fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Одеса Фінанси та податки

11/ 08/ 2022
  11 серпня 2022 року під час онлайн-зустрічі Комітету з фінансів та податків Асоціації в Одесі обговорили усі наслідки з якими стикнеться бізнес у разі прийняття проєкту Порядку підтвердження неможливості виконання податкових обов’язків та переліку документів, що підтверджують таку неможливість. Так, документ є надважливим як для бізнесу, так і для фізичних осіб, які не мають змоги подавати податкові декларації та/або сплачувати податкові зобов’язання, та/або мають справу з незареєстрованими податковими накладними. При цьому для юридичних та фізичних осіб Порядок визначає окремі підстави (7 критеріїв для юридичних осіб і 11 критеріїв для фізичних). Зокрема, Віталій Смердов, партнер податкової практики Crowe Mikhailenko окреслив, що для юридичних осіб це втрата (знищення чи зіпсуття) первинних документів, комп’ютерного та іншого обладнання внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації, неможливість використати чи вивезти документи, комп’ютерне та інше обладнання внаслідок ведення бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації тощо. Звільнення від виконання податкових обов’язків за умови відповідності зазначеним критеріям не є автоматичним та потребує від платників податків активних дій - зокрема, збір документів та подання заяви. Крім того, у разі якщо податкова служба не погодиться із звільненням, платник податків має можливість оскаржити таке рішення. Серед іншого було зазначено, що Переліки документів мають рекомендований характер та не є вичерпними. За наявності інших документів, інформації що підтверджують неможливість своєчасно виконати свій податковий обовязок, платники податків - юридичні особи у тому числі щодо своєї філії, представництва, відокремленого чи іншого структурного підрозділу надають такі документи (копії документів).

11 серпня 2022 року під час онлайн-зустрічі Комітету з фінансів та податків Асоціації в Одесі обговорили усі наслідки з якими стикнеться бізнес у разі прийняття проєкту Порядку підтвердження неможливості виконання податкових обов’язків та переліку документів, що підтверджують таку неможливість.

Так, документ є надважливим як для бізнесу, так і для фізичних осіб, які не мають змоги подавати податкові декларації та/або сплачувати податкові зобов’язання, та/або мають справу з незареєстрованими податковими накладними. При цьому для юридичних та фізичних осіб Порядок визначає окремі підстави (7 критеріїв для юридичних осіб і 11 критеріїв для фізичних).

Зокрема, Віталій Смердов, партнер податкової практики Crowe Mikhailenko окреслив, що для юридичних осіб це втрата (знищення чи зіпсуття) первинних документів, комп’ютерного та іншого обладнання внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації, неможливість використати чи вивезти документи, комп’ютерне та інше обладнання внаслідок ведення бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації тощо. Звільнення від виконання податкових обов’язків за умови відповідності зазначеним критеріям не є автоматичним та потребує від платників податків активних дій – зокрема, збір документів та подання заяви. Крім того, у разі якщо податкова служба не погодиться із звільненням, платник податків має можливість оскаржити таке рішення.

Серед іншого було зазначено, що Переліки документів мають рекомендований характер та не є вичерпними. За наявності інших документів, інформації що підтверджують неможливість своєчасно виконати свій податковий обов’язок, платники податків – юридичні особи у тому числі щодо своєї філії, представництва, відокремленого чи іншого структурного підрозділу надають такі документи (копії документів).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: