fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

«170 днів на підготовку: нова філософія банкрутства», бізнес-сніданок від ADER HABER

14/ 06/ 2019
  11 червня в ресторані BARVY учасників бізнес-сніданку підготували до нової філософії банкрутства: ✔ Олександр Удовиченко, радник ADER HABER, адвокат, к.ю.н., суддя Вищого господарського суду України у відставці, експерт у сфері банкрутства та фінансової реструктуризації з 27-річним досвідом, з них 19 – на посаді судді, ✔ а також спеціальний гість – Володимир Поліщук, суддя Вищого господарського суду України, експерт з 28-річним досвідом, з них 18 – на посаді судді. Ось деякі тези з їхніх виступів: Після розвалу СРСР упродовж 28 років в Україні було «проборжниковське» законодавство про банкрутство. Тепер же новий Кодекс з його «прокредиторським» характером кардинально змінює філософію процедур банкрутства. Така спрямованість Кодексу несе комерційні ризики як для боржника, так і для кредиторів, особливо міноритарних. Сторони, які не змогли домовитися та довели справу до судових процедур банкрутства, всього за 170 днів повинні знайти взаємоприйнятний варіант реструктуризації заборгованості, інакше заставні кредитори зможуть звернути стягнення на заставне майно боржника в загальному порядку, оскільки мораторій припиняється автоматично та не може бути продовжений навіть судом . Попри «прокредиторський» характер Кодексу, не кожен кредитор отримує перевагу в процедурі: на коні будуть, перш за все, кредитори, які мають більшість у комітеті кредиторів, і заставні кредитори. Кодекс розширює коло потенційних боржників, виключаючи обовязкову наявність статусу субєкта підприємницької діяльності, таким чином, справу про банкрутство можна відкрити щодо не тільки комерційного підприємства, але й політичної партії, громадської організації тощо. Процедура банкрутства фізичної особи може дозволити реструктурувати або списати заборгованість, але однією з необхідних умов для цього є розкриття боржником повної інформації про фінансовий стан його та членів його сімї за три роки, що передують банкрутству, з подачею відповідної декларації, до чого на сьогодні мало хто готовий.

11 червня в ресторані BARVY учасників бізнес-сніданку підготували до нової філософії банкрутства:

Олександр Удовиченко, радник ADER HABER, адвокат, к.ю.н., суддя Вищого господарського суду України у відставці, експерт у сфері банкрутства та фінансової реструктуризації з 27-річним досвідом, з них 19 – на посаді судді,

✔ а також спеціальний гість – Володимир Поліщук, суддя Вищого господарського суду України, експерт з 28-річним досвідом, з них 18 – на посаді судді.

Ось деякі тези з їхніх виступів:

Після розвалу СРСР упродовж 28 років в Україні було «проборжниковське» законодавство про банкрутство. Тепер же новий Кодекс з його «прокредиторським» характером кардинально змінює філософію процедур банкрутства.

Така спрямованість Кодексу несе комерційні ризики як для боржника, так і для кредиторів, особливо міноритарних.

Сторони, які не змогли домовитися та довели справу до судових процедур банкрутства, всього за 170 днів повинні знайти взаємоприйнятний варіант реструктуризації заборгованості, інакше заставні кредитори зможуть звернути стягнення на заставне майно боржника в загальному порядку, оскільки мораторій припиняється автоматично та не може бути продовжений навіть судом .

Попри «прокредиторський» характер Кодексу, не кожен кредитор отримує перевагу в процедурі: на коні будуть, перш за все, кредитори, які мають більшість у комітеті кредиторів, і заставні кредитори.

Кодекс розширює коло потенційних боржників, виключаючи обов’язкову наявність статусу суб’єкта підприємницької діяльності, таким чином, справу про банкрутство можна відкрити щодо не тільки комерційного підприємства, але й політичної партії, громадської організації тощо.

Процедура банкрутства фізичної особи може дозволити реструктурувати або списати заборгованість, але однією з необхідних умов для цього є розкриття боржником повної інформації про фінансовий стан його та членів його сім’ї за три роки, що передують банкрутству, з подачею відповідної декларації, до чого на сьогодні мало хто готовий.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: