fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

8 березня Уряд прийняв рішення про відновлення частини перевірок для бізнесу

11/ 03/ 2024
  8 березня 2024 року Уряд прийняв Постанову №261 внісши зміни до Постанови №303, яка встановлювала мораторій на проведення заходів державного контролю та ринкового нагляду в умовах воєнного стану. Зокрема, зміни передбачають відновлення позапланових перевірок за дотриманням суб’єктами господарювання вимог законодавства щодо застосування державних регульованих цін, захисту прав споживачів та метрологічного нагляду у сфері надання житлово-комунальних послуг, у випадку наявності загрози інтересам та здоров’ю людей. Окрім цього, передбачається повне відновлення всіх перевірок, в тому числі планових за виконанням вимог трьох технічних регламентів, які в першу чергу будуть охоплені Угодою АСАА з ЄС про так-званий «промисловий безвіз» або визнання маркування та процедур у сфері оцінки відповідності. Зокрема, мова йде про технічні регламенти з безпеки машин, низьковольтного обладнання та електромагнітної сумісності. Асоціація розуміє, що відновлення перевірок є передумовою для підписання Угоди АСАА з ЄС та є частиною виконання наших євроінтеграційних зобов’язань. Більше того, в ідеалі, перевірки ринкового нагляду мають бути важливим інструментом, як для забезпечення безпеки та якості продуктів і послуг, що пропонуються споживачам, так і для підтримки стабільності та розвитку ринків, наприклад, дозволяючи виявляти та припиняти факти недоброчесної конкуренції, тощо. Тож, Асоціація щиро сподівається, що представники перевіряючих органів сконцентрують свою увагу саме на виявленні та припиненні практик недобросовісної конкуренції, коли наприклад, певні недобросовісні підприємці масово ввозять в Україну заборонені неенергоефективні газові котли (за оцінками бізнесу лише в 2023 році було ввезено не менше 55 тисяч заборонених котлів, що складає близько 50% усього ринку). Вказане неефективне обладнання протягом строку служби реалізує перевитрату газу, не менш ніж на 319 млн м3. Це в свою чергу призведе до збільшення фінансового навантаження на населення, а також суттєво шкодить енергетичній безпеці України. У той же час, Асоціація сподівається, що відновлення перевірок не буде використано представниками перевіряючих органів для відновлення тиску на білий бізнес, коли за якісь надумані причини законослухняним компаніям виставлятимуться мільйонні штрафи. У випадку ж якщо випадки зловживань повноваженнями все ж траплятимуться, Асоціація готова збирати інформацію про такі кейси та опрацьовувати їх разом з керівництвом відповідних державних органів.

8 березня 2024 року Уряд прийняв Постанову №261 внісши зміни до Постанови №303, яка встановлювала мораторій на проведення заходів державного контролю та ринкового нагляду в умовах воєнного стану.

Зокрема, зміни передбачають відновлення позапланових перевірок за дотриманням суб’єктами господарювання вимог законодавства щодо застосування державних регульованих цін, захисту прав споживачів та метрологічного нагляду у сфері надання житлово-комунальних послуг, у випадку наявності загрози інтересам та здоров’ю людей. Окрім цього, передбачається повне відновлення всіх перевірок, в тому числі планових за виконанням вимог трьох технічних регламентів, які в першу чергу будуть охоплені Угодою АСАА з ЄС про так-званий «промисловий безвіз» або визнання маркування та процедур у сфері оцінки відповідності. Зокрема, мова йде про технічні регламенти з безпеки машин, низьковольтного обладнання та електромагнітної сумісності.

Асоціація розуміє, що відновлення перевірок є передумовою для підписання Угоди АСАА з ЄС та є частиною виконання наших євроінтеграційних зобов’язань. Більше того, в ідеалі, перевірки ринкового нагляду мають бути важливим інструментом, як для забезпечення безпеки та якості продуктів і послуг, що пропонуються споживачам, так і для підтримки стабільності та розвитку ринків, наприклад, дозволяючи виявляти та припиняти факти недоброчесної конкуренції, тощо.

Тож, Асоціація щиро сподівається, що представники перевіряючих органів сконцентрують свою увагу саме на виявленні та припиненні практик недобросовісної конкуренції, коли наприклад, певні недобросовісні підприємці масово ввозять в Україну заборонені неенергоефективні газові котли (за оцінками бізнесу лише в 2023 році було ввезено не менше 55 тисяч заборонених котлів, що складає близько 50% усього ринку). Вказане неефективне обладнання протягом строку служби реалізує перевитрату газу, не менш ніж на 319 млн м3. Це в свою чергу призведе до збільшення фінансового навантаження на населення, а також суттєво шкодить енергетичній безпеці України.

У той же час, Асоціація сподівається, що відновлення перевірок не буде використано представниками перевіряючих органів для відновлення тиску на білий бізнес, коли за якісь надумані причини законослухняним компаніям виставлятимуться мільйонні штрафи. У випадку ж якщо випадки зловживань повноваженнями все ж траплятимуться, Асоціація готова збирати інформацію про такі кейси та опрацьовувати їх разом з керівництвом відповідних державних органів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: