fbpx

Лабораторія «Сінево» інвестувала 300 тисяч євро у відкриття спеціалізованого COVID-центру

08/ 10/ 2020

5 жовтня 2010. Київ. – Лабораторія «Сінево», яка є частиною шведського медичного холдингу Medicover, запустила спеціалізований COVID-центр для проведення комплексу досліджень на COVID-19 у Сінево.

COVID-центр «Сінево» включає високотехнологічну лабораторію для виконання тестів на COVID-19 методом ПЛР, а також спеціально оснащене відділення для обслуговування клієнтів та здійснення забору матеріалу на дослідження COVID-19.

Сумарні інвестиції у запуск COVID-центру склали понад 300 тисяч євро.

«Епідемія COVID-19 набирає обороти і потреби у масовому тестуванні населення зростають з кожним днем. Лабораторія для виконання досліджень методом ПЛР повинна відповідати великій кількості вимог. Розуміючи це та очікувані масштаби тестування, ми прийняли рішення про відкриття спеціалізованого COVID-центру з відокремленою лабораторією, яка буде спеціалізуватись виключно на ПЛР-тестуванні до COVID-19. Потужності лабораторії дозволять виконувати тестування на COVID-19 не тисячами, а сотнями тисяч в місяць, що має на меті суттєво поліпшити ситуацію з тестуванням у країні», – прокоментував Микола Бутенко, директор з розвитку Сінево.

На першому етапі роботи центру потужності лабораторії становлять 30 тис. ПЛР-тестів на місяць. Також найближчим часом компанія готує запуск тестування на автоматичному обладнанні компанії Abbott (США), що дозволить збільшити пропускну здатність лабораторії до 100 тис. ПЛР-тестів на місяць.

За словами Бутенка, на першому етапі ПЛР-тестування на COVID-19 виконуватимуться на реагентах компаніїBAG Diagnostics (Німеччина). Тест-системи пройшли клінічні дослідження і мають акредитацію ЄС. Аналогічні реагенти для тестування населення використовують і провідні лабораторії Європи.

З листопада Сінево планує запуск тестування на автоматичному обладнанні та реагентах компанії Abbott (США), яка вважається одним з топових виробників обладнання та реагентики у галузі лабораторної діагностики у світі.

«Згідно з міжнародними стандартами, лабораторію COVID-центру «Сінево» поділено на декілька відокремлених зон, у яких виконуються послідовні етапи ПЛР-дослідження. Таке дотримання правил зонування ПЛР-лабораторії зводить до мінімуму можливість поширення частинок вірусу в приміщенні лабораторії та, як наслідок, істотно знижує ризик отримання хибних результатів тестування», – підкреслив Микола Бутенко.

Термін виконання ПЛР-дослідження складе близько 24 годин.

Лабораторія «Сінево» пройшла міжнародну сертифікацію ISO 15189 та є акредитованою для участі в програмі «Дій вдома». А отже, негативні результати ПЛР-досліджень на COVID-19, виконані у лабораторії «Сінево», можуть використовуватися як дозвіл для перетину кордону, а також для припинення самоізоляції.

Відділення для обслуговування клієнтів COVID-центру працюватиме цілодобово та без вихідних. Додатковою перевагою центру є наявність на території спеціально виділеної зони для паркування, де у разі потреби може проводитись забір біоматеріалу у пацієнтів безпосередньо у каретах швидкої допомоги.

Лабораторія COVID-центру та інші лабораторії «Сінево», що виконують тестування на COVID-19 методом ІФА, оснащені обладнанням провідних міжнародних виробників медичного обладнання — Abbott, Bio-Rad, Euroimmun та інші.

Нагадаємо, раніше компанія Сінево запустила тестування на антитіла IgA та IgG до COVID-19. Після запуску ПЛР-досліджень, найближчим часом лабораторія планує запуск тестів на антитіла IgM та інноваційних тестів на антиген COVID-19.

Довідка

Сінево – найбільша в Україні мережа лабораторій, що входить до шведського медичного холдингу Medicover. Мережа Сінево налічує 290 лабораторних центрів, які працюють у понад 115 містах України, а також 7 лабораторій, у яких виконується понад 1,5 тис. видів тестів.

Щороку лабораторні центри компанії обслуговують майже 4 млн клієнтів.  

У 2017 році Сінево у складі холдингу Medicover здійснила ІРО на Стокгольмській фондовій біржі. Таким чином, Сінево стала першою та єдиною в Україні медичною компанією, акції якої котуються на міжнародній біржі.

З 2007 року холдинг Medicover інвестував у розвиток компанії понад 50 млн євро.

Сінево є найбільшим роботодавцем та інвестором серед медичних закладів в Україні. У компанії працює понад 2400 співробітників.

Загалом лабораторна мережа Synevo представлена у 10 країнах Європи. Окрім України, лабораторії Synevo працюють у Німеччині, Польщі, Румунії, Туреччині, Білорусі, Грузії, Молдові, Болгарії та Сербії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: