fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Одеса Фінанси та податки

08/ 06/ 2021
  Одним із нових викликів для бізнесу стала зупинка реєстрації податкових накладних/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (ПН). Деякі компанії-члени Асоціації повідомляють, що почастішали випадки блокування реєстрації ПДВ накладних та розрахунків коригування (РК) до них, в переважній більшості без зазначення причини блокування. Також не зазначається, які саме додаткові документи потрібні для розблокування таких накладних чи РК. Важливо те, що без цієї реєстрації блокуються усі операції з контрагентами. Достатньо проста на перший погляд процедура стала справжньою перепоною для платників податків, та більше — інструментом тиску з боку податківців. Тому на черговому засіданні Фінансово-податкового комітету Асоціації в Одесі 8/06/21 ми говорили про питання щодо блокування ПН, визначення ризикових сфер діяльності, питання щодо обсягу та змісту підтверджуючих документів для розблокування ПН/РК тощо. Віталій Смердов, партнер податкової практики Crowe Mikhailenko, директор Палати податкових консультантів, позаштатний консультант Комітету ВР України з питань фінансів, податкової та митної політики, розповів про чергові зміни у податковому законодавстві. Зокрема приділив увагу Проєкту Наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження змін до Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків», що регулюватиме формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків. Людмила Звєрєва, адвокат, радник практики податкових спорів, трудового права Crowe Mikhailenko, зазначила, що відповідно до Постанови Рішення колегій суддів Касаційного адміністративного суду Верховного Суду України, можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання ПН прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків та його наявності. Також пані Людмила надала поради щодо розблокування ПН та ознайомила з судовим порядком розблокування накладних: порядок оскарження, податкова інформація, докази, зміна позиції, а також Правовий висновок Верховного Суду і т.д. Для захисту інтересів членських компаній ЕВА зверталася до КМУ, Мінфіну та ДПС із закликом припинити безпідставне блокування ПДВ накладних тим самим фактично змушуючи компанії подвійно сплачувати ПДВ до бюджету: як постачальником, так і покупцем (через неврахування сплаченого постачальнику ПДВ за податковою накладною, реєстрація якої зупинена). А також для того, аби процес реєстрації накладних наразі запрацював у законний спосіб Асоціація пропонувала внесення змін до постанови Кабміну №1165 в частині удосконалення критеріїв ризиковості платника податку. А саме йшлося про покладення зобов’язання на ДПС проводити розгляд таких скарг у присутності представників компаній.

Одним із нових викликів для бізнесу стала зупинка реєстрації податкових накладних/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (ПН). Деякі компанії-члени Асоціації повідомляють, що почастішали випадки блокування реєстрації ПДВ накладних та розрахунків коригування (РК) до них, в переважній більшості без зазначення причини блокування. Також не зазначається, які саме додаткові документи потрібні для розблокування таких накладних чи РК. Важливо те, що без цієї реєстрації блокуються усі операції з контрагентами. Достатньо проста на перший погляд процедура стала справжньою перепоною для платників податків, та більше — інструментом тиску з боку податківців.

Тому на черговому засіданні Фінансово-податкового комітету Асоціації в Одесі 8/06/21 ми говорили про питання щодо блокування ПН, визначення ризикових сфер діяльності, питання щодо обсягу та змісту підтверджуючих документів для розблокування ПН/РК тощо.

Віталій Смердов, партнер податкової практики Crowe Mikhailenko, директор Палати податкових консультантів, позаштатний консультант Комітету ВР України з питань фінансів, податкової та митної політики, розповів про чергові зміни у податковому законодавстві. Зокрема приділив увагу Проєкту Наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження змін до Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків», що регулюватиме формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків.

Людмила Звєрєва, адвокат, радник практики податкових спорів, трудового права Crowe Mikhailenko, зазначила, що відповідно до Постанови Рішення колегій суддів Касаційного адміністративного суду Верховного Суду України, можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання ПН прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків та його наявності. Також пані Людмила надала поради щодо розблокування ПН та ознайомила з судовим порядком розблокування накладних: порядок оскарження, податкова інформація, докази, зміна позиції, а також Правовий висновок Верховного Суду і т.д.

Для захисту інтересів членських компаній ЕВА зверталася до КМУ, Мінфіну та ДПС із закликом припинити безпідставне блокування ПДВ накладних тим самим фактично змушуючи компанії подвійно сплачувати ПДВ до бюджету: як постачальником, так і покупцем (через неврахування сплаченого постачальнику ПДВ за податковою накладною, реєстрація якої зупинена). А також для того, аби процес реєстрації накладних наразі запрацював у законний спосіб Асоціація пропонувала внесення змін до постанови Кабміну №1165 в частині удосконалення критеріїв ризиковості платника податку. А саме йшлося про покладення зобов’язання на ДПС проводити розгляд таких скарг у присутності представників компаній.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: