fbpx

UNIT.City: місце, де ідеї стають частиною життя

11/ 08/ 2020
  Костянтин Євтушенко. Керівний партнер UNIT.City Як би Ви охарактеризували філософію UNIT.City в 2-3 тезах? Які основні задачі і мета стоять перед Вами у розвитку UNIT.City? Коли UNIT.City був на стадії ідеї, ми з Василем Хмельницьким багато говорили про те, яким він має бути. І вже тоді у нас була мрія, що це повинен бути один з інноваційних парків в глобальній мережі. Нам цікаво реалізовувати проєкт, який наближає Україну до ТОПу європейських країн. Тому, приймаючи UNIT.City, як керівний партнер вирішив, що зараз ми з командою повинні зробити максимум, щоб про нас дізналися у всьому світі. До нас повинні зайти великі гравці, крупні інвестиції. Креативні команди повинні створюватися у нас, треба зробити все, щоб у нас розвивалися таланти. Ми прагнемо створити таку екосистему, де таланти будуть зростати швидше. Філософія UNIT.City у тому, щоб створити місце, де круті ідеї стають частиною життя. UNIT.City — насамперед, це платформа для зустрічей і створення нових ідей. Як функціонує UNIT.City, коли зустрічі є обмеженими? Розбудова потужної корпоративної культури зараз є глобальним менеджерським трендом у всьому світі. І цього дуже важко досягти, коли вся твоя команда на віддаленому доступі. Ефективність таким чином падає в рази, а коли створюєш настільки унікальний проєкт як UNIT.City, немає варіантів зупинятися. Багато компаній-резидентів вже повернулися до роботи в офіси. В період карантина ми розпочали велике партнерство з Європейським інвестиційним банком — ми залучаємо 50 мільйонів євро фінансування, до нас доєдналися нові партнери, разом з якими ми маємо на меті зробити перебування в UNIT.City комфортнішим — життя не зупиняється, попри глобальні зміни, ми навчилися до цього прилаштовуватися.
 З якими викликами зіштовхнулися Ви особисто та UNIT.City у час карантину? UNIT.City — це довгостроковий інфраструктурний проєкт, який буде існувати десятки років. Тому наші довгострокові плани не можуть коригуватися. Ми створюємо smart city, точку росту для українських стартапів, для цифрової індустрії. Тому у нас немає можливості зупинятися. Велика частина UNIT.City повязана з будівництвом, яке триває не місяць і не рік. У нас закрите питання з фінансуванням на найближчі три роки. Є бачення розвитку, і воно також залишається без змін. Ми працюємо з надійними міжнародними фінансовими організаціями та локальними партнерами. Що стосується короткострокових планів, ми досить маневрені і розуміємо, що ця криза дає всім компаніям можливість переосмислити потреби, оптимізуватися, краще налаштувати процес. Тут у нас були великі зміни, які стосуються переходу в онлайн, скорочення того персоналу, який може бути швидко відновлений. Зараз ми намагаємося бути максимально ефективними і швидко реагувати на зміни.
 Три ключові речі, які привіз Домінік Піоте з Кремнієвої долини та які були вдало інтегровані у UNIT.City?

 Я вів довгі перемовини, щоб Домінік Піоте розглянув наш контракт на позицію CEO і ми досягли свого: нам вдалося схантити Домініка. Він є унікальним експертом із цифрових трансформацій із 20-річним досвідом роботи, в тому числі в компаніях зі списку Fortune.  Разом з Домініком ми вже зробили масштабний проєкт NEST — всеукраїнська точка росту для стартапів. Зараз NEST знаходиться в активній фазі розвитку і включає в себе Bootcamp і eResidence: Bootcamp — це безкоштовний інтенсивний 3-місячний тренінг для проривних стартапів. В рамках Bootcamp надається офісне місце в UNIT.City на весь період занять. eResidence — друга частина NEST. Це можливість віртуально протестувати всі переваги резидентства в UNIT.City: доступ до ком’юніті, контактів засновників компаній, івентів та освітнього контенту інноваційного парку. Зараз про інновації говорять на кожному кроці. А UNIT.City є парком інновацій. Як породжувати інноваційні продукти/послуги? Які б ТОП-3 поради Ви дали бізнесу в цьому аспекті? У великих компаніях інновації або зароджуються і розвиваються всередині корпорації, або залучаються ззовні. Але незалежно від обраної моделі інновації починаються з пошуку нових ідей і можливостей. В екосистемі UNIT.City є акселератори, які активно беруть участь в розвитку інноваційної культури: вони розбираються, які інноваційні напрямки особливо затребувані, організовують навчання співробітників практикам їх впровадження і допомагають формувати внутрішню команду, яка буде займатися розвитком інновацій зсередини. Для пошуку нових ідей можна використовувати хакатони, ідеатони, пітчі, освітні сесії. Це корисні практики для бізнесів, які не хочуть стояти на місці і готові змінюватися. Яким UNIT.City, за вашими планами, повинен бути за три роки? Що буде для вас показником успіху? UNIT.City здатний перезапустити креативну економіку всієї країни. Це культовий проєкт для Східної Європи, який стає магнітом талантів, інновацій і технологій. Саме тут будуть народжуватися технологічні компанії, бренди, за якими Україну будуть знати у всьому світі. UNIT.City — це територія, де успіх приходить до тебе швидше, ніж у будь-якому іншому місці. Якщо ти працюєш 10 годин на день в звичайному офісі в Києві, тоді коефіцієнт успіху у тебе помножується на 2. А якщо ти працюєш в UNIT.City, тоді коефіцієнт твого успіху помножується на 5. Тому що ти знаходишся у середовищі, яке тебе драйвить, ти маєш доступ до освітніх програм, лабораторій і акселераторів. За декілька років ми повністю діджиталізуємо роботу всього UNIT.City. Зараз обсяг ринку smart city у світі перевищує $300 млрд. Це величезна платформа для малого, середнього та великого бізнесу. Стартапи та великі компанії можуть створювати технології, які будуть робити реальне життя людей простіше, зручніше і безпечніше. Як Ви вважаєте, що ефективніше для успішного розвитку бізнесу – одноосібне лідерство чи рівноправна командна робота?
 Ви знаєте, мені дуже близька думка Стіва Джобса щодо цього. Він вважав, що міцна дрім-тім — це механізм, в якому кожен контролює негативні прояви один одного. Врівноважує один одного. І тоді загальний підсумок виявляється більше суми окремих частин. Ось приблизно так я дивлюся на бізнес: великі справи не робляться однією людиною, вони відбуваються завдяки командній роботі. Бізнес — це командна гра. У нас в UNIT.City є тренер — Василь Хмельницький, є капітан команди — я, є зіркові гравці. І кожен з них сильний своєю компетенцією. Команда завжди йде до спільних цілей. Вона обов’язково має чітку структуру, ієрархію і тренування. Я як капітан відповідаю за дух команди, ми як частина великої корпоративної культури живемо цим духом. І під командою я маю на увазі всіх, хто працює в UNIT.City: від офіціантів нашого кафе до засновників компаній-резидентів. Велика частина цієї команди — професіонали високого рівня, які були в UNIT.City з моменту його заснування. І багато чого ми в них навчаємося. Це історична пам’ять проєкту, яку ми зберегли і я щасливий, що можу працювати з цими спеціалістами. ТОП-3 книги, які б Ви порадили прочитати кожному? — Рей Даліо «Принципи. Життя і робота». Мотивуюча книга, яка пояснює, чому чесність і справедливість мають займати перше місце в ефективній компанії майбутнього та дає розуміння того, чому авторитарні структури залишаються в минулому. — Джеффрі Уест «Масштаб. Універсальні закони зростання, інновацій, стійкості і темпів життя організмів, міст, економічних систем і компаній».
Про складні, але дуже різні системи, які взаємопов’язані між собою універсальними законами фізики. Уест, який 2005-2009 очолював Інститут Санта-Фе, що займався темою «складності», презентує концепт залежності між капіталізацією компаній і кількістю співробітників або розміру тварини і його метаболізмом. Або кількістю населення в містах і числом патентів. «Зайде» тому, хто хоче перезавантажити свій погляд на звичний порядок речей. — Ювал Ной Харарі «21 урок 21 століття». Чим загрожує людству тотальний перехід в онлайн? Як епоха пост-правди та алгоритми AI змінять людські види. Читайте, якщо готові до футурологічних інсайтів, які переконливо доповнені історичними аналогіями.

Костянтин Євтушенко

Керівний партнер UNIT.City
Як би Ви охарактеризували філософію UNIT.City в 2-3 тезах? Які основні задачі і мета стоять перед Вами у розвитку UNIT.City?

Коли UNIT.City був на стадії ідеї, ми з Василем Хмельницьким багато говорили про те, яким він має бути. І вже тоді у нас була мрія, що це повинен бути один з інноваційних парків в глобальній мережі. Нам цікаво реалізовувати проєкт, який наближає Україну до ТОПу європейських країн. Тому, приймаючи UNIT.City, як керівний партнер вирішив, що зараз ми з командою повинні зробити максимум, щоб про нас дізналися у всьому світі. До нас повинні зайти великі гравці, крупні інвестиції. Креативні команди повинні створюватися у нас, треба зробити все, щоб у нас розвивалися таланти. Ми прагнемо створити таку екосистему, де таланти будуть зростати швидше. Філософія UNIT.City у тому, щоб створити місце, де круті ідеї стають частиною життя.

UNIT.City — насамперед, це платформа для зустрічей і створення нових ідей. Як функціонує UNIT.City, коли зустрічі є обмеженими?

Розбудова потужної корпоративної культури зараз є глобальним менеджерським трендом у всьому світі. І цього дуже важко досягти, коли вся твоя команда на віддаленому доступі. Ефективність таким чином падає в рази, а коли створюєш настільки унікальний проєкт як UNIT.City, немає варіантів зупинятися. Багато компаній-резидентів вже повернулися до роботи в офіси. В період карантина ми розпочали велике партнерство з Європейським інвестиційним банком — ми залучаємо 50 мільйонів євро фінансування, до нас доєдналися нові партнери, разом з якими ми маємо на меті зробити перебування в UNIT.City комфортнішим — життя не зупиняється, попри глобальні зміни, ми навчилися до цього прилаштовуватися.


З якими викликами зіштовхнулися Ви особисто та UNIT.City у час карантину?

UNIT.City — це довгостроковий інфраструктурний проєкт, який буде існувати десятки років. Тому наші довгострокові плани не можуть коригуватися. Ми створюємо smart city, точку росту для українських стартапів, для цифрової індустрії. Тому у нас немає можливості зупинятися. Велика частина UNIT.City пов’язана з будівництвом, яке триває не місяць і не рік. У нас закрите питання з фінансуванням на найближчі три роки. Є бачення розвитку, і воно також залишається без змін. Ми працюємо з надійними міжнародними фінансовими організаціями та локальними партнерами. Що стосується короткострокових планів, ми досить маневрені і розуміємо, що ця криза дає всім компаніям можливість переосмислити потреби, оптимізуватися, краще налаштувати процес. Тут у нас були великі зміни, які стосуються переходу в онлайн, скорочення того персоналу, який може бути швидко відновлений. Зараз ми намагаємося бути максимально ефективними і швидко реагувати на зміни.


Три ключові речі, які привіз Домінік Піоте з Кремнієвої долини та які були вдало інтегровані у UNIT.City?Я вів довгі перемовини, щоб Домінік Піоте розглянув наш контракт на позицію CEO і ми досягли свого: нам вдалося схантити Домініка. Він є унікальним експертом із цифрових трансформацій із 20-річним досвідом роботи, в тому числі в компаніях зі списку Fortune. 

Разом з Домініком ми вже зробили масштабний проєкт NEST — всеукраїнська точка росту для стартапів. Зараз NEST знаходиться в активній фазі розвитку і включає в себе Bootcamp і eResidence:

Bootcamp — це безкоштовний інтенсивний 3-місячний тренінг для проривних стартапів. В рамках Bootcamp надається офісне місце в UNIT.City на весь період занять.

eResidence — друга частина NEST. Це можливість віртуально протестувати всі переваги резидентства в UNIT.City: доступ до ком’юніті, контактів засновників компаній, івентів та освітнього контенту інноваційного парку.

Зараз про інновації говорять на кожному кроці. А UNIT.City є парком інновацій. Як породжувати інноваційні продукти/послуги? Які б ТОП-3 поради Ви дали бізнесу в цьому аспекті?

У великих компаніях інновації або зароджуються і розвиваються всередині корпорації, або залучаються ззовні. Але незалежно від обраної моделі інновації починаються з пошуку нових ідей і можливостей. В екосистемі UNIT.City є акселератори, які активно беруть участь в розвитку інноваційної культури: вони розбираються, які інноваційні напрямки особливо затребувані, організовують навчання співробітників практикам їх впровадження і допомагають формувати внутрішню команду, яка буде займатися розвитком інновацій зсередини. Для пошуку нових ідей можна використовувати хакатони, ідеатони, пітчі, освітні сесії. Це корисні практики для бізнесів, які не хочуть стояти на місці і готові змінюватися.

Яким UNIT.City, за вашими планами, повинен бути за три роки? Що буде для вас показником успіху?

UNIT.City здатний перезапустити креативну економіку всієї країни. Це культовий проєкт для Східної Європи, який стає магнітом талантів, інновацій і технологій. Саме тут будуть народжуватися технологічні компанії, бренди, за якими Україну будуть знати у всьому світі. UNIT.City — це територія, де успіх приходить до тебе швидше, ніж у будь-якому іншому місці. Якщо ти працюєш 10 годин на день в звичайному офісі в Києві, тоді коефіцієнт успіху у тебе помножується на 2. А якщо ти працюєш в UNIT.City, тоді коефіцієнт твого успіху помножується на 5. Тому що ти знаходишся у середовищі, яке тебе драйвить, ти маєш доступ до освітніх програм, лабораторій і акселераторів. За декілька років ми повністю діджиталізуємо роботу всього UNIT.City. Зараз обсяг ринку smart city у світі перевищує $300 млрд. Це величезна платформа для малого, середнього та великого бізнесу. Стартапи та великі компанії можуть створювати технології, які будуть робити реальне життя людей простіше, зручніше і безпечніше.

Як Ви вважаєте, що ефективніше для успішного розвитку бізнесу – одноосібне лідерство чи рівноправна командна робота?


Ви знаєте, мені дуже близька думка Стіва Джобса щодо цього. Він вважав, що міцна дрім-тім — це механізм, в якому кожен контролює негативні прояви один одного. Врівноважує один одного. І тоді загальний підсумок виявляється більше суми окремих частин. Ось приблизно так я дивлюся на бізнес: великі справи не робляться однією людиною, вони відбуваються завдяки командній роботі. Бізнес — це командна гра. У нас в UNIT.City є тренер — Василь Хмельницький, є капітан команди — я, є зіркові гравці. І кожен з них сильний своєю компетенцією. Команда завжди йде до спільних цілей. Вона обов’язково має чітку структуру, ієрархію і тренування. Я як капітан відповідаю за дух команди, ми як частина великої корпоративної культури живемо цим духом. І під командою я маю на увазі всіх, хто працює в UNIT.City: від офіціантів нашого кафе до засновників компаній-резидентів. Велика частина цієї команди — професіонали високого рівня, які були в UNIT.City з моменту його заснування. І багато чого ми в них навчаємося. Це історична пам’ять проєкту, яку ми зберегли і я щасливий, що можу працювати з цими спеціалістами.

ТОП-3 книги, які б Ви порадили прочитати кожному?

Рей Даліо «Принципи. Життя і робота». Мотивуюча книга, яка пояснює, чому чесність і справедливість мають займати перше місце в ефективній компанії майбутнього та дає розуміння того, чому авторитарні структури залишаються в минулому.

Джеффрі Уест «Масштаб. Універсальні закони зростання, інновацій, стійкості і темпів життя організмів, міст, економічних систем і компаній».
Про складні, але дуже різні системи, які взаємопов’язані між собою універсальними законами фізики. Уест, який 2005-2009 очолював Інститут Санта-Фе, що займався темою «складності», презентує концепт залежності між капіталізацією компаній і кількістю співробітників або розміру тварини і його метаболізмом. Або кількістю населення в містах і числом патентів. «Зайде» тому, хто хоче перезавантажити свій погляд на звичний порядок речей.

Ювал Ной Харарі «21 урок 21 століття»Чим загрожує людству тотальний перехід в онлайн? Як епоха пост-правди та алгоритми AI змінять людські види. Читайте, якщо готові до футурологічних інсайтів, які переконливо доповнені історичними аналогіями.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: