fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Регуляторні питання

27/ 09/ 2012
  Новий проект Закону № 11128 пропонує зміни, які уточнюють та розширюють коло осіб, які мають право набувати у власність земельні ділянки несільськогосподарського призначення, а саме, це право зможе поширюватися на іноземні підприємства, компанії, в статутному (складеному) капіталі яких є іноземна інвестиція (спільні підприємства, підприємства з іноземними інвестиціями), юридичні особи, створені відповідно до законодавства іноземних держав, іноземні держави, міжнародні урядові та неурядові організації. Передумови: Згідно частини 2 статті 82 Земельного Кодексу України №2768-ІІІ від 25 жовтня 2001 року юридичні особи (засновані українськими громадянами або юридичними особами України) можуть набувати у власність ділянки для здійснення підприємницької діяльності. Це положення статті 82 викликало неточності у визначенні поняття юридичної особи як суб’єкта земельних відносин, тому що таке формулювання не включає українські юридичні особи зі 100% іноземним капіталом, як і дочірні компанії, до списку суб’єктів, які можуть отримати право власності на земельні ділянки в Україні. В той же час, відповідно до статті 82 Земельного Кодексу, іноземні юридичні особи можуть набувати право власності на земельні ділянки несільськогосподарського призначення в населених пунктах тільки у разі придбання об’єктів нерухомого майна та для спорудження об’єктів, які пов’язані із веденням підприємницької діяльності. Це означає, що іноземні юридичні особи не могли набути право власності на земельні ділянки для спорудження об’єктів нерухомості без мети отримання прибутку, наприклад для розміщення офісу неприбуткової організації, яка не веде підприємницьку діяльність, в межах населених пунктів. Отже, в результаті діяльності Європейської Бізнес Асоціації Верховна Рада України 18 вересня 2012 року прийняла в першому читанні проект Закону України № 11128 «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо набуття права власності на землю» від 31 серпня 2012 року. Але, необхідно зазначити, що складна процедура надання земельних ділянок іноземним юридичним особам все ще має місце. Відповідно до статті 129 Земельного Кодексу України юридичні особи, створені за вимогами законодавства іноземних держав, мають отримати дозвіл від Кабінету Міністрів України, а іноді – і від Парламенту, для отримання права власності на земельні ділянки, що перебувають у власності держави. В той же час, стаття 129 не визначає час, протягом якого органи державної влади повинні прийняти рішення щодо надання дозволу на купівлю земельної ділянки. Тож, така процедура отримання дозволу залишається тривалою і невиправдано складною. Ми раді повідомити, що деякі коментарі та рекомендації Асоціації були взяті до уваги і сподіваємось на подальше полегшення ситуації в цій сфері.

Новий проект Закону № 11128 пропонує зміни, які уточнюють та розширюють коло осіб, які мають право набувати у власність земельні ділянки несільськогосподарського призначення, а саме, це право зможе поширюватися на іноземні підприємства, компанії, в статутному (складеному) капіталі яких є іноземна інвестиція (спільні підприємства, підприємства з іноземними інвестиціями), юридичні особи, створені відповідно до законодавства іноземних держав, іноземні держави, міжнародні урядові та неурядові організації.

Передумови: Згідно частини 2 статті 82 Земельного Кодексу України №2768-ІІІ від 25 жовтня 2001 року юридичні особи (засновані українськими громадянами або юридичними особами України) можуть набувати у власність ділянки для здійснення підприємницької діяльності. Це положення статті 82 викликало неточності у визначенні поняття юридичної особи як суб’єкта земельних відносин, тому що таке формулювання не включає українські юридичні особи зі 100% іноземним капіталом, як і дочірні компанії, до списку суб’єктів, які можуть отримати право власності на земельні ділянки в Україні. В той же час, відповідно до статті 82 Земельного Кодексу, іноземні юридичні особи можуть набувати право власності на земельні ділянки несільськогосподарського призначення в населених пунктах тільки у разі придбання об’єктів нерухомого майна та для спорудження об’єктів, які пов’язані із веденням підприємницької діяльності. Це означає, що іноземні юридичні особи не могли набути право власності на земельні ділянки для спорудження об’єктів нерухомості без мети отримання прибутку, наприклад для розміщення офісу неприбуткової організації, яка не веде підприємницьку діяльність, в межах населених пунктів.

Отже, в результаті діяльності Європейської Бізнес Асоціації Верховна Рада України 18 вересня 2012 року прийняла в першому читанні проект Закону України № 11128 «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо набуття права власності на землю» від 31 серпня 2012 року. Але, необхідно зазначити, що складна процедура надання земельних ділянок іноземним юридичним особам все ще має місце. Відповідно до статті 129 Земельного Кодексу України юридичні особи, створені за вимогами законодавства іноземних держав, мають отримати дозвіл від Кабінету Міністрів України, а іноді – і від Парламенту, для отримання права власності на земельні ділянки, що перебувають у власності держави. В той же час, стаття 129 не визначає час, протягом якого органи державної влади повинні прийняти рішення щодо надання дозволу на купівлю земельної ділянки. Тож, така процедура отримання дозволу залишається тривалою і невиправдано складною.

Ми раді повідомити, що деякі коментарі та рекомендації Асоціації були взяті до уваги і сподіваємось на подальше полегшення ситуації в цій сфері.

Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: