fbpx

Відбулась презентація унікальної ініціативи Startup-in-Residence від програми TechUkraine

08/ 01/ 2020
01/

 

9 грудня в Urban Space 500 відбулась презентація унікальної ініціативи Startup-in-Residence від програми TechUkraine. Гостем та основним доповідачем під час спілкування з медіа був Рубен Ньювенхаус (Ruben Nieuwenhuis) – засновник проекту StartupAmsterdam, співавтор книги “Місто Стартапів”, радник зі стратегічних питань TechUkraine. Під час заходу учасники дізнались про те:

  • як було започатковано ініціативу, 
  • як наразі працює інкубаційна програма, 
  • з якими викликами і задачами зіштовхнувся проект на етапі реалізації, та багато іншого.

Аліса Баньковська, лідерка ініціативи Startup-in-Residence платформи TechUkraine, розповіла про запуск проекту у 2 містах – Києві та Вінниці, взаємодію з муніципалітетами, про процедуру відбору та 10 перших стартапів-учасників інкубаційної програми (в кінці документу детальна інформація), залученням нових міст – Житомира та Одеси – для наступних програм, активну участь представників технологічної спільноти у навчальній програмі, а також про Demo day – фінальну презентацію проектів для міст.

Серія питань-відповідей від журналістів Рубену Ньювенхаусу.

Як створювалась програма Startup-in-Residence в Амстердамі? Яка мета програми? 

Програму було засновано в 2016 році за зразком програми, успішно реалізованої у місті Сан-Франциско, США. Ми з колегами приїхали в Сан-Франциско, щоб на основі досвіду американських колег, створити схожу програму в Амстердамі. Одна з ключових умов від Сан-Франциско – зробити програму неприбутковою. Повернувшись до Амстердаму з договором про партнерство, наступним нашою задачею було створення програми із залученням, в першу чергу, представників міста. 

На сьогодні програма Startup-in-Residence працює у 9 регіонах Нідерландів та співпрацює з 5 міністерствами, що підтверджує її ефективність та затребуваність.

Чому саме Україна стала наступною країною, в якій імплементується ініціатива?

Україна стала учасницею програми та потрапила в поле зору амстердамської команди завдяки проактивності, старанням та наполегливості команди TechUkraine, яка зібрала сильну команду для запуску проекту та взяла на себе зобов”язання слідувати рекомендаціям на основі нашого досвіду в Нідерландах.

Яка мета програми? 

По-перше, створення умов для розвитку стартапів, допомога у зростанні, швидкому розвитку та вдосконаленні проектів. По-друге, ми навчаємо чиновників, працівників державного сектору, основам того, яким чином працюють стартапи. Усе це задля того, щоб держслужбовці бачили широку картину створення проекту, краще взаємодіяли зі стартапами та розуміли підприємців. 

Яке джерело фінансування для створення програми в Амстердамі?

Програма в Сан-Франциско також є неприбутковою. Але ми залучали партнерів, гравців екосистеми, венчурних інвесторів, тощо, – усіх зацікавлених у підтримці програми. Тобто це програма, завдяки якій місто не лише підтримує стартапи, але й залучає компанії з екосистеми з метою підтримки та створення партнерських відносин. Також на той час Амстердам отримав великий грант в розмірі 5 млн. євро для  економічного розвитку міста, і незначна частина цих ресурсів була використана для підтримки програми, а саме – на заробітні плати чиновників, які керували програмами. Тобто загалом програму підтримано завдяки платникам податків міста Амстердам.

В Україні Ініціатива реалізується за підтримки GIZ Ukraine.

Про Startup in Residence

Startup in Residence (STiR) – це програма від ініціативи Tech Ukraine, створена за прикладом схожої програми, успішно реалізованої в Амстердамі.

Основні цілі STiR – вирішення проблем міст за допомогою інноваційних підходів, а також розвиток Startup екосистеми в Україні. STiR – програма інкубації для стартапів, які мають ідеї для вирішення конкретних проблем муніципалітетів. STiR підбирає талановиті команди підприємців, IT-експертів та допомагає їм у розробці інноваційного продукту.

STiR прагне зробити міста України одними з найкращих міст у Європі. Наше завдання – заохотити нові українські та міжнародні стартапи розвивати та базувати свій бізнес в Україні. 

Завдяки цій програмі ми прискорюємо економічний розвиток, створюємо нові робочі місця та розробляємо інноваційні рішення, що покращують наше життя. STiR дозволяє стартапам та інноваційним командам отримати першого клієнта – муніципалітет, а потім масштабувати свій проект за межами України. У міст є можливість придбати або іншим чином інвестувати в інноваційне рішення, розроблене в тісному партнерстві зі стартапами.

Незважаючи на те, що зростаючий ринок технологічних продуктів та послуг у державному секторі є чудовою нагодою, стартапам може бути складно орієнтуватися на цьому ринку, так як і муніципалітетам – взаємодіяти із стартапами. Програму STiR спрямовано на побудову “мостів” між стартапами та державним сектором.

Програма вирішує проблеми міст у таких напрямках:

  1. поліпшення міської мобільності та якості життя громадян (здоров’я, екологія тощо);
  2. збільшення доходів міст;
  3. smart-підхід у використанні ресурсів

Стартапам пропонується інтенсивна («прискорену») програма навчання, а також підтримка професійних тренерів або наставників (підприємців, експертів, науковців та / або посадових осіб місцевої влади). Міста-учасники програми STiR мають можливість інвестувати в реалізацію успішних рішень, тим самим значно пришвидшуючи розвиток свого міста.

TechUkraine – платформа, яка базується на прагненні посилити українську технологічну екосистему та вивести Україну у лідери технологічних країн світу. Заснована у 2019 році, TechUkraine стала логічним продовженням Експортної стратегії України для ІТ сектору на 2019-2023 роки. TechUkraine – загальнонаціональний проект, натхненний прикладом ініціативи Startup Amsterdam, за активної участі пана Рубена Ньювенхауса. В рамках програми дій TechUkraine реалізується ряд ініціатив, які впроваджуються задля розкриття потенціалу українського технологічного сектору, об’єднання стейкхолдерів, посилення, зростання, масштабування продуктів та послуг українських технологічних компаній

Корисні посилання:

https://techukraine.org/
https://techukraine.org/startup-in-residence/
https://www.facebook.com/startup.in.residence.ua/

Приклади успішно імплементованих проектів Startup-in-Residence Amsterdam

KOPPL: допомога жителям міста в два кліки

Кожен час від часу потребує невеликої допомоги, зазвичай несподіваної. Як би було добре, якби ви могли надіслати запит про допомогу в один клік безпосередньо до потрібної організації у вашому районі?

KOPPL допомагає легко знайти підтримку для всіх, хто має справу з (неофіційними) турботами, самотністю або бідністю. Завдяки трьом простим крокам вони зв’язують ваш запит про допомогу з релевантною організацією. А ще краще, коли ця організація зв’язується з вами!
Програмне забезпечення KOPPL спрощує доступ до соціальних. Програмне забезпечення KOPPL доступне через мобільні пристрої та унікальні кіоски KOPPL, розташовані в кількох громадських місцях в Амстердамі. KOPPL допомагає людям отримати легкий доступ до догляду та підтримки.

Дізнатися більше: http://www.koppl.nl

BOOMBRIX: дерева, що мають голос

Через зміни клімату та збільшення будівель, деревам у місті живеться важко. При цьому значення дерев у міському середовищі лише зростає, адже вони забезпечують кисень, тінь, прохолоду та приємне озеленення урбаністичних просторів. Для того, щоб місто залишалося комфорним місцем для життя у майбутньому, в Мерінерейн Амстердамі проводяться експерименти з інноваційною технологією моніторингу здоров’я дерев: BOOMBRIX.

BOOMBRIX – це IoT пристрій, який за допомогою спеціальної панелі надає муніципалітетам інформацію щодо поливу дерев. Зібрані дані використовуються для побудови цифрових моделей дерев у містах для визначення оптимального вибору засобів для протидії зміні клімату. Під час програми Startup-in-Residence Amsterdam було розроблено і побудовано діючий прототип і зараз готується перший некомерційний пілот в Амстердамській зоні метрополії. Команда BOOMBRIX, заснована в Амстердамі: Noelle Teh – ландшафтний архітектор, урбан-дизайнер з 15-річним досвідом та практикою в Азійсько-Тихоокеанському регіоні, та Jakub Supera – технологічний продуктовий дизайнер з 7-річним досвідом та практикою в Європі.

The Great Bubble: як позбавитись пластику

“Суп з пластику” в Світовому океані зростає на 8 мільярдів кілограмів щодня, і більшість цього пластику надходить з суші. Ми хочемо не допустити, щоб пластик в амстердамських каналах потрапляв у Північне море. Великий “бульбашковий бар’єр” блокує пластик у річках та каналах, дозволяючи при цьому проходити кораблям та рибі.

Великий бульбашковий бар’єр – це міхурова завіса, яка діагонально розміщена в каналі і спрямовує пластик в сторону берега, де його легко зібрати. Цього року було успішно проведено пілотний“бар’єр” у лабораторії та річці IJssel з Rijkswaterstaat, Deltares та BAM / vdHerik.

Дізнатись більше: http://thegreatbubblebarrier.com/

Перші 10 стартапів-учасників інкубаційної програми Startup-in-Residence 1.0, що реалізується у партнерстві з муніципалітетами Києва та Вінниці:

Для Києва:

Greenbin збирає та аналізує дані про вторинну упаковку, отриману від споживачів і надає інформацію виробникам https://www.greenbin.app

Автоматизована система рекрутингу та управління донорами крові, що розроблена з метою популяризації донорського руху в Україні https://donor.ua

“Ecoscanner”- рішення для виявлення найбільш забруднених точок міста, відслідковування стану атмосферного повітря (базові шкідливі викиди) та води на базі спеціальної мережі Інтернету речей.

«CATCH map» для Києва – рішення, яке дозволить мешканцями і туристами у Києві відвідувати нові маршрути та публічні простори за межами перевантаженого центру міста. 

Для Києва та Вінниці:

iSOS перетворює відходи в гроші. Це система збору та сортування відходів.

Єдина в Україні, платформа-агрегатор розрізнених відкритих даних щодо поводження з відходами, з функцією маркетплейсу для підбору постачальників та переробників / утилізаторів вторсировини та відпрацьованих матеріалів https://www.facebook.com/WUAdigital/

Для Вінниці:

Monitor.Estate це автоматичний юридичний аудит об’єктів нерухомості онлайн https://monitor.estate

OctaPoint це станція для одночасної зарядки декількох електромобілів без перевантаження мережі.

SSW – це платформа для управління та перевірки якості руху доріг.

Airbnb для подорожей. Це платформа P2P для створення маршрутів і віртуальних путівників для вивчення міст, а також підтримка в реальному часі подорожі http://taplink.cc/theunexploredcity

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: