fbpx

Уряд заборонив здійснення пасажирських авіаперевезень, метою яких є туризм

26/ 03/ 2020
  Майя Святашова. Радник SPENSERS Авіакомпанії чи не найпершими відчули на собі наслідки карантину. Деякі консультанти припускають навіть банкрутство багатьох авіакомпаній. Остаточні наслідки ми побачимо вже після закінчення пандемії та карантину. 23 березня Уряд своєю Постановою № 228 «Питання перевезень авіаційним транспортом» постановив заборонити з 12 год. 00 хв. 24 березня 2020 р. до 3 квітня 2020 р.: - прийняття та відправлення повітряних суден, що виконують пасажирські перевезення осіб, які здійснюють подорож з туристичною метою; - прийняття та відправлення повітряних суден, що виконують пасажирські перевезення, крім перевезень, які здійснюються через державне підприємство “Міжнародний аеропорт “Бориспіль” або у разі неможливості прийняття та відправлення повітряних суден державним підприємством “Міжнародний аеропорт “Бориспіль” — через державне підприємство “Міжнародний аеропорт “Львів” імені Данила Галицького” як резервне. У разі необхідності задоволення державних потреб прийняття та відправлення повітряних суден, що виконують пасажирські перевезення, здійснюється за погодженням з відповідним міністерством. З текстом Постанови можна ознайомитись за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/npas/pitannya-perevezen-aviam230320cijnim-transportom Крім скасування рейсів авіаперевізникам ще доведеться вирішити питання з пасажирами щодо відшкодування вартості квитків. В своїй діяльності авіаперевізники керуються, зокрема, Правилами повітряних перевезень та обслуговування пасажирів і багажу, затверджених Наказом Державної авіаційної служби України від 26.11.2818р. № 1239. Даними Правилами передбачено, що у разі скасування рейсу пасажирам має бути запропоновано на вибір: відшкодування вартості повітряного перевезення впродовж семи днів, яке має бути виплачене готівкою, електронним банківським переказом, банківськими дорученнями або банківськими чеками чи (за наявності засвідченої у письмовій формі згоди пасажира) у вигляді дорожніх чеків та/або інших послуг, повної вартості квитка за ціною, за якою його придбано, за невикористану частину квитка та за використані частину або частини квитка, якщо рейс більше не задовольняє потреби пасажира, а також забезпечити (за потреби) зворотний рейс до початкового пункту відправлення за першої можливості; зміну маршруту, яка має здійснюватися за відповідних транспортних умов: до кінцевого пункту призначення – за першої можливості чи до кінцевого пункту призначення – у пізніший час за бажанням пасажира та за умови наявності вільних місць. Однак, існує ще комерційна політика авіакомпаній, в тому числі щодо відшкодування вартості квитків. На своїх сайтах авіакомпанії вже розмістили оголошення. Крім стандартної можливості отримати грошові кошти за скасований квиток, надається можливість перебронювання на дати після 4 квітня, обмін на промокод з можливістю придбати інший квиток. На сайтах також відображено процедуру подання відповідних заяв.

Майя Святашова

Радник SPENSERS

Авіакомпанії чи не найпершими відчули на собі наслідки карантину. Деякі консультанти припускають навіть банкрутство багатьох авіакомпаній. Остаточні наслідки ми побачимо вже після закінчення пандемії та карантину.

23 березня Уряд своєю Постановою № 228 «Питання перевезень авіаційним транспортом» постановив заборонити з 12 год. 00 хв. 24 березня 2020 р. до 3 квітня 2020 р.:

– прийняття та відправлення повітряних суден, що виконують пасажирські перевезення осіб, які здійснюють подорож з туристичною метою;

– прийняття та відправлення повітряних суден, що виконують пасажирські перевезення, крім перевезень, які здійснюються через державне підприємство “Міжнародний аеропорт “Бориспіль” або у разі неможливості прийняття та відправлення повітряних суден державним підприємством “Міжнародний аеропорт “Бориспіль” — через державне підприємство “Міжнародний аеропорт “Львів” імені Данила Галицького” як резервне.

У разі необхідності задоволення державних потреб прийняття та відправлення повітряних суден, що виконують пасажирські перевезення, здійснюється за погодженням з відповідним міністерством.

З текстом Постанови можна ознайомитись за посиланням:

https://www.kmu.gov.ua/npas/pitannya-perevezen-aviam230320cijnim-transportom

Крім скасування рейсів авіаперевізникам ще доведеться вирішити питання з пасажирами щодо відшкодування вартості квитків. В своїй діяльності авіаперевізники керуються, зокрема, Правилами повітряних перевезень та обслуговування пасажирів і багажу, затверджених Наказом Державної авіаційної служби України від 26.11.2818р. № 1239. Даними Правилами передбачено, що у разі скасування рейсу пасажирам має бути запропоновано на вибір:

  • відшкодування вартості повітряного перевезення впродовж семи днів, яке має бути виплачене готівкою, електронним банківським переказом, банківськими дорученнями або банківськими чеками чи (за наявності засвідченої у письмовій формі згоди пасажира) у вигляді дорожніх чеків та/або інших послуг, повної вартості квитка за ціною, за якою його придбано, за невикористану частину квитка та за використані частину або частини квитка, якщо рейс більше не задовольняє потреби пасажира, а також забезпечити (за потреби) зворотний рейс до початкового пункту відправлення за першої можливості;
  • зміну маршруту, яка має здійснюватися за відповідних транспортних умов: до кінцевого пункту призначення – за першої можливості чи до кінцевого пункту призначення – у пізніший час за бажанням пасажира та за умови наявності вільних місць.

Однак, існує ще комерційна політика авіакомпаній, в тому числі щодо відшкодування вартості квитків. На своїх сайтах авіакомпанії вже розмістили оголошення. Крім стандартної можливості отримати грошові кошти за скасований квиток, надається можливість перебронювання на дати після 4 квітня, обмін на промокод з можливістю придбати інший квиток. На сайтах також відображено процедуру подання відповідних заяв.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: