fbpx

Україна спрощує правила приватизації

09/ 03/ 2018
  7 березня 2018 року набрав чинності Закон України “Про приватизацію державного і комунального майна” № 2269-VIII від 18 січня 2018 (“Закон”), до розробки якого долучились юристи AVELLUM. Основною метою Закону є спрощення та підвищення привабливості приватизації. Закон докорінно змінює процедуру приватизації та запроваджує додаткові гарантії захисту прав покупців-учасників приватизації. Замість 7 профільних законодавчих актів та 6 категорій об’єктів приватизації, приватизація регулюватиметься одним Законом (за винятком приватизації об’єктів державного житлового фонду та державних і комунальних земель), що передбачає: розподіл усіх об’єктів приватизації на 2 категорії: об’єкти великої приватизації – вартість активів яких перевищує 250 млн гривень, та об’єкти малої приватизації – всі інші 2 уніфіковані та чітко регламентовані процедури продажу – на відкритому електронному аукціоні (для малої приватизації), та на аукціоні з умовами із залученням радника (для великої приватизації) Закон встановлює додаткові гарантії прав покупців, серед іншого: можливість передачі спорів щодо договорів купівлі-продажу, укладених у процесі приватизації, до міжнародного арбітражу можливість (до 1 січня 2021 року) підпорядкувати договори купівлі-продажу об’єктів великої приватизації англійському праву можливість передбачити відповідальність держави за повноту та достовірність розкритої про об’єкт приватизації інформації Закон також встановлює нові обмеження щодо потенційних покупців. Так, не можуть виступати покупцями об’єктів приватизації, зокрема: держава, визнана Верховною Радою України державою-агресором (Російська Федерація), а також юридичні особи, якщо їх кінцевим бенефіціарним власником є держава-агресор або її резидент фізичні особи, які є громадянами або резидентами держави-агресора особи, до яких застосовано санкції відповідно до Закону України “Про санкції”, та пов’язані із ними особи Ми вважаємо, що Закон створює цілком ефективні механізми та інструменти для запуску та реалізації масштабної приватизації в Україні. Додаткова інформація За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до Миколи Стеценка, керуючого партнера, Гліба Бондара, старшого партнера, Юрія Нечаєва, партнера, або за телефоном +380 44 591-3355 або електронною поштою.

7 березня 2018 року набрав чинності Закон України “Про приватизацію державного і комунального майна” № 2269-VIII від 18 січня 2018 (“Закон”), до розробки якого долучились юристи AVELLUM.

Основною метою Закону є спрощення та підвищення привабливості приватизації. Закон докорінно змінює процедуру приватизації та запроваджує додаткові гарантії захисту прав покупців-учасників приватизації.

Замість 7 профільних законодавчих актів та 6 категорій об’єктів приватизації, приватизація регулюватиметься одним Законом (за винятком приватизації об’єктів державного житлового фонду та державних і комунальних земель), що передбачає:

  • розподіл усіх об’єктів приватизації на 2 категорії: об’єкти великої приватизації – вартість активів яких перевищує 250 млн гривень, та об’єкти малої приватизації – всі інші
  • 2 уніфіковані та чітко регламентовані процедури продажу – на відкритому електронному аукціоні (для малої приватизації), та на аукціоні з умовами із залученням радника (для великої приватизації)

Закон встановлює додаткові гарантії прав покупців, серед іншого:

  • можливість передачі спорів щодо договорів купівлі-продажу, укладених у процесі приватизації, до міжнародного арбітражу
  • можливість (до 1 січня 2021 року) підпорядкувати договори купівлі-продажу об’єктів великої приватизації англійському праву
  • можливість передбачити відповідальність держави за повноту та достовірність розкритої про об’єкт приватизації інформації

Закон також встановлює нові обмеження щодо потенційних покупців. Так, не можуть виступати покупцями об’єктів приватизації, зокрема:

  • держава, визнана Верховною Радою України державою-агресором (Російська Федерація), а також юридичні особи, якщо їх кінцевим бенефіціарним власником є держава-агресор або її резидент
  • фізичні особи, які є громадянами або резидентами держави-агресора
  • особи, до яких застосовано санкції відповідно до Закону України “Про санкції”, та пов’язані із ними особи

Ми вважаємо, що Закон створює цілком ефективні механізми та інструменти для запуску та реалізації масштабної приватизації в Україні.

Додаткова інформація

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до Миколи Стеценка, керуючого партнера, Гліба Бондара, старшого партнера, Юрія Нечаєва, партнера, або за телефоном +380 44 591-3355 або електронною поштою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: