fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Харчові питання

26/ 10/ 2021
  Верховною Радою у другому читанні було прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства України у сфері дитячого харчування у відповідність до вимог законодавства ЄС» №4554, активну участь у розробці та доопрацюванні якого приймали експерти Асоціації. Даний проєкт Закону має на меті приведення законодавства України у сфері виробництва та обігу дитячого харчування до вимог законодавства ЄС, а саме, у відповідність до Регламенту № 609/2013 та Регламенту № 2016/127. Завдяки цьому законопроєкту буде осучасненне державне регулювання у сфері дитячого харчування, скасовано застарілі та неефективні підходи до регулювання зазначеної сфери, посилено вимоги до дитячого харчування до рівня, який має місце в Європейському Союзі. Так, регулювання дитячого харчування в Україні буде синхронізовано з правилами ЄС, будуть змінені правила маркування дитячого харчування, також Законом буде скасована вимога щодо складання «Декларацій відповідності» та дотримання «Технічних регламентів», оскільки в ЄС такі норми стоються виключно нехарчової продукції. Окрім того, перелік інгредієнтів, які заборонено використовувати у виробництві дитячого харчування , буде приведено у повну відповідність до законодавства ЄС. Тож бізнес спільнота вітає прийняття Закону та очікує на підписання документу Президентом України, аби закон набрав чинності.

Верховною Радою у другому читанні було прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства України у сфері дитячого харчування у відповідність до вимог законодавства ЄС» №4554, активну участь у розробці та доопрацюванні якого приймали експерти Асоціації.

Даний проєкт Закону має на меті приведення законодавства України у сфері виробництва та обігу дитячого харчування до вимог законодавства ЄС, а саме, у відповідність до Регламенту № 609/2013 та Регламенту № 2016/127.

Завдяки цьому законопроєкту буде осучасненне державне регулювання у сфері дитячого харчування, скасовано застарілі та неефективні підходи до регулювання зазначеної сфери, посилено вимоги до дитячого харчування до рівня, який має місце в Європейському Союзі. Так, регулювання дитячого харчування в Україні буде синхронізовано з правилами ЄС, будуть змінені правила маркування дитячого харчування, також Законом буде скасована вимога щодо складання «Декларацій відповідності» та дотримання «Технічних регламентів», оскільки в ЄС такі норми стоються виключно нехарчової продукції. Окрім того, перелік інгредієнтів, які заборонено використовувати у виробництві дитячого харчування , буде приведено у повну відповідність до законодавства ЄС.

Тож бізнес спільнота вітає прийняття Закону та очікує на підписання документу Президентом України, аби закон набрав чинності.

Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: