fbpx

Інвертори високої напруги від АББ обрані для виробництва чистої електроенергії в Європі

13/ 11/ 2019

Масштабні проєкти сонячної енергетики у Центральній Європі встановлюють рішення високовольтних інверторів, такі як відзначені премією PVS-175 від АББ, для розгортання високоефективних фотоелектричних установок та підвищення обсягу генерації

Технології високовольтних інверторів від АББ були встановлені в Нідерландах, Італії та Іспанії, оскільки енергетичні компанії прагнуть підвищити потужність у ГВт на масштабних фотоелектричних установках.

У 2018 році Європа додала 12,3 ГВт потужності, що на 24% більше, ніж за рік до того. У 2019 році попит має зрости на понад 60% до 19,8 ГВт, а до 2020 року на ринку очікується зростання на 18% до 22 ГВт (згідно з IHS PV Installation Tracker Q2-2019).

Джованні Фрассінеті, керівник напряму сонячної енергетики АББ зазначив: «Ми дуже пишаємося участю у цих масштабних проєктах фотоелектричних установок у Центральній Європі, на яких встановлені наші багатофункціональні високовольтні інвертори, коли все більше енергетичних компаній залучають та реалізують потенціал сонячної енергетики».

Зростання впровадження високовольтного обладнання у Нідерландах

Компанія Pfalzsolar, новий клієнт АББ, встановила 110 високовольтних інверторів ABB PVS-175 у м. Алмере, Нідерланди, що зробило цю установку одною з найбільших в Європі, де встановлені високовольтні інвертори від АББ.

Сонячна електростанція в Алмере обіймає 10,6 га і генерує до 34 МВт / 20 МВА сонячної електроенергії. Вона підтримуватиме національну електромережу. Очікується, що протягом року вона вироблятиме 30 млн. кіловат годин (кВт/год) сонячної електроенергії та заощаджуватиме близько 18 000 тон C02, порівняно з електроенергією з не відновлюваних джерел.

Марсель Рупперт, керівник проєкту в компанії Pfalzsolar, зазначив: «Обладнання PVS-175 було обрано для цього проєкту через його конфігурацію «Відстеження точки максимальної потужності» (Maximum Power Point Tracking – MPPT). Пропонуючи найбільшу кількість MPPT на ринку – загалом 12 – ці інвертори дозволяють нам забезпечити більшу потужність та максимальну генерацію електроенергії без впливу на адаптивність та гнучкість конструкції сонячних електростанцій у складних комплексних установках».

Унікальні можливості інверторів PVS-175 від АББ полягають у їхній здатності генерувати у середньому до 65%  заощадження на вартості встановлення та логістики, що покращує «Повну наведену вартість електроенергії» (Levelized Cost of Electricity – LCOE) для масштабних установок енергетичних компаній, таких як ця електростанція в Алмере.

Це досягається завдяки тому, що рішення «все в одному» пропонує прямий зв’язок між модулями з 24 входами постійного струму (DC) разом з прямим підключенням до підстанції середньої напруги без додаткових блоків об’єднання змінного струму (AC). Ці технічні особливості створюють можливість простого встановлення без додаткових потреб у розділенні блоків об’єднання постійного або змінного струму. В результаті це економить близько 63% витрат на кабелях постійного струму та 45% на кабелях змінного струму.

Витрати на балансування системи в Італії

Одна з найбільших сонячних електростанцій в Італії, Naro Solar Park, розташована у провінції Агридженто, також користується перевагами генерації великих обсягів електроенергії та зниження витрат на балансування системи для великомасштабних наземних польових фотоелектричних установок, що забезпечують високовольтні інвертори PVS-175.

Електростанція Naro має 5 сонячних колекторів, де встановлена 51 сонячна панель. Це найбільша наземна система сонячних установок на цій території, яка включає понад 80 інверторів ABB PVS-175, що виробляють загалом 17,6 МВт електроенергії.

Інноваційна технологія PVS-175 може генерувати максимум 185 кВт електроенергії з максимальною вхідною напругою 1500 В у поєднанні з вихідною напругою оптимізованого розподілу змінного струму 800 В.

Франко Цитрон, генеральний директор компанії Manni Energy, яка спеціалізується на проєктуванні, встановленні  та управлінні для електростанції Naro Power Plant, зазначив: «Високовольтний інвертор PVS-175 став ідеальним рішенням для нас, оскільки він дозволив нам оптимізувати управління 1 700 встановлених трекерів».

«Використання 12 функцій MPPT також було ключовим фактором для придбання обладнання компанією Manni Energy. Одноосьові трекери, які відстежують рух Сонця зі сходу на захід, дозволили оптимізувати та реалізувати максимальну потужність електроенергії за будь-яких умов з максимальною продуктивністю при піковій генерації у 2 000 кВт/год на встановлений кіловат», – додав Франко Цитрон.

Посилення рішення в Іспанії

В Іспанії наразі очікується введення в експлуатацію двох масштабних фотоелектричних проєктів у Кастельноу та у Пласенсія-де-Халон, і на обидвох встановлені високовольтні інвертори від АББ, а також компактне рішення середньої напруги PVS-175-MVCS.

PVS-175-MVCS – це інтегроване обладнання, розроблене спеціально для децентралізованих сонячних електростанцій, що дозволяє підключити до 36 інверторів для максимальної потужності 6,7 МВА.

Гнучкість MVCS включає оптимізований масляний трансформатор середньої напруги, розподільчий пристрій з елегазовою ізоляцією середньої напруги, а також весь необхідний захист та підключення низької напруги для підключення до сонячного колектору та набір доступних додаткових сервісів з незалежною допоміжною потужністю для підключення до електронних пристроїв та допоміжних систем, таких як CCTV, метеостанції та системи управління.

Установники та енергетичні компанії отримують додаткові переваги від ширшої пропозиції від кількох бізнес-напрямів АББ та передових цифрових можливостей PVS-175.

В рамках прагнення АББ пропонувати повне портфоліо рішень, ці масштабні проєкти в Іспанії також мають встановлене обладнання вимірювання змінного струму та управління комунікацією для моніторингу всіх аспектів електростанції, включаючи обсяги генерації.

Інноваційні технології, висока продуктивність, гнучкість та простота установки інверторів АББ роблять PVS-175 високопродуктивним та економічно ефективним обладнанням, здатним гарантувати продуктивність, надійність та економність для комплексних, масштабних систем.

Про компанію АББ

Компанія АББ (www.abb.ua) – лідер з технологій для енергетики та автоматизації. Технології АББ дозволяють енергетичним, промисловим і транспортним компаніям підвищувати свою продуктивність, знижуючи при цьому негативний вплив на довкілля. Компанія АББ працює у майже 100 країнах світу і нараховує близько 135 000 співробітників. В Україні компанія АББ розпочала роботу в 1992 році. Сьогодні в офісах АББ у Києві, Запоріжжі та  Львові працюють більше 100 співробітників.

Контактна інформація

Тетяна Савіцька
Спеціаліст з медіа

Моб. +380 (67) 246 40 99
t.savitska1@gmail.com

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: