fbpx

Східна Європа входить в топ-5 центрів розробки програмного забезпечення

25/ 02/ 2019

Згідно зі звітом «Software Development in Ukraine, Poland, Belarus and Romania in 2019», опублікованому Capital Times, AVentures Capital і Aventis Capital дані чотири країни представляють собою швидко зростаюче, висококонкурентне і привабливе джерело талантів для світової ІТ-індустрії. Завдяки великій кількості висококласних технічних фахівців, в 2018 році у регіональному секторі ІТ-аутсорсингу відбулася рекордна кількість інвестиційних угод.

Ринок ІТ-послуг зростає завдяки трьом факторам: підвищення економічної взаємозалежності, готовності розвинених країн переміщати робочі місця за кордон і зростаючої необхідності цифрової трансформації підприємств. Ці фактори, в свою чергу, залежать від пропорції між попитом і пропозицією технічного таланту. Глобально існує розрив між необхідним і доступним пулом розробників.

Чотири країни Центрально-Східної Європи можуть закрити даний розрив. У той час як, Україна, Білорусь, Польща та Румунія є лише часткою від китайського чи індійського ринку розробки програмного забезпечення, ці чотири країни формують надзвичайно конкурентний в глобальному контексті кластер. У 2018 році компанії регіону експортували послуг ІТ-розробки на суму 13 мільярдів доларів.

Сьогодні в вищезазначених чотирьох країнах понад 200 університетів і коледжів випускають понад 60 тисяч ІТ-спеціалістів на рік. Зарплатня по всьому регіону постійно зростала протягом останнього десятиліття, і сьогодні складає від 500 доларів для молодшого розробника до 5000 доларів для командного лідера. В цілому, понад 700 тисяч професіоналів формують регіональну конкуруючу силу, яка обслуговує понад 470 компаній-розробників програмного забезпечення з 50+ співробітниками в кожній.

Виручка індустрії ІТ-аутсорсингу в Центрально-Східній Європі зростає в 4-5 разів швидше ніж в середньому у світі: на 20-25% в рік проти 5% в рік. У поєднанні з високою прибутковістю, це робить регіон привабливим напрямком для угод по злиттю і поглинанню. За останні 4 роки в регіоні було оголошено про більш ніж 70 угод.

Український експорт програмного забезпечення є одним з найбільш швидкозростаючих сегментів економіки країни, виручка якого в 2017 році перевищила 3,6 млрд доларів США. Зростання обумовлене міцною освітньою базою, яка забезпечує галузь першокласними інженерами.

Київ пропонує найвищий рівень заробітної плати, поряд з найжорсткішою конкуренцією і доступом до найширшого кола талантів: проектні менеджери в Києві коштують на 22% дорожче, ніж в середньому по країні, лідери команд на 19% і старші менеджери проектів на 3%. На початок 2019 року в Україні налічувалося 245 ІТ-сервісних компаній з 50+ співробітниками і більше 750 ІТ-сервісних компаній в цілому. Широка мережа аутсорсингових хабів талантів по всій країні обумовлена ​​потужною мережею технічних університетів, підтримуваної 14 ІТ-кластерами, в яких беруть участь понад 80 компаній.

Польща стала R & D хабом для глобальних компаній, що працюють в різних галузях. Протягом останніх двох років Fujitsu, Nordea, Accenture і багато інших компаній розміщували свої офшорні центри в Польщі. Поряд зі столицею, Варшавою, середні міста, такі як Вроцлав, Краків і Познань, є привабливими напрямками для компаній, що займаються ІТ-послугами, завдяки великій кількості талановитих кадрів, помірним витратам і хорошій якості життя, а також зручному автомобільному і повітряному сполученню з Західної Європою. Розробка програмного забезпечення займає найбільшу частку на ринку ІТ, складаючи 35% його виручки. Продажі ІТ-послуг будуть продовжувати рости, і, згідно з прогнозами, в 2022 році вони досягнуть 14 млрд. євро (2019-2022 рр. CAGR 6,25%). Польські компанії з розробки програмного забезпечення пропонують широкий спектр ІТ-послуг від самої розробки програмного забезпечення до додаткових видів діяльності, таких як ІТ-операції і цифровий маркетинг. Хоча заробітна плата ІТ-фахівців в Польщі демонструє значний щорічний ріст, вона все ще приблизно на 46% нижче, ніж в Німеччині.

«Поряд з іншими високотехнологічними країнами, Білорусь стає постачальником послуг з розробки програмного забезпечення з усталеною історією для міжнародних та іноземних компаній-клієнтів. Все це свідчить про значний потенціал країни, яка в найближчі роки стане ще більш розвиненою», – Ілля Солодуха, директор інвестиційної компанії Capital Times (Мінськ).

За даними Світового Банку, Білорусь входить в десятку провідних країн світу щодо проведення реформ, дружніх бізнесу. ІТ-екосистема країни – динамічне поєднання R & D центрів, компаній-виробників і інвесторів. Білоруські університети надають 70 ІТ-спеціалізацій для студентів. В даний час 60,5% ІТ-фахівців задіяні в аутсорсингових послугах з розробки програмного забезпечення. Розмір заробітної плати зростає в основному через високий попит на кваліфікованих фахівців, який обумовлений щорічним збільшенням числа ІТ-компаній та їх розміру. В кінці 2018 року ІT-індустрія країни посіла третє місце за кількістю вакансій. Парк високих технологій (HTP) був створений в Мінську і є найбільшим IT-кластером в Білорусі.

Оборот сектора програмного забезпечення та ІТ-послуг в Румунії зростав з 2014 по 2017 рік в середньому на 13,4%, і очікується, що він буде зростати більш високими темпами – на 15,3% в рік. Швидкий розвиток сектора обумовлений, головним чином, іноземними інвестиціями. У секторі ІТ в Румунії працює близько 185 000 фахівців. З 2013 року зарплати ІТ-фахівців в Румунії збільшуються в середньому на 11,5% в рік. Проте, середня зарплата румунського фахівця з ІТ більш ніж на 50% нижче, ніж у німецького аналога. В даний час індустрію програмного забезпечення та ІТ-послуг обслуговують близько 96 тисяч співробітників, і очікується, що в 2021 році ці цифри зростуть до 125 тисяч.

Згідно зі звітом, очікується, що до 2021 року ринкова вартість світового ринку ІТ-послуг досягне 843 млрд. Дол. США і очікується подальше зростання індустрії. Очікується, що сектор аутсорсингу програмного забезпечення в Центральній та Східній Європі подвоїться з точки зору виручки протягом наступних 5 років. Маючи стільки технологічного таланту, регіон є міцною основою для глобальної індустрії розробки програмного забезпечення. Його вплив буде стійко зростати.

Про звіт

Звіт «Software Development in Ukraine, Poland, Belarus and Romania in 2019» опубліковано Capital Times, AVentures Capital і Aventis Capital у партнерстві з Intellias. У звіті представлені галузеві та ринкові дані, засновані на аналізі аутсорсингових компаній від 50 співробітників, що розташовані в чотирьох країнах. Він включає в себе не тільки аналіз і профілі країн, але і список всіх компаній з контактною інформацією та областями діяльності.

Компанія Capital Times – активний гравець на ринку M & A в IT-секторі України і Білорусі. У недавньому часі компанією були закриті 4 угоди в секторі.

Сьогодні ми з упевненістю говоримо, що наша команда має унікальний досвід роботи з IT- сегментом: в команді – ряд фахівців, з успішним досвідом роботи з IT-компаніями.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: