fbpx

Анна Дерев’янко онлайн у авторському проекті «ПоБАЛАКАємо про…»

15/ 05/ 2020
   15 травня 2020р. гостем програми Ігоря Балаки «ПоБАЛАКАЄМО про…» була виконавчий директор European Business Association Анна Дерев’янко. Обговорювали вплив коронавірусу на бізнес та перспективи розвитку України. Як почуває себе бізнес під впливом карантину? На це питання Анна відповіла, що бізнес - він як і люди: хтось хворіє і одужує, хтось не виживає. Згідно дослідження ЕВА найскрутніші часи настали для МСБ. Кожен п’ятий готовий закритися, а втрати доходів склали 50-70 %. Які пропозиції щодо спрощення ведення бізнесу під час карантину надала ЕВА до уряду, і які з них були почуті? За час карантину ЕВА провела більше 100 зустрічей з представниками влади і направила більше 100 листів із пропозиціями. Серед почутих ініціатив було введення мораторію на проведення податкових перевірок, скасування штрафів та пені. Не прийняли пропозицію щодо зниження податкового навантаження на фонд оплати праці. «Але це цілком зрозуміло, - каже Анна, - на відміну від розвинених країн ЄС, Україна не така багата, її бюджет та пенсійний фонд не мають значних резервів». Стосовно прогнозів майбутнього розвитку подій, Анна підкреслила, що точно цього ніхто не знає. За оптимістичними прогнозами падіння економіки складе 9,5-10%, і треба готуватися до непростих часів, що триватимуть якнайменше протягом двох років. Виграє не самий сильний, а той, хто зуміє адаптуватися. Наша Асоціація теж пристосовується до змін, опановує змішані формати роботи і буде переходити на новий рівень надання сервісів. Під час зустрічі підняли питання незаконного рейдерства. У карантин об’єктом рейдерської атаки у Харкові став ТРЦ «Французький Бульвар». Ігор Сбітнєв («Аксіома»), співвласник ТРЦ, закликав бізнес об’єднуватися у скрутні часи і разом відстоювати свої законні права. Пані Анна висловила підтримку і готовність ЕВА захищати інтереси компанії, яка вже 16 років в Асоціації. Чи є коронакриза вікном можливостей, а в України шанси стати виробничим хабом? «Шанси є завжди, -вважає Анна, - але перешкодою до масштабних іноземних інвестицій є всім відомі речі, про які говорять не один рік: корупція, непрозорі правила гри, відсутність верховенства права тощо. Бізнес не мусить мовчати. Він має подавати свої креативні ідеї та підставляти плече допомоги нашому уряду. ЕВА-це голос бізнесу, і ми працюємо, щоб змінювати бізнес-клімат на краще».  

15 травня 2020р. гостем програми Ігоря Балаки «ПоБАЛАКАЄМО про…» була виконавчий директор European Business Association Анна Дерев’янко. Обговорювали вплив коронавірусу на бізнес та перспективи розвитку України.

Як почуває себе бізнес під впливом карантину? На це питання Анна відповіла, що бізнес – він як і люди: хтось хворіє і одужує, хтось не виживає. Згідно дослідження ЕВА найскрутніші часи настали для МСБ. Кожен п’ятий готовий закритися, а втрати доходів склали 50-70 %.

Які пропозиції щодо спрощення ведення бізнесу під час карантину надала ЕВА до уряду, і які з них були почуті? За час карантину ЕВА провела більше 100 зустрічей з представниками влади і направила більше 100 листів із пропозиціями. Серед почутих ініціатив було введення мораторію на проведення податкових перевірок, скасування штрафів та пені. Не прийняли пропозицію щодо зниження податкового навантаження на фонд оплати праці. «Але це цілком зрозуміло, – каже Анна, – на відміну від розвинених країн ЄС, Україна не така багата, її бюджет та пенсійний фонд не мають значних резервів».

Стосовно прогнозів майбутнього розвитку подій, Анна підкреслила, що точно цього ніхто не знає. За оптимістичними прогнозами падіння економіки складе 9,5-10%, і треба готуватися до непростих часів, що триватимуть якнайменше протягом двох років. Виграє не самий сильний, а той, хто зуміє адаптуватися. Наша Асоціація теж пристосовується до змін, опановує змішані формати роботи і буде переходити на новий рівень надання сервісів.

Під час зустрічі підняли питання незаконного рейдерства. У карантин об’єктом рейдерської атаки у Харкові став ТРЦ «Французький Бульвар». Ігор Сбітнєв («Аксіома»), співвласник ТРЦ, закликав бізнес об’єднуватися у скрутні часи і разом відстоювати свої законні права. Пані Анна висловила підтримку і готовність ЕВА захищати інтереси компанії, яка вже 16 років в Асоціації.

Чи є коронакриза вікном можливостей, а в України шанси стати виробничим хабом?

«Шанси є завжди, -вважає Анна, – але перешкодою до масштабних іноземних інвестицій є всім відомі речі, про які говорять не один рік: корупція, непрозорі правила гри, відсутність верховенства права тощо. Бізнес не мусить мовчати. Він має подавати свої креативні ідеї та підставляти плече допомоги нашому уряду. ЕВА-це голос бізнесу, і ми працюємо, щоб змінювати бізнес-клімат на краще».

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: