Освіта в сфері Фасіліті Менеджмент. ТОП 10 місць, де можна отримати професію

01/ 02/ 2019

Фасіліті менеджмент як професія з’явився в кінці 80-х початку 90-х років минулого століття в США. Після чого, в Європі ініціативу з розвитку професії перехопила Великобританія, створивши основу для подальшого поширення спеціалізації в Європі. Тож не дивно, що саме ці дві країни і до цього дня пропонують кращі навчальні програми для бажаючих пов’язати своє життя з експлуатацією та управлінням об’єктів нерухомості. Пропонуємо вашій увазі 10 кращих ФМ курсів.

Курс Фасіліті менеджменту в Університеті Каліфорнії (The University of California, Riverside (UCR).

Курс складається з декількох блоків, які включають в себе операційну діяльність, технічне обслуговування, управління персоналом, бюджетування і планування, управління будівельними проектами і роботу з підрядниками і вендорами. Навчання проводиться викладачами Університету, щоб забезпечити високі стандарти одного з кращих освітніх закладів США.

Курс Лідер сталого розвитку в Університеті Нью Йорка (New York University)

Цей університет пропонує цікавий курс для фасіліті менеджерів, власників нерухомості, інвесторів і професіоналів в галузі девелопменту. Головним завданням програми є навчання студентів систематичного мислення про ресурси і активи, а також тренуванні навичок спрямованих на впровадження системних змін

Сертифікована ФМ програма Інститут Берклі (University of California, Berkeley)

Стати сертифікованим фахівцем галузі можна в одному з кращих університетів Штатів – Берклі. Курс включає в себе навчання операційної діяльності та технічного обслуговування, стратегічного планування, роботі з комерційною нерухомістю, управління проектами, планування простору та управління будівництвом.

Бакалавр наук в Університеті Темпл (Temple University)

Для тих хто хоче отримати науковий ступінь з дисципліни фасіліті менеджмент, і готовий пройти 4 роки навчання, відкриті двері Університету Темпл у Філадельфії. Грунтовна навчальна програма покриває різноманітні аспекти Фасіліті менеджменту. В освітньому курсі акцент зроблений на простір процеси і технології.

Фасіліті менеджмент, сертифікат підвищення кваліфікації в Інституті Технологій Нью Йорка (The New York Institute of Technology)

Для тих, хто присвятили своє професійне життя Фасіліті менеджменту, цей приватний, некомерційний ВНЗ Нью Йорка пропонує сертифікований курс підвищення кваліфікації, де студенти зможуть отримати навички в управлінні системами освітлення, системами вентиляції і кондиціонування, диспетчерської системою будівлі і іншими технічними критично важливими мережами об’єкта нерухомості

Курс Професіонал Фасіліті Менеджменту в Громадській коледжі Балтімора (The Community College of Baltimore County)

Професіонали галузі, які хочуть підвищити свою кваліфікацію можуть також звернеться до коледжу Балтімора, де проходить курс під патронатом Міжнародної асоціації ФМ IFMA. Для того щоб отримати відповідний сертифікат необхідно успішно пройти 4 курсу: Операційна діяльність і технічне обслуговування, Управління проектами для професіоналів, Фінанси і бізнес для професіоналів, Лідерство і стратегія для професіоналів. Акцент в даному навчанні робиться на розвиток управлінських якостей для подальшого просування по кар’єрних сходах

Управління ризиками в ФМ закупівлі – RICS

Один з найавторитетніших інститутів в світі Фасіліті менеджменту Британський Королівський інститут RICS пропонує вельми цікавий курс для професіоналів галузі. В ході освітнього процесу студенти отримають знання про те, як уникати непотрібних операційних дій, знижувати фінансові ризики в роботі з підрядниками і постачальниками.

Дорога в ФМ, БІФМ (BIFM)

Британський інститут фасилити менеджменту спільно коледжем Центрального Лондона пропонують кваліфікаційні курси для ФМ фахівців, що працюють в секторі. Складена провідним британським і світовим ФМ інститутом програма включає в себе як загальні, так і спеціальні блоки спрямовані на підвищення наявної кваліфікації.

Власність і фасилити менеджмент Інститут Технологій Дубліна (The Dublin Institute of Technology)

Один з провідних ірландських інститутів також пропонує навчання для фахівців ФМ сфери. Описуваний курс включає в себе наступні блоки: Корпоративне право, професійний розвиток, управління проектами, здоров’я і безпеку, послуги з експлуатації будівлі та інше.

Курс Фасіліті менеджменту в Мумбаї і Делі

Школа підвищення кваліфікації Newcent пропонує досить широку програму навчання для студентів і молодих фахівців. Курс можна пройти як дистанційно, так і в приміщеннях інституту.

В Україні поки немає освітніх програм у сфері фасилити менеджменту. Ринок знаходиться на етапі становлення і це питання часу. Певні кроки в цьому напрямку вже робляться. Компанія SHEN на базі свого підприємства створила Академію Facility, де навчання і підвищення кваліфікації проходять співробітники компанії. Лідер галузі планує розвивати цей вид діяльності, і в подальшому отримати знання і навички по ФМ професії зможе не тільки власний персонал, але і будь-який бажаючий зв’язати своє життя з питаннями управління нерухомістю.

Джерело: https://shen.ua/ua/obrazovanije_v_fm

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: