fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Одеса HR HUB

07/ 04/ 2021
  На початку лютого Верховна Рада України прийняла ряд законопроєктів, які мають на меті планомірне впровадження реформи трудового законодавства. Основними принципами запропонованої реформи є лібералізація трудового законодавства, створення рівних правил гри та балансу інтересів працівників і роботодавців, надання стимулів для розвитку бізнесу, спрощення входу/виходу з трудових відносин у поєднанні з ефективними механізмами захисту від раптової втрати роботи, полегшення пошуку нової роботи та зниження рівня безробіття. Тож 7 квітня 2021 року разом з Наталією Вусик, Головою HR Хабу Асоціації в Одесі, начальником відділу трудових ресурсів ТОВ «Укратлантік», та спеціалістами юридичної компанії Crowe Mikhailenko під час чергового засідання Хабу ми спробували розібратися у основних концепціях та новелах законопроєктів з праці, а також приділили увагу актуальним особливостям роботи компаній з підприємцями. Зокрема, з Анною Урусовою, адвокатом, керівником загально-юридичного департаменту Crowe Mikhailenko, розглянули головні ризики та наслідки перекваліфікації відносин з підприємцями у трудові, дізналися які існують способи для зменшення даних ризиків. Так, пані Анна, з метою мінімізації даних ризиків, рекомендувала здійснювати періодичні роз’яснення для підприємців у двох напрямках: щодо їхнього статусу у компанії як ФОП та щодо необхідності повідомляти компанію у випадку надходження запитів до ФОП від контролюючих органів. Крім того, спікер розповіла про 7 ознак трудових відносин та їхній вплив на бізнес і привела порівняльну характеристику законопроєктів, які їх регулюють. Не оминули і питання спрощення кадрової документації для малого бізнесу у таких процедурах як прийом на роботу, оплата праці, відпустка та звільнення тощо. У свою чергу, Людмила Звєрєва, адвокат, радник практики податкових спорів, трудового права Crowe Mikhailenko, торкнулася концепції дерегуляції трудових відносин, яка випливає із нового проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність». Далі пані Людмила поділилась у чому буде полягати планомірна реформа Держпраці та як вона вплине на діяльність українських компаній. Окрему увагу було приділено тлумаченню положень українського законодавства щодо фахівців Дія Сіті, визначенню та основним положенням гіг-контракту, трудовому договору з нефіксованим робочим часом (zero hour) тощо. Від імені Одеського офісу Європейської Бізнес Асоціації дякуємо за професійну дискусію!

На початку лютого Верховна Рада України прийняла ряд законопроєктів, які мають на меті планомірне впровадження реформи трудового законодавства. Основними принципами запропонованої реформи є лібералізація трудового законодавства, створення рівних правил гри та балансу інтересів працівників і роботодавців, надання стимулів для розвитку бізнесу, спрощення входу/виходу з трудових відносин у поєднанні з ефективними механізмами захисту від раптової втрати роботи, полегшення пошуку нової роботи та зниження рівня безробіття.

Тож 7 квітня 2021 року разом з Наталією Вусик, Головою HR Хабу Асоціації в Одесі, начальником відділу трудових ресурсів ТОВ «Укратлантік», та спеціалістами юридичної компанії Crowe Mikhailenko під час чергового засідання Хабу ми спробували розібратися у основних концепціях та новелах законопроєктів з праці, а також приділили увагу актуальним особливостям роботи компаній з підприємцями.

Зокрема, з Анною Урусовою, адвокатом, керівником загально-юридичного департаменту Crowe Mikhailenko, розглянули головні ризики та наслідки перекваліфікації відносин з підприємцями у трудові, дізналися які існують способи для зменшення даних ризиків. Так, пані Анна, з метою мінімізації даних ризиків, рекомендувала здійснювати періодичні роз’яснення для підприємців у двох напрямках: щодо їхнього статусу у компанії як ФОП та щодо необхідності повідомляти компанію у випадку надходження запитів до ФОП від контролюючих органів. Крім того, спікер розповіла про 7 ознак трудових відносин та їхній вплив на бізнес і привела порівняльну характеристику законопроєктів, які їх регулюють. Не оминули і питання спрощення кадрової документації для малого бізнесу у таких процедурах як прийом на роботу, оплата праці, відпустка та звільнення тощо.

У свою чергу, Людмила Звєрєва, адвокат, радник практики податкових спорів, трудового права Crowe Mikhailenko, торкнулася концепції дерегуляції трудових відносин, яка випливає із нового проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність». Далі пані Людмила поділилась у чому буде полягати планомірна реформа Держпраці та як вона вплине на діяльність українських компаній. Окрему увагу було приділено тлумаченню положень українського законодавства щодо фахівців Дія Сіті, визначенню та основним положенням гіг-контракту, трудовому договору з нефіксованим робочим часом (zero hour) тощо.

Від імені Одеського офісу Європейської Бізнес Асоціації дякуємо за професійну дискусію!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: