fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Асоціація зустрілася із заступником Міністра охорони здоров’я України, щоб обговорити питання укладання ДКД та пов’язаного з ним питання ОМТ

21/ 10/ 2024
  Минулого тижня представники Європейської Бізнес Асоціації та Американської торговельної палати зустрілися із заступником Міністра охорони здоровя України Едемом Адамановим, щоб обговорити питання укладання договорів керованого доступу (ДКД) та пов’язаного з ним питання оцінки медичних технологій (ОМТ). Менеджерка Комітету охорони здоровя Асоціації Олена Ситенок порушила низку важливих питань, які, на думку бізнес-спільноти, зроблять процес укладання ДКД більш прозорим та прогнозованим для держави, пацієнтів та виробників лікарських засобів. Так, було обговорено питання справедливого підходу до пріоритизації початку перемовин, зокрема, застосування підходу, що базується на наборі критеріїв та враховує тягар хвороби, вплив на пацієнта та якість його життя, довгостроковий вплив на економіку країни, не обмежуючись лише впливом на бюджет в поточний момент часу. Такий підхід, окрім того, що дозволить забезпечити ліками найбільш вразливі верстви населення, забезпечить раціональне використання державних коштів, навіть за умови обмеженого бюджетування. Окрім цього, на думку Асоціації, ризики щодо валютних коливань мають ділитися між виробником та державою. Вартість, зафіксована в гривні в договорі, що укладається на 3 роки, має коригуватися щороку аби уникнути збитків виробника, викликаних значною волатильністю курсу. Також експерти Комітету з охорони здоров’я Асоціації відзначають, що надання виробнику інформації щодо алокованого на закупівлю бюджету, обсягу товару, що планується придбати державою, та потреби в лікарському засобі додасть прозорості процесу перемовин. Асоціація висловлює щиру вдячність пану Адаманову за конструктивний діалог та сподівається на подальшу співпрацю в рамках робочої групи з опрацювання цього питання, враховуючи домовленості, досягнуті на зустрічі.

Минулого тижня представники Європейської Бізнес Асоціації та Американської торговельної палати зустрілися із заступником Міністра охорони здоров’я України Едемом Адамановим, щоб обговорити питання укладання договорів керованого доступу (ДКД) та пов’язаного з ним питання оцінки медичних технологій (ОМТ).

Менеджерка Комітету охорони здоров’я Асоціації Олена Ситенок порушила низку важливих питань, які, на думку бізнес-спільноти, зроблять процес укладання ДКД більш прозорим та прогнозованим для держави, пацієнтів та виробників лікарських засобів.

Так, було обговорено питання справедливого підходу до пріоритизації початку перемовин, зокрема, застосування підходу, що базується на наборі критеріїв та враховує тягар хвороби, вплив на пацієнта та якість його життя, довгостроковий вплив на економіку країни, не обмежуючись лише впливом на бюджет в поточний момент часу. Такий підхід, окрім того, що дозволить забезпечити ліками найбільш вразливі верстви населення, забезпечить раціональне використання державних коштів, навіть за умови обмеженого бюджетування.

Окрім цього, на думку Асоціації, ризики щодо валютних коливань мають ділитися між виробником та державою. Вартість, зафіксована в гривні в договорі, що укладається на 3 роки, має коригуватися щороку аби уникнути збитків виробника, викликаних значною волатильністю курсу.

Також експерти Комітету з охорони здоров’я Асоціації відзначають, що надання виробнику інформації щодо алокованого на закупівлю бюджету, обсягу товару, що планується придбати державою, та потреби в лікарському засобі додасть прозорості процесу перемовин.

Асоціація висловлює щиру вдячність пану Адаманову за конструктивний діалог та сподівається на подальшу співпрацю в рамках робочої групи з опрацювання цього питання, враховуючи домовленості, досягнуті на зустрічі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: