fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Побутова електротехніка

16/ 02/ 2015
  Прийнято ЗаконУкраїни «Про технічні регламенти та оцінку відповідності» Завдяки зусиллям Європейської Бізнес Асоціації (Асоціація) Закон України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності» №124-VIII (Закон), яким передбачається встановлення нових правових та організаційних засад розроблення, прийняття та застосування технічних регламентів та процедур оцінки відповідності, був прийнятий Верховною Радою України 15 січня 2015 року та офіційно опублікований 10 лютого 2015 року. Передумови: На сьогодні розроблення та застосування різних технічних регламентів та оцінка відповідності регулюються цілим рядом застарілих нормативно-правових актів, наприклад, Законом України «Про підтвердження відповідності» №2406-III від 17 травня 2001 року, Законом України «Про технічні регламенти та процедури оцінки відповідності» №3164-IV від 1 грудня 2005 року та деякими іншими підзаконними актами. Однак, окремі норми зазначених актів дублюються або не узгоджуються між собою; деякі з них не враховують окремих положень Угоди про технічні бар’єри у торгівлі від 15 квітня 1994 року та вимог законодавства Європейського Союзу (ЄС). З огляду на вищезазначене, Асоціація усіляко підтримувала необхідність розроблення нового проекту закону у цій сфері та висловила ряд пропозицій. Зокрема, ми надавали позиції стосовно форми декларації про відповідність, розуміння визначення терміну «введення продукції в обіг» у різних законодавчих актах та стосовно деяких процедур оцінки відповідності. Наприклад, більшість Директив ЄС не встановлюють обов’язкову форму декларації про відповідність. У результаті, виробники або імпортери в ЄС можуть подавати єдину декларацію про відповідність, що засвідчує відповідність обладнання всім Директивам ЄС, під дію яких потрапляє товар. Експерти Асоціації відстоювали ідею надання виробникам та імпортерам в Україні аналогічного права подавати єдину декларацію про відповідність, що засвідчуватиме відповідність обладнання всім необхідним технічним регламентам. Асоціація рада повідомити, що Закон врахував суттєві пропозиції бізнес-спільноти. Додатково повідомляємо, що Закон набере чинності через один рік з дня його опублікування (за винятком деяких норм). Ми висловлюємо вдячність авторам Закону та всім інституціям, що були залучені до процесу його розроблення та прийняття. Окрім цього, ми дякуємо всім членам Асоціації, хто підтримував наші зусилля, направлені на вирішення цього питання!

Прийнято ЗаконУкраїни «Про технічні регламенти та оцінку відповідності»

Завдяки зусиллям Європейської Бізнес Асоціації (Асоціація) Закон України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності» №124-VIII (Закон), яким передбачається встановлення нових правових та організаційних засад розроблення, прийняття та застосування технічних регламентів та процедур оцінки відповідності, був прийнятий Верховною Радою України 15 січня 2015 року та офіційно опублікований 10 лютого 2015 року.

Передумови: На сьогодні розроблення та застосування різних технічних регламентів та оцінка відповідності регулюються цілим рядом застарілих нормативно-правових актів, наприклад, Законом України «Про підтвердження відповідності» №2406-III від 17 травня 2001 року, Законом України «Про технічні регламенти та процедури оцінки відповідності» №3164-IV від 1 грудня 2005 року та деякими іншими підзаконними актами. Однак, окремі норми зазначених актів дублюються або не узгоджуються між собою; деякі з них не враховують окремих положень Угоди про технічні бар’єри у торгівлі від 15 квітня 1994 року та вимог законодавства Європейського Союзу (ЄС).

З огляду на вищезазначене, Асоціація усіляко підтримувала необхідність розроблення нового проекту закону у цій сфері та висловила ряд пропозицій. Зокрема, ми надавали позиції стосовно форми декларації про відповідність, розуміння визначення терміну «введення продукції в обіг» у різних законодавчих актах та стосовно деяких процедур оцінки відповідності. Наприклад, більшість Директив ЄС не встановлюють обов’язкову форму декларації про відповідність. У результаті, виробники або імпортери в ЄС можуть подавати єдину декларацію про відповідність, що засвідчує відповідність обладнання всім Директивам ЄС, під дію яких потрапляє товар. Експерти Асоціації відстоювали ідею надання виробникам та імпортерам в Україні аналогічного права подавати єдину декларацію про відповідність, що засвідчуватиме відповідність обладнання всім необхідним технічним регламентам.

Асоціація рада повідомити, що Закон врахував суттєві пропозиції бізнес-спільноти. Додатково повідомляємо, що Закон набере чинності через один рік з дня його опублікування (за винятком деяких норм).

Ми висловлюємо вдячність авторам Закону та всім інституціям, що були залучені до процесу його розроблення та прийняття. Окрім цього, ми дякуємо всім членам Асоціації, хто підтримував наші зусилля, направлені на вирішення цього питання!

Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: