fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Асоціація вітає прийняття проєкту закону 10393 щодо врегулювання окремих питань у сфері енергетичної ефективності

05/ 06/ 2024
  4 червня ц.р. Український Парламент зробив суттєвий крок вперед на шляху до гармонізації українського законодавства в частині вимог до енергоефективності обладнання у відповідності до норм Європейського Союзу. Зокрема, ВРУ прийняла в другому читанні проєкту закону 10393 щодо врегулювання окремих питань у сфері енергетичної ефективності. Даний законопроєкт від самого початку активно підтримувався Асоціацією, оскільки, серед іншого включав положення щодо того, що замість створення окремої української бази даних енергоспоживчої продукції, QR-код на яку повинен міститись на енергетичних етикетках електричного та електронного обладнання (ЕЕО) українські виробники та імпортери можуть або розміщати на енергетичній етикетці QR-код, що веде до бази даних ЄС - EPREL, або, якщо продукція не представлена на ринку ЄС, QR-код, що веде на сайт виробника ЕЕО, на якому буде розміщена інформація, передбачена технічним регламентом з енергетичного маркування. Європейська Бізнес Асоціація щиро вітала такий підхід, оскільки він не лише відповідає рекомендаціям Міжнародного Енергетичного Співтовариства, а й має ряд суттєвих переваг, зокрема (1) відповідає євроінтеграційним прагненням України та сприяє наближенню до єдиного ринку ЄС; (2) дозволить заощадити суттєві ресурси представників державних органів та бізнесу на створення та ведення окремої бази даних, робота якої втратить свою актуальність після вступу України до ЄС; (3) дозволить більш ефективно здійснювати контроль за відповідністю обладнання, що постачається в Україну, вимогам прийнятих в Україні технічних регламентів з екодизайну та енергетичного маркування.  Більше того, при доопрацюванні проєкту закону 10393 до другого читання в профільному Парламентському Комітеті з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, народні депутати врахували ще одну надзвичайно важливу для бізнесу пропозицію. Зокрема, дозволили використовувати в Україні мовно-нейтральні енергетичні етикетки ЄС, які, є майже ідентичними до українських етикеток, і вже дозволені до використання у Республіці Молдова, яка як і Україна не є членом ЄС, але має наміри щодо вступу в ЄС. Так, представники Асоціації переконані, що можливість використовувати енергетичні етикетки ЄС в Україні, не лише сприятиме гармонізації вимог українського законодавства у сфері технічного регулювання у відповідності з нормами ЄС, а й сприятиме суттєвому усуненню бар’єрів в торгівлі, збільшенню доступного асортименту для українських споживачів та певному зменшенню собівартості товарів, у зв’язку з відсутністю необхідності виокремлювати окремі виробничі лінії для ЕЕО, що поставляються в Україну. Тож, Асоціація щиро дякує Комітету ВРУ з питань енергетики, Держенергоефективносі, МінВідновдення та Українському Парламенту в цілому за прийняття проєкту закону 10393 та сподівається на його якнайшвидше підписання Президентом України.

4 червня ц.р. Український Парламент зробив суттєвий крок вперед на шляху до гармонізації українського законодавства в частині вимог до енергоефективності обладнання у відповідності до норм Європейського Союзу.

Зокрема, ВРУ прийняла в другому читанні проєкту закону 10393 щодо врегулювання окремих питань у сфері енергетичної ефективності. Даний законопроєкт від самого початку активно підтримувався Асоціацією, оскільки, серед іншого включав положення щодо того, що замість створення окремої української бази даних енергоспоживчої продукції, QR-код на яку повинен міститись на енергетичних етикетках електричного та електронного обладнання (ЕЕО) українські виробники та імпортери можуть або розміщати на енергетичній етикетці QR-код, що веде до бази даних ЄС – EPREL, або, якщо продукція не представлена на ринку ЄС, QR-код, що веде на сайт виробника ЕЕО, на якому буде розміщена інформація, передбачена технічним регламентом з енергетичного маркування.

Європейська Бізнес Асоціація щиро вітала такий підхід, оскільки він не лише відповідає рекомендаціям Міжнародного Енергетичного Співтовариства, а й має ряд суттєвих переваг, зокрема (1) відповідає євроінтеграційним прагненням України та сприяє наближенню до єдиного ринку ЄС; (2) дозволить заощадити суттєві ресурси представників державних органів та бізнесу на створення та ведення окремої бази даних, робота якої втратить свою актуальність після вступу України до ЄС; (3) дозволить більш ефективно здійснювати контроль за відповідністю обладнання, що постачається в Україну, вимогам прийнятих в Україні технічних регламентів з екодизайну та енергетичного маркування. 

Більше того, при доопрацюванні проєкту закону 10393 до другого читання в профільному Парламентському Комітеті з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, народні депутати врахували ще одну надзвичайно важливу для бізнесу пропозицію. Зокрема, дозволили використовувати в Україні мовно-нейтральні енергетичні етикетки ЄС, які, є майже ідентичними до українських етикеток, і вже дозволені до використання у Республіці Молдова, яка як і Україна не є членом ЄС, але має наміри щодо вступу в ЄС.

Так, представники Асоціації переконані, що можливість використовувати енергетичні етикетки ЄС в Україні, не лише сприятиме гармонізації вимог українського законодавства у сфері технічного регулювання у відповідності з нормами ЄС, а й сприятиме суттєвому усуненню бар’єрів в торгівлі, збільшенню доступного асортименту для українських споживачів та певному зменшенню собівартості товарів, у зв’язку з відсутністю необхідності виокремлювати окремі виробничі лінії для ЕЕО, що поставляються в Україну.

Тож, Асоціація щиро дякує Комітету ВРУ з питань енергетики, Держенергоефективносі, МінВідновдення та Українському Парламенту в цілому за прийняття проєкту закону 10393 та сподівається на його якнайшвидше підписання Президентом України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: