fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Зернові та олійні культури

17/ 01/ 2020
  Дискримінаційні «соєві правки» скасовано 16 січня було нарешті відновлено справедливі умови оподаткування та добросовісну конкуренцію на аграрному ринку - поновлено відшкодування ПДВ українським експортерам олійних культур. Так, представники Комітету зернових та олійних культур Європейської Бізнес Асоціації неодноразово наголошували на важливості невідкладного прийняття законодавчого рішення про відновлення відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку. Адже саме соя та ріпак є одними з найбільш експортно-орієнтованих культур. Бізнес однозначно вітає дане рішення, на яке аграрна спільнота очікувала близько 2 років. Європейська Бізнес Асоціація хоче висловити свою щиру подяку народним депутатам, Мінекономіки та усім представниками зернової бізнес-спільноти, які підтримали цю важливу ініціативу. Довідково: У грудні 2017 року ВРУ прийняла так звані «соєво-ріпакові правки», які позбавили виробників та експортерів права отримувати державну фінансову підтримку через механізм відшкодування ПДВ при експорті сої (з 01.09.2018 до 31.12.2021) та за експорт насіння ріпаку (з 01.01.2020 до 31.12.2021). Більше того, з 1 вересня 2018 року почали діяти додаткові норми, запроваджені Законом «Про внесення зміни до підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур» 2440-VIII від 22 травня 2018 р., якими було повернуто право відшкодовувати ПДВ, але лише для підприємств-виробників, які самостійно вирощують вищевказану продукцію на сільськогосподарських землях. Фермери та компанії-експортери, які не мали статусу сільгоспвиробника, залишилися поза системою відшкодування ПДВ. Це фактично виштовхнуло їх із ринку, а сам ринок зробило менш конкурентним. Варто зазначити, наприкінці минулого року Президент України закликав уряд та Верховну Раду забезпечити ухвалення закону про невідкладне скасування дискримінаційних соєвих правок.

Дискримінаційні «соєві правки» скасовано

16 січня було нарешті відновлено справедливі умови оподаткування та добросовісну конкуренцію на аграрному ринку – поновлено відшкодування ПДВ українським експортерам олійних культур.

Так, представники Комітету зернових та олійних культур Європейської Бізнес Асоціації неодноразово наголошували на важливості невідкладного прийняття законодавчого рішення про відновлення відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку. Адже саме соя та ріпак є одними з найбільш експортно-орієнтованих культур.

Бізнес однозначно вітає дане рішення, на яке аграрна спільнота очікувала близько 2 років. Європейська Бізнес Асоціація хоче висловити свою щиру подяку народним депутатам, Мінекономіки та усім представниками зернової бізнес-спільноти, які підтримали цю важливу ініціативу.

Довідково:

У грудні 2017 року ВРУ прийняла так звані «соєво-ріпакові правки», які позбавили виробників та експортерів права отримувати державну фінансову підтримку через механізм відшкодування ПДВ при експорті сої (з 01.09.2018 до 31.12.2021) та за експорт насіння ріпаку (з 01.01.2020 до 31.12.2021). Більше того, з 1 вересня 2018 року почали діяти додаткові норми, запроваджені Законом «Про внесення зміни до підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур» 2440-VIII від 22 травня 2018 р., якими було повернуто право відшкодовувати ПДВ, але лише для підприємств-виробників, які самостійно вирощують вищевказану продукцію на сільськогосподарських землях. Фермери та компанії-експортери, які не мали статусу сільгоспвиробника, залишилися поза системою відшкодування ПДВ. Це фактично виштовхнуло їх із ринку, а сам ринок зробило менш конкурентним. Варто зазначити, наприкінці минулого року Президент України закликав уряд та Верховну Раду забезпечити ухвалення закону про невідкладне скасування дискримінаційних соєвих правок.

Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: