fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Електронні платежі

31/ 07/ 2020
  Відзавтра, 1 серпня 2020 року, набирає чинності ЗУ про застосування РРО №128-IX від 20 вересня 2019 року.  Так, ним передбачено поступове розширення сфери обов’язкового використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО або касові апарати) та можливість використання паралельно з традиційними РРО сучасних технологій для проведення розрахунків, зокрема, програмного РРО із забезпеченням безкоштовного програмного  рішення.   На думку компаній-членів Європейської Бізнес Асоціації, таке нововведення дозволить здешевити витрати бізнесу на використання традиційних касових апаратів та дасть можливість виконати законодавчі вимоги щодо обов’язкового використання РРО бізнесу на спрощеній системі оподаткування 2 та 3 груп без залучення додаткових коштів на придбання касових апаратів.  Окрім цього, подальше застосування норм Закону, в тому числі, набрання чинності положеннями щодо так-званого кеш-беку (можливість повернути сплачені за товар кошти в разі видачі продавцем фіктивного фіскального чеку) - сприятимуть виведенню з тіньового обігу частки готівкових розрахунків та незадекларованого товару, удосконаленню податкового адміністрування. Водночас, захисту легального бізнесу від недобросовісної конкуренції, покращенню ситуації із захистом прав споживачів та, в цілому, детінізації економіки. Серед інших позитивних зрушень, з 1 серпня впроваджується і можливість видачі готівки на касі за допомогою платіжного термінала на касі торгових точок. На дану новацію бізнес очікував вже кілька років. Так, з метою практичної реалізації зазначеної послуги Національний банк України вдосконалив порядок здійснення та обліку цих операцій, ухваливши відповідні зміни до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ №148 від 29 грудня 2017.  В свою чергу бізнес доклав чимало зусиль на приведення своїх внутрішніх процесів операцій у відповідність до нових вимог. Завчасно була реалізована низка підготовчих заходів, спрямованих на адаптування діяльності суб’єктів господарювання до передбачених Законом змін. Зокрема, банківський сектор та сфера роздрібної торгівлі готові до масштабного запуску нової послуги – зняття готівки на касі, яка є надзвичайно актуальною з огляду на детінізацію економіки, подальший розвиток електронних сервісів та зростання фінансової інклюзії громадян загалом. Разом з тим, бізнесу дуже важливо протестувати дану послугу «без штрафів», щоб надати якісну послугу споживачу, а відтак, звертаємось до Податкової служби дозволити перехідний період для налаштування обладнання та підготовки персоналу. Тож Європейська Бізнес Асоціація дякує Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради України за увагу до позиції бізнес-спільноти та якісну роботу задля впровадження норм Закону №128-IX.  Задля отримання додаткової інформації, звертайтесь до [email protected], Координатора Комітету з електронних платежів Асоціації.   

Відзавтра, 1 серпня 2020 року, набирає чинності ЗУ про застосування РРО №128-IX від 20 вересня 2019 року. 

Так, ним передбачено поступове розширення сфери обов’язкового використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО або касові апарати) та можливість використання паралельно з традиційними РРО сучасних технологій для проведення розрахунків, зокрема, програмного РРО із забезпеченням безкоштовного програмного  рішення.  

На думку компаній-членів Європейської Бізнес Асоціації, таке нововведення дозволить здешевити витрати бізнесу на використання традиційних касових апаратів та дасть можливість виконати законодавчі вимоги щодо обов’язкового використання РРО бізнесу на спрощеній системі оподаткування 2 та 3 груп без залучення додаткових коштів на придбання касових апаратів. 

Окрім цього, подальше застосування норм Закону, в тому числі, набрання чинності положеннями щодо так-званого кеш-беку (можливість повернути сплачені за товар кошти в разі видачі продавцем фіктивного фіскального чеку) – сприятимуть виведенню з тіньового обігу частки готівкових розрахунків та незадекларованого товару, удосконаленню податкового адміністрування. Водночас, захисту легального бізнесу від недобросовісної конкуренції, покращенню ситуації із захистом прав споживачів та, в цілому, детінізації економіки.

Серед інших позитивних зрушень, з 1 серпня впроваджується і можливість видачі готівки на касі за допомогою платіжного термінала на касі торгових точок. На дану новацію бізнес очікував вже кілька років. Так, з метою практичної реалізації зазначеної послуги Національний банк України вдосконалив порядок здійснення та обліку цих операцій, ухваливши відповідні зміни до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ №148 від 29 грудня 2017. 

В свою чергу бізнес доклав чимало зусиль на приведення своїх внутрішніх процесів операцій у відповідність до нових вимог. Завчасно була реалізована низка підготовчих заходів, спрямованих на адаптування діяльності суб’єктів господарювання до передбачених Законом змін. Зокрема, банківський сектор та сфера роздрібної торгівлі готові до масштабного запуску нової послуги – зняття готівки на касі, яка є надзвичайно актуальною з огляду на детінізацію економіки, подальший розвиток електронних сервісів та зростання фінансової інклюзії громадян загалом. Разом з тим, бізнесу дуже важливо протестувати дану послугу «без штрафів», щоб надати якісну послугу споживачу, а відтак, звертаємось до Податкової служби дозволити перехідний період для налаштування обладнання та підготовки персоналу.

Тож Європейська Бізнес Асоціація дякує Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради України за увагу до позиції бізнес-спільноти та якісну роботу задля впровадження норм Закону №128-IX. 

Задля отримання додаткової інформації, звертайтесь до [email protected], Координатора Комітету з електронних платежів Асоціації. 

 

Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: