fbpx

Кредити для бізнесу під 5-7-9%, що потрібно знати?

10/ 02/ 2020
  Олександр Ягодка. СЕО “Алгоритм ЮА” Практикуючий юрист Олександр Ягодка розповів про програму уряду з надання кредитів для малого і середнього бізнесу, про що повинні знати бізнесмени, від чого залежить процентна ставка по кредитах і висловив свою особисту думку з даного питання. Урядом запущена програма з надання доступних кредитів для малого і середнього бізнесу. З 1 лютого українці зможуть відкривати свій бізнес, скориставшись кредитними коштами з досить низькою процентною ставкою, а саме 5-7-9%, в залежності від типу бізнесу і його прибутковості. Максимальна сума кредиту, який можливо буде взяти складе 1,5 млн гривень терміном на 5 років. Встановлено, що більш високий відсоток заплатить бізнес з виручкою до 50 мільйонів гривень і за кожного прийнятого на роботу співробітника ставка буде знижуватися на 0,5%, проте в кінцевому підсумку ставка не може бути нижчою за мінімальну в 5%. Кредит під 7% річних передбачений для бізнесу з виручкою до 25 мільйонів гривень, незалежно від того створювалися робочі місця чи ні, також передбачено зниження ставки на 0,5% за кожного прийнятого співробітника, але не менше 5% річних в результаті. Найвигідніша ставка в 5% встановлена ​​для бізнесу з виручкою до 25 мільйонів гривень, який створив мінімум 2 робочих місця. Стимулювання бізнесу полягає також у підтримці підприємців наданням часткових гарантій по кредитах в тому випадку, якщо у малого і середнього бізнесу не вистачає застави. Варто враховувати, що банками буде стягуватися комісія в розмірі від 0,5 до 1% додатково за кредитами, а оплата за гарантію по кредиту 0,5% від суми кредиту. Для участі в програмі з надання кредитів підприємець зобовязаний скласти бізнес-план, мати платіжну дисципліну і позитивну фінансово-кредитну репутацію. Діючому бізнесу буде надаватися кредит, тільки в разі, якщо на момент надання кредиту бізнес працює не менше 12 місяців, для стартапів ніяких обмежень немає. Кредити будуть видаватися незалежно від сфери діяльності бізнесу, - будь це освіта, спорт, транспорт, охорону здоровя і т.д. Практикуючий юрист Олександр Ягодка впевнений, що програма доступних кредитів, безумовно, приверне початківців бізнесменів порівняно низькими процентними ставками, але значно не сприятиме поверненню трудових мігрантів в Україну, як заявляють багато чиновників. Трудові мігранти - це висококваліфіковані фахівці в своїй сфері, сезонні робітники і виїхали підприємці. Фахівці виїхали в основному за більш якісним рівнем життя, в пошуках високих доходів і залучити таку категорію осіб можливо тільки високими заробітками, хорошою доступною медициною і т.д., але не кредитами. Для сезонних працівників, людей робочих спеціальностей, які виїхали в пошуках кращого життя головним аргументом буде збільшення зарплат в нашій країні. Підприємці ж за кордоном можуть працювати в кращих умовах і з можливістю взяти кредит під більш низький відсоток. Таким чином мігрантів можуть залучити не кредити, а гідний рівень життя, що працюють закони і правильна податкова політика.

Олександр Ягодка

СЕО “Алгоритм ЮА”

Практикуючий юрист Олександр Ягодка розповів про програму уряду з надання кредитів для малого і середнього бізнесу, про що повинні знати бізнесмени, від чого залежить процентна ставка по кредитах і висловив свою особисту думку з даного питання.

Урядом запущена програма з надання доступних кредитів для малого і середнього бізнесу. З 1 лютого українці зможуть відкривати свій бізнес, скориставшись кредитними коштами з досить низькою процентною ставкою, а саме 5-7-9%, в залежності від типу бізнесу і його прибутковості. Максимальна сума кредиту, який можливо буде взяти складе 1,5 млн гривень терміном на 5 років.

Встановлено, що більш високий відсоток заплатить бізнес з виручкою до 50 мільйонів гривень і за кожного прийнятого на роботу співробітника ставка буде знижуватися на 0,5%, проте в кінцевому підсумку ставка не може бути нижчою за мінімальну в 5%.

Кредит під 7% річних передбачений для бізнесу з виручкою до 25 мільйонів гривень, незалежно від того створювалися робочі місця чи ні, також передбачено зниження ставки на 0,5% за кожного прийнятого співробітника, але не менше 5% річних в результаті.

Найвигідніша ставка в 5% встановлена ​​для бізнесу з виручкою до 25 мільйонів гривень, який створив мінімум 2 робочих місця.

Стимулювання бізнесу полягає також у підтримці підприємців наданням часткових гарантій по кредитах в тому випадку, якщо у малого і середнього бізнесу не вистачає застави.

Варто враховувати, що банками буде стягуватися комісія в розмірі від 0,5 до 1% додатково за кредитами, а оплата за гарантію по кредиту 0,5% від суми кредиту.

Для участі в програмі з надання кредитів підприємець зобов’язаний скласти бізнес-план, мати платіжну дисципліну і позитивну фінансово-кредитну репутацію. Діючому бізнесу буде надаватися кредит, тільки в разі, якщо на момент надання кредиту бізнес працює не менше 12 місяців, для стартапів ніяких обмежень немає. Кредити будуть видаватися незалежно від сфери діяльності бізнесу, – будь це освіта, спорт, транспорт, охорону здоров’я і т.д.

Практикуючий юрист Олександр Ягодка впевнений, що програма доступних кредитів, безумовно, приверне початківців бізнесменів порівняно низькими процентними ставками, але значно не сприятиме поверненню трудових мігрантів в Україну, як заявляють багато чиновників. Трудові мігранти – це висококваліфіковані фахівці в своїй сфері, сезонні робітники і виїхали підприємці. Фахівці виїхали в основному за більш якісним рівнем життя, в пошуках високих доходів і залучити таку категорію осіб можливо тільки високими заробітками, хорошою доступною медициною і т.д., але не кредитами. Для сезонних працівників, людей робочих спеціальностей, які виїхали в пошуках кращого життя головним аргументом буде збільшення зарплат в нашій країні. Підприємці ж за кордоном можуть працювати в кращих умовах і з можливістю взяти кредит під більш низький відсоток. Таким чином мігрантів можуть залучити не кредити, а гідний рівень життя, що працюють закони і правильна податкова політика.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: