fbpx

Земельна реформа продовжується, ухвалено закон про національну інфраструктуру геопросторових даних

24/ 04/ 2020
  Юлія Ленга. Юрист практики SPENSERS 13 квітня 2020 року Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроект №2370 Про національну інфраструктуру геопросторових даних (далі – Закон), який передбачає створення єдиної бази геопросторових даних і розміщення її у відкритому доступі для всіх громадян. Національна інфраструктура геопросторових даних (НІГД) включає в себе різні набори просторових даних на базі єдиної картографічної основи, в тому числі: рельєф, підземні/наземні комунікації, водні та лісові ресурси, інфраструктура, обєкти нерухомості, статистична інформація та ін. В Законі введено поняття базових та тематичних просторових даних. Створення НІГД не передбачає збір даних в єдиному реєстрі. Доступ до інформації надаватиметься через національний геопортал, або галузеві геопортали утримувачів геопросторових даних і буде безкоштовним. Наразі інформація про геопросторові дані міститься в різних реєстрах і часто дублюється. Іноді навіть трапляться так, що дані з різних реєстрів не збігаються. Також існує проблема стандартизації даних. Прийняття Закону допоможе потенційним інвесторам швидко збирати повну і достовірну інформацію щодо об’єктів інвестування через єдиний портал і передбачати можливі ризики. Зазначимо, що Закон є важливою складовою земельної реформи про яку ми писали раніше і відповідає Директиві Європейського Союзу INSPIRE.

Юлія Ленга

Юрист практики SPENSERS

13 квітня 2020 року Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроект №2370 “Про національну інфраструктуру геопросторових даних” (далі – Закон), який передбачає створення єдиної бази геопросторових даних і розміщення її у відкритому доступі для всіх громадян.

Національна інфраструктура геопросторових даних (НІГД) включає в себе різні набори просторових даних на базі єдиної картографічної основи, в тому числі: рельєф, підземні/наземні комунікації, водні та лісові ресурси, інфраструктура, об’єкти нерухомості, статистична інформація та ін. В Законі введено поняття базових та тематичних просторових даних. Створення НІГД не передбачає збір даних в єдиному реєстрі. Доступ до інформації надаватиметься через національний геопортал, або галузеві геопортали утримувачів геопросторових даних і буде безкоштовним.

Наразі інформація про геопросторові дані міститься в різних реєстрах і часто дублюється. Іноді навіть трапляться так, що дані з різних реєстрів не збігаються. Також існує проблема стандартизації даних. Прийняття Закону допоможе потенційним інвесторам швидко збирати повну і достовірну інформацію щодо об’єктів інвестування через єдиний портал і передбачати можливі ризики.

Зазначимо, що Закон є важливою складовою земельної реформи про яку ми писали раніше і відповідає Директиві Європейського Союзу INSPIRE.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: