fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Львів Митні питання

23/ 05/ 2024
  23 травня відбулось засідання Митного комітету Офісу на тему «Митні перевірки у 2024 році». Звертаємо вашу увагу на те, що 16 травня цього року набрав чинності Закон України № 3613-IX від 20.03.2024, яким поновлено повноваження митних органів на проведення перевірок. Усі документальні перевірки, зустрічні звірки, розпочаті та не завершені до 24 лютого 2022 року, будуть поновлені на невикористаний строк. При цьому про результати перевірки суб’єктів господарювання має бути повідомлено до 1 липня 2024 року. Голова Комітету детально зупинився на порядку проведення документальних виїзних на невиїзних перевірках та нагадав учасникам комітету підстави проведення перевірок, порядок допуску службових осіб митниці до проведення перевірки, обміну даними та оскарження ППР. Окрему увагу протягом зустрічі було приділено підставам проведення документальних виїзних і невиїзних перевірок та відповідям на запитання щодо проведення перевірок. Так, критеріями для включення підприємств до планів-графіків документальних планових виїзних перевірок є: ввезення на митну територію України підакцизних товарів, товарів, подібних до тих, щодо яких застосовуються особливі види мита; вивезення з митної території України товарів, на які законом встановлено вивізне мито; оформлення митних декларацій із звільненням від сплати митних платежів, використанням пільг, розстроченням сплати митних платежів; декларування складових митної вартості, визначених цим Кодексом, не в повному обсязі; порушення правил класифікації товарів згідно з УКТ ЗЕД; недостовірне декларування країни походження, що впливає на надходження митних платежів до бюджету. Окремо просимо зауважити, що підстави для проведення документальних виїзних перевірок було видозмінено. Відтак, станом на дату зустрічі базисом для проведення перевірки є: виявлення фактів або отримання документів, інформації (відомостей), що свідчать про порушення законодавства України з питань митної справи, під час здійснення пост-митного контролю, аналізу електронних копій митних декларацій, інформації, що стосується товарів, митне оформлення яких завершено, отриманої від суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності та виробників таких товарів, з висновків акредитованих відповідно до законодавства експертів надходження від уповноважених органів іноземних держав документально підтвердженої інформації про непідтвердження дотримання критеріїв походження або автентичності поданих митному органу документів щодо товарів, митне оформлення яких завершено, недостовірність відомостей, що в них містяться, а також запитів стосовно надання інформації про зовнішньоекономічні операції, які здійснювалися за участю суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності - резидентів України Щиро дякуємо Ігорю Соколовському, Голові Митного комітету Офісу за допомогу в експертному розвитку товариства, а усім учасникам за активність та важливі запитання!

23 травня відбулось засідання Митного комітету Офісу на тему «Митні перевірки у 2024 році».

Звертаємо вашу увагу на те, що 16 травня цього року набрав чинності Закон України № 3613-IX від 20.03.2024, яким поновлено повноваження митних органів на проведення перевірок.

Усі документальні перевірки, зустрічні звірки, розпочаті та не завершені до 24 лютого 2022 року, будуть поновлені на невикористаний строк. При цьому про результати перевірки суб’єктів господарювання має бути повідомлено до 1 липня 2024 року.

Голова Комітету детально зупинився на порядку проведення документальних виїзних на невиїзних перевірках та нагадав учасникам комітету підстави проведення перевірок, порядок допуску службових осіб митниці до проведення перевірки, обміну даними та оскарження ППР.

Окрему увагу протягом зустрічі було приділено підставам проведення документальних виїзних і невиїзних перевірок та відповідям на запитання щодо проведення перевірок.

Так, критеріями для включення підприємств до планів-графіків документальних планових виїзних перевірок є:

  • ввезення на митну територію України підакцизних товарів, товарів, подібних до тих, щодо яких застосовуються особливі види мита;
  • вивезення з митної території України товарів, на які законом встановлено вивізне мито;
  • оформлення митних декларацій із звільненням від сплати митних платежів, використанням пільг, розстроченням сплати митних платежів;
  • декларування складових митної вартості, визначених цим Кодексом, не в повному обсязі;
  • порушення правил класифікації товарів згідно з УКТ ЗЕД;
  • недостовірне декларування країни походження, що впливає на надходження митних платежів до бюджету.

Окремо просимо зауважити, що підстави для проведення документальних виїзних перевірок було видозмінено. Відтак, станом на дату зустрічі базисом для проведення перевірки є:

  • виявлення фактів або отримання документів, інформації (відомостей), що свідчать про порушення законодавства України з питань митної справи, під час здійснення пост-митного контролю, аналізу електронних копій митних декларацій, інформації, що стосується товарів, митне оформлення яких завершено, отриманої від суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності та виробників таких товарів, з висновків акредитованих відповідно до законодавства експертів
  • надходження від уповноважених органів іноземних держав документально підтвердженої інформації про непідтвердження дотримання критеріїв походження або автентичності поданих митному органу документів щодо товарів, митне оформлення яких завершено, недостовірність відомостей, що в них містяться, а також запитів стосовно надання інформації про зовнішньоекономічні операції, які здійснювалися за участю суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності – резидентів України

Щиро дякуємо Ігорю Соколовському, Голові Митного комітету Офісу за допомогу в експертному розвитку товариства, а усім учасникам за активність та важливі запитання!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: