fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Регуляторні питання, Промислова екологія та сталий розвиток

20/ 06/ 2022
  Прийнято рамковий законопроєкт про управління відходами 20 червня Верховна Рада України прийняла в другому читанні проєкт Закону №2207-1-д Про управління відходами. Це рамковий законопроєкт у сфері поводження з відходами, яким створюється система управління відходами по аналогії з системою, що існує наразі в країнах-членах Європейського Союзу. Зокрема, законопроєктом закладаються рамки для впровадження принципу розширеної відповідальності виробників відходів, що стане запорукою для вирішення ряду екологічних проблем та покращення ситуації з накопиченням побутових відходів. Так, законопроєкт закладає підвалини для роздільного збирання відходів, їх ресайклінгу та подальшого використання. Таким чином, відходи стануть ресурсом, що відкриє можливості для залучення інвестицій для створення систем роздільного збору та поводження з відходами, а не лише небезпечним фактором для екологічної ситуації в державі.  Прийняття рамкового законопроєкту відкриває дорогу для розроблення та прийняття секторальних законів, які регулюватимуть поводження з різними типами відходів, наприклад, упаковки, батарейок, тощо. Експерти Асоціації від самого початку брали активну участь в розробленні цього законопроєкту та надавали до нього багато пропозицій, суттєва частина яких була врахована. Водночас, попри зауваження бізнес-спільноти та всупереч європейським практикам, у сферу регулювання рамкового закону потрапили відходи видобувної промисловості, для яких починаючи ще з 1975 року в ЄС завжди було окреме регулювання. Тож, Асоціація вдячна Парламенту та іншим стейкхолдерам за прийняття цього історичного кроку, який наближає нас до Європейського Союзу, та сподіваємось на якомога швидшу розробку підзаконних актів, в тому числі профільного законопроєкту для врегулювання питання відходів видобувної промисловості.

Прийнято рамковий законопроєкт про управління відходами

20 червня Верховна Рада України прийняла в другому читанні проєкт Закону №2207-1-д Про управління відходами. Це рамковий законопроєкт у сфері поводження з відходами, яким створюється система управління відходами по аналогії з системою, що існує наразі в країнах-членах Європейського Союзу.

Зокрема, законопроєктом закладаються рамки для впровадження принципу розширеної відповідальності виробників відходів, що стане запорукою для вирішення ряду екологічних проблем та покращення ситуації з накопиченням побутових відходів. Так, законопроєкт закладає підвалини для роздільного збирання відходів, їх ресайклінгу та подальшого використання. Таким чином, відходи стануть ресурсом, що відкриє можливості для залучення інвестицій для створення систем роздільного збору та поводження з відходами, а не лише небезпечним фактором для екологічної ситуації в державі. 

Прийняття рамкового законопроєкту відкриває дорогу для розроблення та прийняття секторальних законів, які регулюватимуть поводження з різними типами відходів, наприклад, упаковки, батарейок, тощо.

Експерти Асоціації від самого початку брали активну участь в розробленні цього законопроєкту та надавали до нього багато пропозицій, суттєва частина яких була врахована.

Водночас, попри зауваження бізнес-спільноти та всупереч європейським практикам, у сферу регулювання рамкового закону потрапили відходи видобувної промисловості, для яких починаючи ще з 1975 року в ЄС завжди було окреме регулювання.

Тож, Асоціація вдячна Парламенту та іншим стейкхолдерам за прийняття цього історичного кроку, який наближає нас до Європейського Союзу, та сподіваємось на якомога швидшу розробку підзаконних актів, в тому числі профільного законопроєкту для врегулювання питання відходів видобувної промисловості.

Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: