fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес наполягає на доопрацюванні галузевого законопроєкту про ринок деревини

22/ 09/ 2021
  У вересні у Верховній Раді був зареєстрований доопрацьований законопроєкт про ринок деревини 4197-д, який має визначити ґрунтовні засади роботи індустрії. Детально вивчивши текст законопроєкту, експерти Комітету деревообробної та меблевої галузі Асоціації відмічають, що в оновленій версії було враховано ряд важливих пропозиції бізнесу. Зокрема, з’явились положення що передбачають механізм продажу деревини на умовах оферти в паритеті із аукціонними торгами та реструктуризацію державних лісогосподарських підприємств шляхом відокремлення деревообробних підрозділів держлісгоспів.  Втім, бізнес досі не може підтримати законопроєкт у поточній редакції та наполягає на його обов’язковому доопрацюванні в таких аспектах: По-перше, для першочергового забезпечення сировиною реальних виробників та стимулювання поглибленої переробки деревини необхідно передбачити каскадний принцип проведення аукціонних торгів. В першу чергу, продаж має відбуватися вітчизняним суб’єктам господарювання, що мають виробничі потужності, розташовані на території України та здійснюють переробку деревини на території України. По-друге, необхідно суттєво переглянути та спростити норми стосовно адміністрування операцій з виробами з деревини, які, на думку бізнесу, є не тільки надмірними, але й недоречними з огляду на специфіку функціонування ринку. Бізнес вбачає недоцільним декларування операцій з виробами з деревини, натомість варто було б зосередитися на декларуванні заготівлі та продажу (перепродажу) саме деревини. Також варто переглянути перелік виробів з деревини, що потребують отримання сертифікату походження, виключивши товари, що не є продуктами первинної переробки деревини. По-третє, ми не підтримуємо норми, які стосуються виключення деревини з переліку продукції, яка є біржовим товаром та підлягає обігу на товарній біржі. Бізнес підтримує позитивну практику біржової торгівлі деревиною. Продаж деревини (крім продажу деревини на умовах оферти) повинен здійснюватися відкрито згідно з правилами біржової торгівлі та виключно згідно з законодавством про товарні біржі. За умови врахування вищевказаних коментарів від експертів Європейської Бізнес Асоціації та внесення відповідних змін до тексту законопроєкту, що сприятиме комплексному розвитку деревообробної галузі, ми будемо раді надати йому свою підтримку.   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

У вересні у Верховній Раді був зареєстрований доопрацьований законопроєкт про ринок деревини 4197-д, який має визначити ґрунтовні засади роботи індустрії. Детально вивчивши текст законопроєкту, експерти Комітету деревообробної та меблевої галузі Асоціації відмічають, що в оновленій версії було враховано ряд важливих пропозиції бізнесу. Зокрема, з’явились положення що передбачають механізм продажу деревини на умовах оферти в паритеті із аукціонними торгами та реструктуризацію державних лісогосподарських підприємств шляхом відокремлення деревообробних підрозділів держлісгоспів. 

Втім, бізнес досі не може підтримати законопроєкт у поточній редакції та наполягає на його обов’язковому доопрацюванні в таких аспектах:

По-перше, для першочергового забезпечення сировиною реальних виробників та стимулювання поглибленої переробки деревини необхідно передбачити каскадний принцип проведення аукціонних торгів. В першу чергу, продаж має відбуватися вітчизняним суб’єктам господарювання, що мають виробничі потужності, розташовані на території України та здійснюють переробку деревини на території України.

По-друге, необхідно суттєво переглянути та спростити норми стосовно адміністрування операцій з виробами з деревини, які, на думку бізнесу, є не тільки надмірними, але й недоречними з огляду на специфіку функціонування ринку. Бізнес вбачає недоцільним декларування операцій з виробами з деревини, натомість варто було б зосередитися на декларуванні заготівлі та продажу (перепродажу) саме деревини. Також варто переглянути перелік виробів з деревини, що потребують отримання сертифікату походження, виключивши товари, що не є продуктами первинної переробки деревини.

По-третє, ми не підтримуємо норми, які стосуються виключення деревини з переліку продукції, яка є біржовим товаром та підлягає обігу на товарній біржі. Бізнес підтримує позитивну практику біржової торгівлі деревиною. Продаж деревини (крім продажу деревини на умовах оферти) повинен здійснюватися відкрито згідно з правилами біржової торгівлі та виключно згідно з законодавством про товарні біржі.

За умови врахування вищевказаних коментарів від експертів Європейської Бізнес Асоціації та внесення відповідних змін до тексту законопроєкту, що сприятиме комплексному розвитку деревообробної галузі, ми будемо раді надати йому свою підтримку.

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: