fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Одеса Фінанси та податки, Одеса Правничі питання

28/ 11/ 2018
  Статистика останніх років показує, що кількість та суми безготівкових операцій в Україні невпинно зростають. Готівку замість карток українці почали використовувати значно менше. Проте шахраї вже доволі давно досягли того рівня, коли з легкістю можуть спустошити майже будь-який банківський рахунок. Треба лише засвітити картку у банкоматі, магазині або навіть кафе, яке облюбували злодії. З метою знайомства з існуючими шахрайськими схемами та найкращими шляхами захисту від них, 28 листопада Південноукраїнський офіс Асоціації провів спільне засідання Фінансового та Правничого комітетів. Спікером заходу виступив PR-менеджер Банку “Південний” Вадим Думанчук. У своєму виступі пан Думанчук висвітлив деякі найпопулярніші способи фінансового шахрайства. Наприклад, скіммінг використовує копіювання даних магнітної полоси для виготовлення “клона” картки і подальшого зняття з неї коштів. При вішингу, який є видом телефонного шахрайства, у клієнтів банків випитується конфіденційна інформація. Фішинг - ще одна з активностей злочинців, сенс якої полягає у створенні дублікатів сайтів організацій та під різними приводами виманюють у держателів платіжних карток їх реквізити та іншу конфіденційну інформацію для власних злочинних потреб. В свою чергу Олександр Мельник, Голова Правничого комітету та керівник Одеського офісу GOLaw, звернув увагу присутніх на особливості стосунків клієнта з банком посилаючись на проаналізовану їм судову практику. Так виявилось, наприклад, що у випадку коли клієнт помітив, що за його рахунком відбулась операція, яку він не проводив, але не повідомив про це банк - це є порушенням клієнтського договору та звільняє банк від відповідальності та обов’язку відшкодування. Підводячи підсумки зустрічі, учасники  отримали рекомендації щодо засобів безпеки під час проведення безготівкових фінансових операцій, а саме: повноцінний та професійний захист технічних пристроїв за допомогою, яких здійснюється доступ до онлайн-банкінгу, вхід до соціальних мереж і електронної пошти; встановлення складних паролів; обережність із раптовими переможними розіграшами, занадто привабливими торгівельними пропозиціями; регулярна перевірка банківських виписок на предмет підозрілої активності; ну і, безумовно, максимальна конфіденційність ваших персональних даних.

Статистика останніх років показує, що кількість та суми безготівкових операцій в Україні невпинно зростають. Готівку замість карток українці почали використовувати значно менше. Проте шахраї вже доволі давно досягли того рівня, коли з легкістю можуть спустошити майже будь-який банківський рахунок. Треба лише “засвітити” картку у банкоматі, магазині або навіть кафе, яке облюбували злодії. З метою знайомства з існуючими шахрайськими схемами та найкращими шляхами захисту від них, 28 листопада Південноукраїнський офіс Асоціації провів спільне засідання Фінансового та Правничого комітетів. Спікером заходу виступив PR-менеджер Банку “Південний” Вадим Думанчук.

У своєму виступі пан Думанчук висвітлив деякі найпопулярніші способи фінансового шахрайства. Наприклад, скіммінг використовує копіювання даних магнітної полоси для виготовлення “клона” картки і подальшого зняття з неї коштів. При вішингу, який є видом телефонного шахрайства, у клієнтів банків випитується конфіденційна інформація. Фішинг – ще одна з активностей злочинців, сенс якої полягає у створенні дублікатів сайтів організацій та під різними приводами виманюють у держателів платіжних карток їх реквізити та іншу конфіденційну інформацію для власних злочинних потреб.

В свою чергу Олександр Мельник, Голова Правничого комітету та керівник Одеського офісу GOLaw, звернув увагу присутніх на особливості стосунків клієнта з банком посилаючись на проаналізовану їм судову практику. Так виявилось, наприклад, що у випадку коли клієнт помітив, що за його рахунком відбулась операція, яку він не проводив, але не повідомив про це банк – це є порушенням клієнтського договору та звільняє банк від відповідальності та обов’язку відшкодування.

Підводячи підсумки зустрічі, учасники  отримали рекомендації щодо засобів безпеки під час проведення безготівкових фінансових операцій, а саме: повноцінний та професійний захист технічних пристроїв за допомогою, яких здійснюється доступ до онлайн-банкінгу, вхід до соціальних мереж і електронної пошти; встановлення складних паролів; обережність із раптовими переможними розіграшами, занадто привабливими торгівельними пропозиціями; регулярна перевірка банківських виписок на предмет підозрілої активності; ну і, безумовно, максимальна конфіденційність ваших персональних даних.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: