fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Агрохімія

29/ 11/ 2012
  28 листопада 2012 року Кабінет Міністрів України оприлюднив постанову Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2012 року № 1079 «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань реєстрації зовнішньоекономічних контрактів», таким чином остаточно скасувавши обов’язкову реєстрацію контрактів на експорт зерна на Аграрній біржі. Історія питання: 13 грудня 2010 р. Кабінету Міністрів України ухвалив Постанову «Деякі питання укладення та реєстрації зовнішньоекономічних контрактів» №1254, відповідно до якої починаючи з 1 лютого 2011, послуги з укладення і реєстрації зовнішньоекономічних контрактів на експорт сільськогосподарської продукції надавали Аграрна біржа та інші товарні біржі, які сертифіковані у встановленому законодавством порядку. Відповідно до Закону України Про державну підтримку сільського господарства України №1877 у будь-якого суб’єкта зовнішньоекономічної діяльності, який є власником сільськогосподарської продукції (зокрема, зернових та олійних культур, а також продуктів переробки останніх) і який здійснює її експорт, не виникає зобов’язання здійснювати митне оформлення експорту на підставі зовнішньоекономічних контрактів, укладених та зареєстрованих на Аграрній біржі та інших товарних біржах. Тому, введення будь-яких обмежень на безперешкодне та вільне переміщення сільськогосподарської продукції на експорт є недійсними. Відповідно, нав’язування власнику сільськогосподарської продукції конкретних постачальників послуг є протизаконним. Комітет зернових та олійних культур Європейської Бізнес Асоціації, який об’єднує найбільших виробників та експортерів зерна, неодноразово звертався до уряду України з проханням скасувати обов’язкову реєстрацію зовнішньоекономічних контрактів під час продажу сільськогосподарської продукції на Аграрній біржі, оскільки роль, яку має нести на собі реєстрація, полягає в державному моніторингу зернових та олійних культур. А цю функцію можна передати профільним державним установам. Європейська Бізнес Асоціація радіє з приводу прийнятого рішення про скасування обовязкової реєстрації зовнішньоекономічних контрактів під час продажу сільськогосподарської продукції, опублікованого на офіційній веб-сторінці Кабінету Міністрів України від 28 листопада 2012 року. Комітет зернових та олійних культур Європейської Бізнес Асоціації переконаний, що такі дії Уряду дозволяють зняти зайвий тягар з виробників та експортерів зернової продукції, а також сприяють поліпшенню бізнес-клімату в Україні. Ми з радістю хочемо розділити цей успіх з нашими членами, які очікували на добру новину про скасування вищезгаданої нормативної вимоги.

28 листопада 2012 року Кабінет Міністрів України оприлюднив постанову Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2012 року № 1079 «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань реєстрації зовнішньоекономічних контрактів», таким чином остаточно скасувавши обов’язкову реєстрацію контрактів на експорт зерна на Аграрній біржі.

Історія питання: 13 грудня 2010 р. Кабінету Міністрів України ухвалив Постанову «Деякі питання укладення та реєстрації зовнішньоекономічних контрактів» №1254, відповідно до якої починаючи з 1 лютого 2011, послуги з укладення і реєстрації зовнішньоекономічних контрактів на експорт сільськогосподарської продукції надавали Аграрна біржа та інші товарні біржі, які сертифіковані у встановленому законодавством порядку.

Відповідно до Закону України “Про державну підтримку сільського господарства України” №1877 у будь-якого суб’єкта зовнішньоекономічної діяльності, який є власником сільськогосподарської продукції (зокрема, зернових та олійних культур, а також продуктів переробки останніх) і який здійснює її експорт, не виникає зобов’язання здійснювати митне оформлення експорту на підставі зовнішньоекономічних контрактів, укладених та зареєстрованих на Аграрній біржі та інших товарних біржах. Тому, введення будь-яких обмежень на безперешкодне та вільне переміщення сільськогосподарської продукції на експорт є недійсними. Відповідно, нав’язування власнику сільськогосподарської продукції конкретних постачальників послуг є протизаконним.

Комітет зернових та олійних культур Європейської Бізнес Асоціації, який об’єднує найбільших виробників та експортерів зерна, неодноразово звертався до уряду України з проханням скасувати обов’язкову реєстрацію зовнішньоекономічних контрактів під час продажу сільськогосподарської продукції на Аграрній біржі, оскільки роль, яку має нести на собі реєстрація, полягає в державному моніторингу зернових та олійних культур. А цю функцію можна передати профільним державним установам.

Європейська Бізнес Асоціація радіє з приводу прийнятого рішення про скасування обов’язкової реєстрації зовнішньоекономічних контрактів під час продажу сільськогосподарської продукції, опублікованого на офіційній веб-сторінці Кабінету Міністрів України від 28 листопада 2012 року. Комітет зернових та олійних культур Європейської Бізнес Асоціації переконаний, що такі дії Уряду дозволяють зняти зайвий тягар з виробників та експортерів зернової продукції, а також сприяють поліпшенню бізнес-клімату в Україні.

Ми з радістю хочемо розділити цей успіх з нашими членами, які очікували на добру новину про скасування вищезгаданої нормативної вимоги.

Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: