правових актів, а також до  автоматизованих систем обліку митних декларацій та обміну інформацією між контролюючими органами. Сподіваємося на увагу державних органів до цього питання!   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.    

Вже більше шести років в Україні не може повноцінно запрацювати режим митного складу через бюрократичну тяганину. Цей режим має дозволити Україні стати регіональним транзитним хабом та зручним майданчиком для торгівлі з сусідніми країнами, а українським компаніям – ввозити на територію нашої держави товари, зокрема, для подальшого реекспорту.

Користуючись режимом митного складу, компанії можуть зберігати товари під митним контролем без сплати митних платежів та заходів нетарифного регулювання до трьох років. На жаль, незважаючи на те, що функціонування цього режиму не лише є нормальною міжнародною практикою, а й закріплено в Митному кодексі, він не працює, і бізнес не може скористатися його перевагами.

Причина в тому, що декларація типу ІМ-74 (митний склад) відсутня в переліку типів митних декларацій, що використовуються банками для завершення валютного контролю над операціями підприємців. Що в свою чергу суттєво ускладнює можливості бізнесу повноцінно використовувати режим митний склад та зберігати на ньому товари до трьох років.

Асоціація вже багато років наголошує на необхідності включення декларації типу ІМ-74 до цього переліку, що б дозволило нормально запрацювати митним складам та використовувати транзитний потенціал України. Для цього необхідно внести зміни до Інструкції, затвердженої Постановою Нацбанку. 

Вікторія Куликова Менеджер Комітету побутової електротехніки Європейської Бізнес Асоціації
Запуск повноцінної роботи митних складів дозволить використовувати міжнародний логістичний, транзитний та торговельний потенціал України. Окрім цього, це сприятиме формуванню складських комплексів з консолідації товарів для подальшого перепродажу на ринки ЄС. Для транснаціональних компаній це може бути додатковим стимулом реалізовувати товар на ринках сусідніх з нами країн, а не переорієнтовувати товарні потоки з України на інші держави.

Зважаючи на важливість розвитку транзитних перевезень для України, Асоціація звернулася з офіційним зверненням до керівництва Нацбанку, Міністерства фінансів, Державної податкової та Державної митної служби України з проханням поновити діалог стосовно цього питання та прискорити внесення необхідних змін до нормативно-правових актів, а також до  автоматизованих систем обліку митних декларацій та обміну інформацією між контролюючими органами. Сподіваємося на увагу державних органів до цього питання!

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: