fbpx

Регуляторні питання

02/ 07/ 2013Завдяки зусиллям Європейської Бізнес Асоціації та напрацюванням робочої групи, Уряд затвердив нову редакцію Технічного регламенту мийних засобів, який враховує більшість пропозицій, поданих Асоціацією.


Передумови: Протягом 2008 – 2011 років Міністерство промислової політики України було зобов’язане здійснити низку заходів для забезпечення підготовки підприємств до виконання вимог Технічного регламенту мийних засобів (надалі – Технічного регламенту), які, на жаль, не були виконані у повному обсязі. Зокрема, не були розроблені всі необхідні національні стандарти щодо визначення методів проведення випробування мийних засобів відповідно до Регламенту ЄС № 648 Європейського Парламенту та Ради ЄС «Про миючі засоби» від 31 березня 2004 року (надалі – Регламент ЄС), а чинні національні стандарти не враховують усіх вимог безпеки Технічного регламенту. Як наслідок, органи з оцінки відповідності та випробувальні лабораторії не були в змозі у повному обсязі виконати необхідні випробування мийних засобів для оцінки їх відповідності вимогам Технічного регламенту.


Отже, хоча введення в дію Технічного регламенту і передбачало можливість його добровільного застосування протягом трьох років, на практиці це виявилось неможливим. До того ж, великою перешкодою для втілення в життя Технічного регламенту були нечіткі, неоднозначні вимоги, що дають підґрунтя різному тлумаченню. Варто зазначити, що перші необхідні зміни до нього були внесені тільки в червні 2012 року.


Асоціація, в свою чергу, направила низку звернень до вищого керівництва країни з пропозиціями щодо вдосконалення положень Технічного регламенту та його повної гармонізації з вимогами відповідного Регламенту ЄС. Окрім того, зусиллями Асоціації було створено робочу групу під егідою Мінекономрозвитку, в якій брали участь співробітники Держспоживінспекції та органів з оцінки відповідності, щодо доопрацювання чинної редакції Технічного регламенту. Як результат, 21 червня 2013 року Кабінет Міністрів України затвердив Постанову № 408, якою передбачається, що нова редакція Технічного регламенту мийних засобів, яка враховує переважну більшість запропонованих Асоціацією змін та доповнень до нього, вступить в силу з 25 грудня 2013 року.


Ми висловлюємо щиру вдячність компаніям-членам, які безпосередньо брали участь в роботі над вдосконаленням тексту Технічного регламенту, а також органам державної влади за ефективну співпрацю.


Асоціація і надалі продовжуватиме відстоювати інтереси компаній-членів з метою гармонізації положень Технічного регламенту до відповідних європейських норм.

Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: