fbpx

Синхро Простір: Smart Cities in Ukraine

14/ 11/ 2019
01/

 

2-3 листопада в мультимедійному просторі InnoHub відбулася подія  Синхро Простір: smart cities in Ukraine. Це вже третій урбан-Хакатон, де об’єдналися архітектори, дизайнери, ІТ-спеціалісти, інженери, урбаністи, екологи та всі, хто прагне покращити міське середовище.

В перший день всі учасники заходу відвідали лекторій, який містив три тематичних блоки:

  • “міста майбутнього: візії, стратегії та смарт-менеджмент”, де зі своїми темами виступили: Костянтин Колесніков, Олексій Мась, Максим Бахматов та Євген Кудрявченко.
  • “еко-технології: “зелений” транспорт, Active House та енергоефективні рішення для міст”, який був розкритий спікерами: Олександр Кучерявий, Даніл Тонкопій, Роман Зінченко.
  • “урбан-технології: smart city, смарт-технології в архітектурі та дизайні”, де гості почули виступи: Светіслава Грбіча, Дмитра Чути, Євгена Беруса, Павла Харікова та Олега Богомолова.

Дискусійна панель, за участі представників мерій міст та експертів, викликала жвавий інтерес аудиторії та масу актуальних питань, що стосуються викликів інноваційного розвитку міст.

Всього за 24 години учасники хакатону, за підтримки крутих менторів: Олексія Мася, Даніла Тонкопія, Светіслава Грбіча, Івана Бахтіна, Катерини Коваленко, Костянтина Андрусенкo, Дмитра Литвинова, Надії Копаниці, Ольги Машталер, Вікторії Подгорної, Дмитра Чути, Олександра Кучерявого, Олексія Горащенко створили смарт-проекти для 3-х прогресивних міст: Вінниці, Києва та Житомира. Це маленьке, але дуже насичене життя, тривало всього один вікенд, але всі, без виключення, отримали позитивний заряд натхнення від робочого процесу та результатів. 

Другий день лекторію містив цікаві виступи:

  • Сергія Лобойко на тему: «Смарт місто – через управління на основі даних та е-демократії»,
  • Вікторії Подгорної на тему: «Демократія та цифровізація» 
  • Валерія Пекаря на тему «Міста у 2035 році», де під час практичної частини, гості могли власноруч змоделювати життя у містах майбутнього.

Лекторій плавно перейшов у презентації проектів, створених на хакатоні і почесне журі в складі представників мерій міст: Віталій Погосян, Сергій Лобойко, Микола Костриця, та експертів: Аліса Баньковська, Emmanuel LOWE, Ігор Перція – обрали 3-х переможців урбан-Хакатону:

  1. «CATCH map» для Києва від команди “Catch friends” – рішення, що стимулюватиме відвідування мешканцями і туристами у Києві нових цікавих маршрутів та публічних просторів за межами перевантаженого центру міста. 
  2. “Eco Scanner”- система онлайн моніторингу якості повітря та води для Житомира – рішення, для виявлення найбільш забруднених точок міста, відслідковування стану атмосферного повітря (базові шкідливі викиди) та води на базі спеціальної мережі Інтернету речей.
  3. “Карта ДТП” для Києва від команди К9 – рішення, яке підвищить безпеку на дорогах міста та зменшить смертність, а також дасть можливість контролювати реагування місцевої влади на визначені проблеми та отримати превентивні рекомендації на основі аналітики.

Переможці урбан-Хакатону отримали можливість реалізувати проекти за підтримки мерій міст та інкубаційної програми Startup-in-Residence від партнера заходу TechUkrainе. 

Також, були відзначені проекти хакатону: “Art Portal” від команди “BuKa Forbes”, “Туристичний AR гід містом” від команди Softuup та “Емоційна навігація” від команди “1%”, які не стали переможцями, але сподобалися гостям заходу і теж мають перспективу розвитку та подальшого впровадження.

Організатори заходу щиро вдячні: Генеральному спонсору Innovecs, Платиновому спонсору Київстар та Срібному спонсору IOT Ukraine за підтримку та співпрацю під час організації та проведення заходу. Сьогодні саме ці компанії впливають на позитивний розвиток нашої країни. А також вдячні медіа та діловим партнерам: 8 канал, Ліга.net, Mind, USCDE, FIABCI-Ukraine, Асоціація малих міст України, Kyiv smart city, Center for Innovations Development, EBA, ArchiBlog, Pragmatika, журнал Світ проектів, PROactive, Upwork, Будівельний журнал, Booryak, Kyivnist, Aeroplan, KyivITcluster, Fred&Fresh, Креативний кластер “Пространство”, Startup Ukraine, DATA.UA, InBase, Асоціації відкритих міст, NaviLab, Aeroplan magazine.

Команда Синхро Простір вдячна всім учасникам заходу за підтримку та активну участь. І вже сьогодні запрошує всіх бажаючих приєднатися до активного ком’юніті, для того, щоб разом творити наше майбутнє.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: