fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

75% керівників очікують на позитивний розвиток бізнесу в 2019

18/ 09/ 2018
  На розвиток бізнесу наступного року розраховує 75% CEO. Майже половина бізнесменів (42%) очікує на збільшення доходу від розвитку бізнесу в розмірі від 10 до 20% - у гривні. В той же час, прогнози дохідності у валюті не такі оптимістичні. Так, 43% CEO зазначили, що вони складуть лише до 10%. Такі дані було отримано Європейською Бізнес Асоціацію в результаті дослідження щодо прогнозів бізнесу на 2019 рік та презентовано 18 вересня на EBA Global Outlook. В той же час, майже кожен 5 бізнесмен (17% опитаних) прогнозує зростання доходу в бізнесі на рівні більше 20% в гривні. І така ж кількість CEO – на рівні від 10 до 20% в доларах. Переглянути презентацію Анна Деревянко. Виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації. Минулого року очікування були більш оптимістичними. Тоді 86% керівників мали надію на позитивні зміни. Зараз ми повертаємось до показників 2017 року. Причини очевидні. Вже який рік бізнес говорить про ефективну боротьбу з корупцією, верховенство права і судову реформу, політичну стабільність. Невеликі зрушення дійсно є. Але в реальному житті та бізнесі вони не настільки очевидні. Тому, і на наступний рік ці завдання визначаються бізнесом як ТОП-3 для влади. Надіюсь, нас цього разу почують краще і реформи за цими напрямками будуть більш відчутними. Крім того, для бізнесу важливим є проведення податкової та митної реформ, налагодження ефективного державного управління, прогрес у площині виконання умов Угоди про Асоціацію між Україною і ЄС та посилення енергетичної безпеки і енергоефективності. По отриманим прогнозам, ми отримали наступні факти. Так, при плануванні бюджету на наступний рік власники закладають вартість валюти на рівні 30 грн/$. На цей рік прогноз був на рівні 28 грн/$. Крім того, масштабних інвестиційних бізнес-проектів не планується, і про це говорив 61% CEO. В той же час, незважаючи на валютні коливання, 58% всіх опитаних планують розширювати штат. 33% підприємців залишать штат незмінним. В свою чергу, майже половина, 42%, сподіваються збільшити виплати працівникам в розмірі від 10 до 20%. Десята частина – більше, ніж на 20%. Нагадаємо, за результатами Інвестиційного індексу ЄБА, для покращення інвестклімату для бізнесу потрібно: запустити роботу Антикорупційного суду, реформувати судову систему та повернути довіру до неї, відкрити ринок землі, знизити податковий тиск на фонд оплати праці, детінізувати економіку, більше комунікувати позитивні зміни та кейси, зробити ефективним державний апарат, що в деяких випадках буде означати його скорочення. На думку деяких опитаних, навіть до 5 разів.   Довідково: В дослідженні «Прогнози бізнесу на 2019 рік» брало участь 106 ТОП-менеджерів компаній-членів Європейської Бізнес Асоціації. Опитувальник складався з 10 питань. Дослідження проводиться вже 3 рік поспіль. 

На розвиток бізнесу наступного року розраховує 75% CEO. Майже половина бізнесменів (42%) очікує на збільшення доходу від розвитку бізнесу в розмірі від 10 до 20% – у гривні. В той же час, прогнози дохідності у валюті не такі оптимістичні. Так, 43% CEO зазначили, що вони складуть лише до 10%. Такі дані було отримано Європейською Бізнес Асоціацію в результаті дослідження щодо прогнозів бізнесу на 2019 рік та презентовано 18 вересня на EBA Global Outlook. В той же час, майже кожен 5 бізнесмен (17% опитаних) прогнозує зростання доходу в бізнесі на рівні більше 20% в гривні. І така ж кількість CEO – на рівні від 10 до 20% в доларах.

Переглянути презентацію

Анна Дерев'янко Виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації
Минулого року очікування були більш оптимістичними. Тоді 86% керівників мали надію на позитивні зміни. Зараз ми повертаємось до показників 2017 року. Причини очевидні. Вже який рік бізнес говорить про ефективну боротьбу з корупцією, верховенство права і судову реформу, політичну стабільність. Невеликі зрушення дійсно є. Але в реальному житті та бізнесі вони не настільки очевидні. Тому, і на наступний рік ці завдання визначаються бізнесом як ТОП-3 для влади. Надіюсь, нас цього разу почують краще і реформи за цими напрямками будуть більш відчутними.

Крім того, для бізнесу важливим є проведення податкової та митної реформ, налагодження ефективного державного управління, прогрес у площині виконання умов Угоди про Асоціацію між Україною і ЄС та посилення енергетичної безпеки і енергоефективності.

По отриманим прогнозам, ми отримали наступні факти. Так, при плануванні бюджету на наступний рік власники закладають вартість валюти на рівні 30 грн/$. На цей рік прогноз був на рівні 28 грн/$. Крім того, масштабних інвестиційних бізнес-проектів не планується, і про це говорив 61% CEO.

В той же час, незважаючи на валютні коливання, 58% всіх опитаних планують розширювати штат. 33% підприємців залишать штат незмінним. В свою чергу, майже половина, 42%, сподіваються збільшити виплати працівникам в розмірі від 10 до 20%. Десята частина – більше, ніж на 20%.

Нагадаємо, за результатами Інвестиційного індексу ЄБА, для покращення інвестклімату для бізнесу потрібно: запустити роботу Антикорупційного суду, реформувати судову систему та повернути довіру до неї, відкрити ринок землі, знизити податковий тиск на фонд оплати праці, детінізувати економіку, більше комунікувати позитивні зміни та кейси, зробити ефективним державний апарат, що в деяких випадках буде означати його скорочення. На думку деяких опитаних, навіть до 5 разів. 

 Довідково:

В дослідженні «Прогнози бізнесу на 2019 рік» брало участь 106 ТОП-менеджерів компаній-членів Європейської Бізнес Асоціації. Опитувальник складався з 10 питань. Дослідження проводиться вже 3 рік поспіль. 

Презентації та документи

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: