fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Надрокористування, Промислова екологія та сталий розвиток

13/ 12/ 2022
  1 грудня у другому читанні Верховною Радою було прийнято проект закону №4187 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства у сфері користування надрами», який запускає реформу надрокористування в Україні. На думку компаній-учасниць Європейської Бізнес Асоціації, прийнятий закон матиме позитивний ефект на галузь, адже сприятиме розвитку надрокористування на території України та євроінтеграції галузі. Зокрема, йдеться про: Запровадження максимальної цифровізації, надання можливості вносити зміни до спеціального дозволу в частині приросту запасів корисних копалин, що приятиме збільшенню надходжень до державного бюджету; Передбачення строків прийняття рішень про проведення аукціону, що допоможе суб’єктам надрокористування формувати та планувати власну господарську діяльність більш якісно, виходячи з визначених часових рамок; Скасування необхідності отримання гірничого відводу; Можливість відчуження спецдозволу іншому надрокористувачу; Врегулювання питання щодо надання доступу до земельних ділянок через земельні сервітути та інше. Європейська бізнес Асоціація більше двох років співпрацювала з Комітетом Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування щодо цього законопроєкту. Його прийняття у поточній редакції – результат конструктивного діалогу між владою та представниками галузі, що має визначальне значення, зокрема в умовах війни, коли надрокористувач здійснив значні капіталовкладення у вивчення ділянки, захист запасів, але тимчасово не має фінансової можливості на оформлення спеціального дозволу на видобування корисних копалин. Економічний фактор в умовах війни грає суттєву роль, адже втрачені ланцюги постачання, баланс попиту та пропозиції у країні, що воює, фактично порушений, що також обумовлюється неможливістю інвестувати в видобування корисних копалин, попит на які відсутній внаслідок збройної агресії росії проти України. Так, зокрема важливою у цьому контексті є зміна щодо права переходу з «наскрізного» спецдозволу на видобування без аукціону протягом 2х років з дня закінчення строку дії спецдозволу на противагу 12ти місяцям як пропонувалося у редакції законопроекту, що обговорювався на Комітеті ВРУ. Сподіваємось, що цей перший великий дерегуляційний крок закладе підвалини для подальшого реформування видобувної галузі, підвищення її конкурентоздатності та привабливості для поточних та потенційних інвесторів.

1 грудня у другому читанні Верховною Радою було прийнято проект закону №4187 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства у сфері користування надрами», який запускає реформу надрокористування в Україні.

На думку компаній-учасниць Європейської Бізнес Асоціації, прийнятий закон матиме позитивний ефект на галузь, адже сприятиме розвитку надрокористування на території України та євроінтеграції галузі.

Зокрема, йдеться про:

  • Запровадження максимальної цифровізації, надання можливості вносити зміни до спеціального дозволу в частині приросту запасів корисних копалин, що приятиме збільшенню надходжень до державного бюджету;
  • Передбачення строків прийняття рішень про проведення аукціону, що допоможе суб’єктам надрокористування формувати та планувати власну господарську діяльність більш якісно, виходячи з визначених часових рамок;
  • Скасування необхідності отримання гірничого відводу;
  • Можливість відчуження спецдозволу іншому надрокористувачу;
  • Врегулювання питання щодо надання доступу до земельних ділянок через земельні сервітути та інше.

Європейська бізнес Асоціація більше двох років співпрацювала з Комітетом Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування щодо цього законопроєкту. Його прийняття у поточній редакції – результат конструктивного діалогу між владою та представниками галузі, що має визначальне значення, зокрема в умовах війни, коли надрокористувач здійснив значні капіталовкладення у вивчення ділянки, захист запасів, але тимчасово не має фінансової можливості на оформлення спеціального дозволу на видобування корисних копалин.

Економічний фактор в умовах війни грає суттєву роль, адже втрачені ланцюги постачання, баланс попиту та пропозиції у країні, що воює, фактично порушений, що також обумовлюється неможливістю інвестувати в видобування корисних копалин, попит на які відсутній внаслідок збройної агресії росії проти України. Так, зокрема важливою у цьому контексті є зміна щодо права переходу з «наскрізного» спецдозволу на видобування без аукціону протягом 2х років з дня закінчення строку дії спецдозволу на противагу 12ти місяцям як пропонувалося у редакції законопроекту, що обговорювався на Комітеті ВРУ.

Сподіваємось, що цей перший великий дерегуляційний крок закладе підвалини для подальшого реформування видобувної галузі, підвищення її конкурентоздатності та привабливості для поточних та потенційних інвесторів.

Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: