fbpx

Компанія АББ продемонструвала концепт робота для мобільної лабораторії у «Лікарні майбутнього»

22/ 10/ 2019
  • Мобільний та автономний лабораторний робот YuMi® буде розроблений для роботи поруч з медичним персоналом та працівниками лабораторій
  • Нові робототехнічні технології будуть розроблятися у першому глобальному медичному дослідницькому хабі АББ в Інституті інновацій Техаського медичного центру (ТМЦ) у Х’юстоні
  • За оцінками, до 2025 року глобальний ринок нехірургічних медичних роботів досягне 60 000, що майже вчетверо більше, ніж у 2018 році

Компанія АББ відкрила свій перший глобальний хаб медичних досліджень у кампусі Техаського медичного центру (ТМЦ) у Х’юстоні, Техас, представивши низку концептуальних технологій, включаючи мобільного робота YuMi®, який буде розроблений для допомоги медикам та працівникам лабораторій з логістичними та лабораторними завданнями у лікарнях.

Мобільний робот YuMi® з двома руками зможе самостійно орієнтуватися та пересуватися серед своїх колег-людей, навчаючись знаходити різні маршрути від одного місця до іншого. Він має потенціал здійснювати широкий спектр повторюваних та трудомістких операцій, включаючи приготування ліків, завантаження та вивантаження центрифуг, вимірювання піпеткою та наливання рідини, а також збирання та сортування пробірок.

Мобільний робот YuMi® також зможе використовуватися у лікарнях для широкого спектру логістичних завдань. YuMi® зможе розподіляти ліки, транспортувати їх туди, де вони потрібні у лікарнях, доставляти медичні засоби для персоналу лікарні та постільну білизну безпосередньо до палат пацієнтів.

В Інституті інновацій ТМЦ АББ розроблятиме роботів, здатних здійснювати повторювані, ретельні та рутинні процеси, вивільняючи висококваліфікований медичний та лабораторний персонал для виконання більш цінних завдань і, в кінцевому підсумку, лікування більшої кількості пацієнтів. Аналіз АББ показує, що повторюванні завдання можуть виконуватися на 50% швидше завдяки автоматизації, у порівнянні з поточними ручними процесами, з додатковою перевагою того, що роботи можуть працювати 24 години на добу.

«Сектор охорони здоров’я зазнає значної трансформації завдяки прогресу в діагностиці та лікуванні, маючи справу зі старінням населення, зростанням витрат та збільшенням дефіциту медичного персоналу по всьому світу. Завдяки нашому новому медичному науково-дослідному хабу у ТМЦ, ми прагнемо знайти відповіді на ці виклики – разом з найкращими вченими, науковцями та медиками, – зазначив Самі Атійя, керівник бізнес-напряму «Робототехніка та дискретна автоматизація» компанії АББ. – Наш досвід в промисловій та колоборативній робототехніці забезпечить нам міцну основу для адаптації гнучкої автоматизації до сектору охорони здоров’я. Разом з нашими партнерами з ТМЦ ми розроблятимемо новітні рішення робототехніки. Ми працюємо над тим, щоб знизити кількість ручних процедур, які виконуються медичним персоналом, підвищити точність лабораторних робіт та збільшити задоволення пацієнтів та, у кінцевому рахунку, їхню безпеку».

Серед інших технологій, представлених компанією АББ у Медичному дослідницькому хабі – роботи YuMi®, які зможуть допомагати з обслуговуванням центрифуг та вантажно-розвантажувальними системами для пробірок, а також робот IRB 1200, який зможе переміщувати рідину та вимірювати її піпеткою. Все це – звичайні завдання, що виконуються в лабораторіях, і робототехнічна автоматизація зможе підтримати їх, поєднуючи послідовну роботу  з певним рівнем гнучкості та безперервністю роботи, що зможе підвищити пропускну здатність та якість при мінімізації витрат.

ТМЦ – це найбільше медичне містечко в світі з колоборативним дослідницькими ресурсами світового рівня, включаючи деякі провідні світові компанії та лікарні. Новий медичний хаб АББ площею 500 м2 розміститься в Інституті інновацій ТМЦ. Це найновітніший хаб, де медицина та передові технології поєднуються зі стартапами, вченими-інноваторами та провідними технологічними компаніями, щоб прискорити розробку та створення прототипів проривних медичних технологій.

«Техаський медичний центр, Інститут інновацій ТМЦ та вся мережа інститутів ТМЦ раді вітати АББ з нагоди відкриття медичного простору з таким неймовірним та безпрецедентним новим робототехнічним обладнанням», – підкреслив Білл Маккеон, президент та виконавчий директор Техаського медичного центру. Він додав: «Основна мета у ТМЦ – найбільшому медичному містечку в світі – зробити дослідження швидшими, знижуючи при цьому витрати, щоб створювати більш швидкі та економічно ефективні рішення для пацієнтів, які відчайдушно потребують лікування. Переїзд АББ до кампусу Техаського медичного центру з його першими у своєму роді науково-дослідними можливостями для створення робототехнічних рішень в галузі охорони здоров’я встановить новий курс для проривів в медицині та зробить ТМЦ ланцюгом для нового типу синергетичного партнерства, яке формуватиме майбутнє охорони здоров’я як для клініцистів та дослідників, так і для пацієнтів».

Робототехнічна автоматизація в галузі охорони здоров’я пропонує значні можливості для подальшого зростання. Згідно внутрішнього дослідження АББ, до 2025 року світовий ринок сягне близько 60 000 нехірургічних роботів, що в 4 рази більше, ніж у 2018 році.

Про компанію АББ

Компанія АББ (www.abb.ua) – лідер з технологій для енергетики та автоматизації. Технології АББ дозволяють енергетичним, промисловим і транспортним компаніям підвищувати свою продуктивність, знижуючи при цьому негативний вплив на довкілля. Компанія АББ працює у майже 100 країнах світу і нараховує близько 135 000 співробітників. В Україні компанія АББ розпочала роботу в 1992 році. Сьогодні в офісах АББ у Києві, Запоріжжі та  Львові працюють більше 100 співробітників.

Контактна інформація

Тетяна Савіцька
Спеціаліст з медіа

Моб. +380 (67) 246 40 99
t.savitska1@gmail.com

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: