fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

HR

18/ 07/ 2022
  15 липня Президент України підписав законопроєкт №7251 щодо оптимізації трудових відносин. Європейська Бізнес Асоціація вітає цей крок, оскільки наші експерти послідовно виступали за осучаснення регулювання трудових відносин та активно долучалися до напрацювання цього документу. Прийнятий законопроєкт суттєво спрощує адміністрування трудових відносин та адаптує законодавство до умов воєнного стану. По-перше, він дозволяє диджиталізувати багато процесів – прийняття та звільнення на роботу, інформування про зміни умов праці, комунікацію з працівниками. Це особливо актуально у випадку, коли працівники, що тимчасово виїхали за кордон, продовжують працювати на українську компанію. По-друге, законопроєкт дозволяє працівникам йти в неоплачувану відпустку зі збереженням робочого місця на необмежений термін (раніше термін такої відпустки був обмежений 14 днями). Це може бути особливо актуально у випадку, якщо підприємство тимчасово не працює чи взагалі зруйноване – таким чином роботодавець може не закривати підприємство та не звільняти людей. Відправивши натомість персонал в неоплачувану відпустку, роботодавець зберігає можливість відновити згодом роботу підприємства та компенсувати виплату заробітної плати за попередні періоди. По-третє, згідно з законопроєктом, за мобілізованими працівниками зберігається місце роботи та посада на час проходження військової служби, а збереження середнього заробітку залишається на розсуд роботодавця. Таким чином, ця опція може підтримати компанії, що знаходяться у скрутному фінансовому становищі чи перебувають на межі закриття. Ми дякуємо народним депутатам за вчасну та адекватну реакцію на вимоги воєнного стану у сфері трудових відносин та спрощення відносин між роботодавцем та працівником!

15 липня Президент України підписав законопроєкт №7251 щодо оптимізації трудових відносин. Європейська Бізнес Асоціація вітає цей крок, оскільки наші експерти послідовно виступали за осучаснення регулювання трудових відносин та активно долучалися до напрацювання цього документу.

Прийнятий законопроєкт суттєво спрощує адміністрування трудових відносин та адаптує законодавство до умов воєнного стану. По-перше, він дозволяє диджиталізувати багато процесів – прийняття та звільнення на роботу, інформування про зміни умов праці, комунікацію з працівниками. Це особливо актуально у випадку, коли працівники, що тимчасово виїхали за кордон, продовжують працювати на українську компанію.

По-друге, законопроєкт дозволяє працівникам йти в неоплачувану відпустку зі збереженням робочого місця на необмежений термін (раніше термін такої відпустки був обмежений 14 днями). Це може бути особливо актуально у випадку, якщо підприємство тимчасово не працює чи взагалі зруйноване – таким чином роботодавець може не закривати підприємство та не звільняти людей. Відправивши натомість персонал в неоплачувану відпустку, роботодавець зберігає можливість відновити згодом роботу підприємства та компенсувати виплату заробітної плати за попередні періоди.

По-третє, згідно з законопроєктом, за мобілізованими працівниками зберігається місце роботи та посада на час проходження військової служби, а збереження середнього заробітку залишається на розсуд роботодавця. Таким чином, ця опція може підтримати компанії, що знаходяться у скрутному фінансовому становищі чи перебувають на межі закриття.

Ми дякуємо народним депутатам за вчасну та адекватну реакцію на вимоги воєнного стану у сфері трудових відносин та спрощення відносин між роботодавцем та працівником!

Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: