fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Промислова екологія та сталий розвиток

24/ 09/ 2020
  Уряд зробив перший крок до запуску ринку торгівлі квотами в Україні Учора, 23 вересня, Уряд ухвалив три постанови, які є необхідними для запуску системи моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів. Зокрема, мова йде про: Порядок здійснення моніторингу та звітності викидів парникових газів; Порядок верифікації звіту оператора про викиди парникових газів; Перелік видів діяльності, на які поширюються моніторинг, звітність та верифікація викидів парникових газів. Протягом останніх місяців експерти Асоціації звертались до представників Міндовкілля з проханням сприяти прийняттю цих документів. Адже повноцінний запуск системи звітності, моніторингу та верифікації викидів парникових газів є першим етапом імплементації Директиви №2003/87/ЄС про встановлення схеми торгівлі викидами парникових газів, яка спрямована на поступове зниження викидів парникових газів підприємствами. Наступний етап – розробка та запровадження самого ринку торгівлі квотами. Особливої ваги це питання набирає в контексті прагнення України до участі у Європейському зеленому курсі (European Green Deal) та підтримки кліматичних амбіцій ЄС. До того ж, законодавче врегулювання цін на викиди вуглецю сприятиме початку діалогу з ЄС щодо диференційованого застосування до України ймовірного прикордонного вуглецевого коригування (Carbon Border Adjustment Mechanism або СВАМ). При цьому українська продукція, що експортується до ЄС, може уникнути сплати додаткових платежів на вуглець, саме завдяки тому, що з боку держави будуть вжиті конкретні заходи щодо протидії зміні клімату. Бізнес-спільнота вітає схвалення постанов Уряду та найближчим часом детально проаналізує їх. Сподіваємось на подальшу співпрацю у цьому питанні.

Уряд зробив перший крок до запуску ринку торгівлі квотами в Україні

Учора, 23 вересня, Уряд ухвалив три постанови, які є необхідними для запуску системи моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів. Зокрема, мова йде про:

  • Порядок здійснення моніторингу та звітності викидів парникових газів;
  • Порядок верифікації звіту оператора про викиди парникових газів;
  • Перелік видів діяльності, на які поширюються моніторинг, звітність та верифікація викидів парникових газів.

Протягом останніх місяців експерти Асоціації звертались до представників Міндовкілля з проханням сприяти прийняттю цих документів. Адже повноцінний запуск системи звітності, моніторингу та верифікації викидів парникових газів є першим етапом імплементації Директиви №2003/87/ЄС про встановлення схеми торгівлі викидами парникових газів, яка спрямована на поступове зниження викидів парникових газів підприємствами. Наступний етап – розробка та запровадження самого ринку торгівлі квотами.

Особливої ваги це питання набирає в контексті прагнення України до участі у Європейському зеленому курсі (European Green Deal) та підтримки кліматичних амбіцій ЄС. До того ж, законодавче врегулювання цін на викиди вуглецю сприятиме початку діалогу з ЄС щодо диференційованого застосування до України ймовірного прикордонного вуглецевого коригування (Carbon Border Adjustment Mechanism або СВАМ). При цьому українська продукція, що експортується до ЄС, може уникнути сплати додаткових платежів на вуглець, саме завдяки тому, що з боку держави будуть вжиті конкретні заходи щодо протидії зміні клімату.

Бізнес-спільнота вітає схвалення постанов Уряду та найближчим часом детально проаналізує їх. Сподіваємось на подальшу співпрацю у цьому питанні.

Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: