fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

EBA висловила свої зауваження щодо переліку обладнання, з якого здійснюється стягнення авторських відрахувань

13/ 11/ 2019
  Представники Комітету побутової електротехніки Асоціації взяли участь в обговоренні  питань тарифів винагороди за використання об’єктів авторського права і суміжних прав під головуванням Заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Дмитра Романовича. Члени Комітету озвучили свої зауваження до існуючого переліку обладнання з якого має здійснюватися стягнення авторських відрахувань. Адже, на сьогодні не все перелічене в Постанові №992 обладнання може використовуватися для відтворення творів і фіксації на певному матеріальному носії. Наприклад, на даний час більшість виробників телевізорів за допомогою спеціальних технічних засобів обмежують можливість створювати неавторизовані цифрові копії творів і унеможливлюють їх відтворення та перегляд на іншому обладнанні. Аналогічні механізми захисту можуть встановлюватися виробниками в МР3-плеєри, музичні центри, радіоприймачі, DVD-плеєри, телевізори, монітори, що мають функцію запису на матеріальний носій, тощо. Окрім цього, не ефективною, на нашу думку, є і сама система збору коштів за приватне копіювання (відтворення) в домашніх умовах, оскільки вона розроблялась ще в епоху аналогових пристроїв та не відповідає сучасним реаліям, коли споживач переглядає музичні твори онлайн без запису на обладнання. Більше того, в сучасних реаліях укладання ліцензійної угоди між користувачем та правовласником може здійснюватися швидко і зручно, навіть якщо вони знаходяться в різних країнах. Окремо, члени Комітету наголосили на важливості залучення до представників індустрії до роботи Комісії з акредитації Організації Колективного Управління, яка буде уповноважена збирати відрахування за так зване приватне копіювання та репрографічне відтворення.

Представники Комітету побутової електротехніки Асоціації взяли участь в обговоренні  питань тарифів винагороди за використання об’єктів авторського права і суміжних прав під головуванням Заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Дмитра Романовича.

Члени Комітету озвучили свої зауваження до існуючого переліку обладнання з якого має здійснюватися стягнення авторських відрахувань. Адже, на сьогодні не все перелічене в Постанові №992 обладнання може використовуватися для відтворення творів і фіксації на певному матеріальному носії. Наприклад, на даний час більшість виробників телевізорів за допомогою спеціальних технічних засобів обмежують можливість створювати неавторизовані цифрові копії творів і унеможливлюють їх відтворення та перегляд на іншому обладнанні. Аналогічні механізми захисту можуть встановлюватися виробниками в МР3-плеєри, музичні центри, радіоприймачі, DVD-плеєри, телевізори, монітори, що мають функцію запису на матеріальний носій, тощо.

Окрім цього, не ефективною, на нашу думку, є і сама система збору коштів за приватне копіювання (відтворення) в домашніх умовах, оскільки вона розроблялась ще в епоху аналогових пристроїв та не відповідає сучасним реаліям, коли споживач переглядає музичні твори онлайн без запису на обладнання. Більше того, в сучасних реаліях укладання ліцензійної угоди між користувачем та правовласником може здійснюватися швидко і зручно, навіть якщо вони знаходяться в різних країнах.

Окремо, члени Комітету наголосили на важливості залучення до представників індустрії до роботи Комісії з акредитації Організації Колективного Управління, яка буде уповноважена збирати відрахування за так зване приватне копіювання та репрографічне відтворення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: