fbpx

Податкові питання

29/ 07/ 2015

20 липня 2015 року Міністерством фінансів України (Мінфін) було прийнято Наказ «Про затвердження змін до бюджетної класифікації» №651 від 20 липня 2015 року (Наказ №651). Цей нормативно-правовий акт направлено на спрощення адміністрування податків та передбачає здійснення обліку податку на прибуток та авансового внеску з цього податку за одним кодом бюджетної класифікації.

Свого часу експерти Європейської Бізнес Асоціації неодноразово звертали увагу органів державної влади на те, що авансові внески з податку на прибуток мають обліковуватися за тим самим кодом бюджетної класифікації що й податок на прибуток, оскільки за своєю природою це один і той самий податок. Ігнорування цього питання призводило до значного накопичення переплат суб’єктів господарювання та необґрунтованого додаткового навантаження на платників податків.

Зміни, запропоновані Наказом №651, об’єднують коди бюджетної класифікації з податку на прибуток підприємств, що дозволить автоматично об’єднати всі переплати з податку на прибуток в особових картках платників податків та враховувати їх під час сплати поточних зобов’язань з цього податку.

Асоціація і надалі продовжуватиме працювати над вирішенням проблемних моментів для захисту законних інтересів компаній-членів Асоціації.

Юридична довідка

Наказ №651 вносить зміни до наказу Мінфіну «Про бюджетну класифікацію» №11 від 14 січня 2011 року, якими з Класифікації доходів бюджету виключаються, серед інших, позиції 11023100 – 11024600.

Також нормативно-правовий акт передбачає необхідність внесення змін до програмного забезпечення для запровадження єдиного підходу до обліку податку на прибуток підприємств, в тому числі авансових внесків.

У свою чергу, Державна казначейська служба України має забезпечити зарахування відповідних авансових внесків з податку на прибуток підприємств на коди класифікації доходів бюджету для обліку податку на прибуток підприємств.

Якщо у Вас виникли питання, будь ласка, напишіть Інні Буряк, Менеджеру комітетів Європейської Бізнес Асоціації, або зателефонуйте по телефону 044 4960601.

Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: